Eurolygoje – dviejų lietuvių akistata ir įspūdingas V. Spanoulio pasiekimas

J.Mačiulis pelnė 7 taškus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
C.Higginsas.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Oct 27, 2016, 9:45 PM, atnaujinta May 10, 2017, 2:12 AM

Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis akis į akį susidūrė Eurolygos kovoje – ketvirtajame ture Milano „Emporio Armani“ (2/2) namuose priėmė Madrido „Real“ (3/1), bet pergalės įsirašyti nesugebėjo – pralaimėjo 90:101 (20:26, 21:26, 25:23, 24:26).

M.Kalnietis žaidė tik epizodiškai – aikštėje praleido devynias minutes ir pelnė du taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.), kartą atkovojo kamuolį, atliko keturis rezultatyvius perdavimus, perėmė du kamuolius. Lietuvis taip pat kartą suklydo ir tris kartus prasižengė.

J.Mačiuliui rungtynės buvo kiek sėkmingesnės – per 26 minutes pelnė septynis taškus (2/3 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir atliko tris rezultatyvius perdavimus.

„Real“ ekipoje monstriškai rungtyniavo Anthony Randolphas. Jis pelnė 20 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Othello Hunteris ir Sergio Llullas surinko po 18 taškų.

Milano komandoje išsiskyrė 19 taškų pelnęs Ricky Hickmanas ir 16 pridėjęs Rakimas Sandersas.

Antrą nesėkmę patyrė Tado Sedekerskio Vitorijos „Baskonia“ (2/2), kuri namie 90:95 (27:22, 25:25, 22:25, 16:23) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (3/1).

T.Sedekerskis aikštėje praleido vos dvylika sekundžių ir niekuo nepasižymėjo. Šiame mače dėl traumos nežaidė Andrea Bargnani.

Įspūdingas rungtynes sužaidė graikas Vassilis Spanoulis. Jis per 27 minutes pelnė 15 taškų (1/1 dvit., 2/5 trit., 7/7 baud.) ir atliko net 15 rezultatyvių perdavimų, taip pakartodamas Eurolygos rekordą, priklausantį Johnui Linehanui.

Gynėjas 15 perdavimų atliko per pirmus tris kėlinius, tačiau rekordo taip ir nepagerino. V.Spanoulis taip pat suklydo septynis kartus.

Jam puikiai padėjo Vangelis Mantzaris, pelnęs 17 taškų ir 15 pridėjęs Kostas Papanikolaou. Vitorijos ekipai Tornike Shengelia pelnė 20 taškų.

Maskvos CSKA krepšininkai ir toliau išlieka nepralaimėję Eurolygoje – maskviečiai 98:80 (23:20, 24:23, 21:12, 30:25) sutriuškino be pergalių liekančią Kazanės „Uniks“ komandą.

Lygi kovą tik du kėlinius, po kurių lygos čempionė pirmavo tik keturiais taškais.

Tačiau antra rungtynių pusė jau nebuvo tokia atkakli – CSKA trečiojo kėlinio metu parodė raumenis gynyboje, o ketvirtajame tik dar labiau padidino pranašumą.

Nugalėtojams Milošas Teodosičius pelnė 16 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Cory Higginsas pridėjo 14 taškų, Nando de Colo 11 taškų.

„Uniks“ komandoje išsiskyrė Keithas Langfordas – jis pelnė net 36 taškus (5/9 dvit., 5/10 trit., 11/14 baud. met.) ir surinko 40 naudingumo balų.

Gynėjas pagerino savo rezultatyvumo rekordą Eurolygoje – daugiausiai taškų per vienerias rungtynes jis buvo pelnęs 35.

Šiame sezone jis renka po 24 taškus per rungtynes.

Kiti susitikimai:

Stambulo „Darussafaka“ (2/2) – Stambulo „Efes Pilsen“ (1/3) 79:84 (20:13, 26:22, 19:23, 14:26)