Neįtikėtinai prastai startavęs „Žalgiris“ žengė į pusfinalį

Kauno „Žalgirio“ sirgaliai tikėjosi lengvos pergalės, bet išvydo visiškai kitokį vaizdą. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje Šarūnas Jasikevičius pasiekė tai, ko norėjo, bet tikrai ne pačiu maloniausiu būdu. „Žalgiris“ namuose 95:81 (18:30, 32:20, 22:13, 23:18) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 3:0, tačiau svečiai rimtai išgąsdino šeimininkus.

Žalgiriečiai lengvai laimėjo pirmuosius du mačus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 2, 2016, 6:54 PM, atnaujinta May 26, 2017, 9:29 PM

„Žalgiris“ pademonstravo vieną prasčiausių startų šį sezoną, kai leido varžovams spurtuoti 14:4. „Pieno žvaigždės“ ilgą laiką pirmavo ir erzino žalgiriečius, kurie pirmą kartą šiose rungtynėse rezultatą persvėrė antrajame kėlinyje, likus žaisti beveik tris minutes.

„Žalgiris“ pusfinalyje žais su Prienų-Birštono „Vytauto“ arba Utenos „Juventus“ komanda. Po pirmadienio rungtynių, kurias „Juventus“ laimėjo 66:65 (12:17, 24:7, 8:23, 22:18), Utenos klubas serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Skaičiai.

„Žalgirio“ komandoje 15 taškų pelnė P.Jankūnas, o M.Pocius surinko 13. Prie pergalės 12 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo I.Vougioukas, o R.Seibutis pelnė 10 taškų.

„Pieno žvaigždžių“ ekipoje 17 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo A.Agafonovas. Ž.Skučas pelnė 15 taškų, o D.Low – 12.

Komentarai.

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius: „Rungtynės nelabai pavyko. Pradėjome jas labai prastai. Pozityvas tik vienas – pergalė, o daugiau – nežinau. Pradžia aiškiai parodė, kad išėjome į aikštę su netinkamu nusiteikimu. Šioje serijoje buvo svarbu ne pergalės, o kokybė. Buvo pernelyg daug broko.“

„Pieno žvaigždžių“ treneris Mantas Šernius: „Žaidėme laisvai. Pirmoji pusė man ypač patiko. Neturiu žaidėjams priekaištų. Visi žaidė kartu. Ir tais momentais, kai nereikėjo būti ramiems, jie išliko ramūs. Rungtynės tikrai patiko. Atvykome laimėti ir nusipelnėme pergalės, bet yra taip, kaip yra.“

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ žaidė gerokai labiau atsipalaidavęs, bet „Pieno žvaigždės“ neleido užmiršti, kad mačas dar vyksta. Sužaidus tris minutes po M.Pociaus pataikytų baudų „Žalgiris“ pirmavo 80:69, bet „Pieno žvaigždės“ surengė spurtą.

R.Moore'as pataikė baudas, A.Agafonovas primetė tritaškį ir svečiai jau buvo pakankamai arti – 74:80.

Likus žaisti porą minučių „Žalgiris“ pirmavo 92:81. „Pieno žvaigždėms“ sukurti kažko tokio, kas išmuštų iš vėžių šeimininkus jau nepavyko. „Žalgiris“ šventė pergalę.

Trečiasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 72:63 (18:30, 22:20, 22:13)

D.Low kėlinį pradėjo dvitaškį, bet tada jam iškart tritaškiu atsakė J.Randle'as, o R.Seibutis pridėjo du taškus. „Žalgiris“ pirmavo 55:52, o netrukus skirtumą padidino iki 57:52. Sužaidus pusketvirtos minutės „Žalgiris“ pirmavo  60:52.

„Pieno žvaigždės“ neketino leisti pabėgti „Žalgiriui“, bet ekipai nepavyko ir persverti rezultato. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pirmavo 60:56.

Tačiau pasvaliečiai pasiduoti neketino. Jie greitai priartėjo iki 59:60. „Žalgiris“ po trijų kėlinių pirmavo 72:63.

Antrasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 50:50 (18:30, 22:20)

Š.Jasikevičius ragino savo krepšininkus žaisti ir antrąjį kėlinį B.Motumas pradėjo pirmaisiais savo taškais. Jis pataikė tritaškį – 21:30, tačiau po poros minučių žaidimo „Pieno žvaigždės“ turėjo dviženklį pranašumą – 32:21.

Prasidėjus penktajai minutei „Pieno žvaigždės“ pirmavo 34:24. O.Olisevičius iškart skirtumą didino dvitaškiu – 36:24.

Likus žaisti 4 minutes P.Jankūnas baudų metimais sumažino skirtumą iki septynių taškų – 34:41. Jau per kitą ataką teisėjas fiksavo nesportinę pražangą ir likus žaisti 3 minutes „Žalgiris“ priartėjo 40:41. Netrukus I.Vougioukas persvėrė rezultatą – 42:41.

Kėlinį komandos baigė lygiai – 50:50.

Pirmasis kėlinys. „Žalgiris“ – „Pieno žvaigždės“ 18:30.

„Pieno žvaigždės“ spurtavo 5:0, kai seriją dvitaškiu po pusantros minutės nutraukė P.Jankūnas. Bet tada Ž.Skučas pataikė tritaškį – 8:2. Po dviejų minučių žaidimo „Pieno žvaigždės“ pirmavo 10:2. Po trijų minučių žaidimo svečiai pirmavo 13:2. „Pieno žvaigždžių“ spurtas truko beveik keturias minutes. Jį nutraukė R.Seibutis, pelnęs du taškus. „Žalgiris“ atsiliko 4:14.

Kai J.Tamulis likus žaisti beveik 4 minutes pataikė tritaškį, „Pieno žvaigždės“ pirmavo 24:13.

„Žalgiriui“ nepavyko per pirmąjį kėlinį palaužti svečių, kurie ketvirtį laimėjo 30:18.

Starto sudėtys.

„Žalgiris“: J.Randle'as, M.Pocius, R.Seibutis, P.Jankūnas, M.Sajus.

„Pieno žvaigždės“: D.Low, R.Moore'as, Ž.Skučas, J.Tamulis, A.Agafonovas.

Kovos. „Žalgiris“ pirmosiose serijos rungtynėse be jokio gailesčio 102:66 nunešė „Pieno žvaigždes“. Pasvalyje žalgiriečiams reikėjo du kėlinius pavargti, o tada jie įjungė kitą pavarą ir įsirašė dar vieną pergalę – 84:71.

Veiksmas. Pirmadienį Prienuose Utenos „Juventus“ 66:65 (12:17, 24:7, 8:23, 22:18) po itin karštos dramos nugalėjo Prienų-Birštono „Vytauto“ komandą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 2:1.

Kitos poros.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 79:74, 85:66. Trečias mačas vyks gegužės 3 dieną Vilniuje.

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Šiauliai“ 83:77, 84:93. Trečias mačas vyks gegužės 3 dieną Klaipėdoje.