Utena išbarstė 18 taškų pranašumą, bet atsilaikė prieš „Vytautą“

Edgaras Želionis ir Spenceris Butterfieldas kartu pelnė 57 taškus ir gražino pusiausvyrą vienoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio dvikovoje.

S.Buttefieldas (kairėje) padėjo A.Sireikos komandai išlyginti rezultatą LKL ketvirtfinalyje.<br>M.Kulbio nuotr.
Du patyrę strategai susitinka ketvirtfinalyje: V.Šeškus (kairėje) ir A.Sireika.<br>M.Kulbio nuotr.

Apr 30, 2016, 3:20 PM, atnaujinta May 27, 2017, 2:36 AM

Utenoje Antano Sireikos treniruojami „Juventus“ krepšininkai po atkaklios kovos 93:88 (30:18, 23:18, 12:24, 28:28) palaužė Prienų-Birštono „Vytautą“ ir išlygino serijos rezultatą – 1:1.

Virginijaus Šeškaus vadovaujamas „Vytauto“ klubas laimėjo pirmąjį mačą antradienį Prienuose (98:91), tačiau antrasis klostėsi pagal uteniškių scenarijų.

Jie jau antrajame kėlinyje buvo įgiję 18 taškų pranašumą, kai Prienai buvo bejėgiai prieš fantastiškai atakuojančius E.Želionį ir S.Butterfieldą.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje „Vytautui“ buvo pavykę išlyginti rezultatą.

„Juventus“ nepalūžti padėjo įsibėgėjęs Egidijus Dimša.

Trečiasis serijos susitikimas vyks pirmadienį Prienuose.

Šios poros nugalėtojas pusfinalyje tikriausiai susitiktų su Kauno „Žalgiriu“, kuris pirmauja ketvirtfinalio serijoje 2:0 prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

* * *

Rungtynių Utenoje statistika

Utenos „Juventus“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 93:88 (30:18, 23:18, 12:24, 28:28). „Juventus“ daugiausia taškų pelnė: E.Želionis 29 (8/13 dvit., 2/2 trit., 9 atk. kam.), S.Butterfieldas 28 (5/7 trit.). E.Dimša 20 (8/10 dvit.), S.Kulvietis 7/Š.Vasiliauskas 17 (6 rez. perd.), L.Kisielius ir V.Čepukaitis po 14, T.Jogėla 12, V.Šulskis 10.

Rungtynių Utenoje eiga

4 kėlinys

„Juventus“ pavyko atsilaikyti. Labai svarbus buvo Egidijaus Dimšos dvitaškis greitoje atakoje likus žaisto 30 sek., padidinęs skirtumą iki 4 taškų.

Prieš tai tritaškį pataikęs „Vytauto“ lyderis L.Kisielius prametė kitą tolimą metimą ir pergalę šventė Utena.

3 kėlinys

Vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis. Laimono Kisieliaus ir Vaido Čepukaičio vadami Prienai per kėlinį panaikino 15 taškų skirtumą ir 28-ąją minutę išlygino rezultatą (60:60). „Juventus“ žaidėjai atrodo sutrikę, jie nesitikėjo taip greitai išbarstyti tokią didelę persvarą. Tik kėlinio pabaigoje uteniškiai susigriebė – prieš paskutinį mačo ketvirtį jie pirmauja 65:60.

2 kėlinys

Utenos „Juventus“ žengia ilsėtis pirmaudama 51:36. Net 40 iš 51 taško šeimininkams pelnė du žaidėjai: E.Želionis (24) ir S.Butterfieldas (16).

Jau įpusėjus antrajam kėliniui uteniškiai pirmavo 18 taškų.

1 kėlinys

Utenos „Juventus“ atakų uraganas užklupo svečius. Pirmą kėlinį uteniškiai laimėjo 30:18, kai puikiai puolime sužaidė Edgaras Želionis ir Spenceris Butterfieldas.

* * *

LKL ketvirtfinalio rungtynių rezultatai:

Utenos „Juventus“ – Prienų-Birštono „Vytautas“ 93:88. Serija 1:1.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“  66:85. Serija 0:2.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ 71:84 (žaidė penktadienį). Serijoje „Žalgiris“ pirmauja 2:0.  . „Šiauliai“ – „Neptūnas“ (žais sekmadienį Šiauliuose). Serijoje 1:0 pirmauja „Neptūnas“.::