Starto penkete žaidęs ir krauju pasruvęs Mindaugas Kuzminskas žibėjo Niujorke

Rungtynių akimirkos.<br>USA Today Sports/Scanpix nuotr.
Rungtynių akimirkos.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 16, 2017, 6:58 PM, atnaujinta Apr 12, 2017, 2:22 AM

Mindaugas Kuzminskas pirmą kartą savo NBA karjeroje rungtynes pradėjo „New York Knicks“ starto penkete, sužaidė fantastišką trečią kėlinį, kelis kartus efektingai prasiveržė ir įkrovė iš viršaus, bet to pergalei neužteko – „Knicks“ 107:108 (27:26, 27:27, 29:35, 24:20) namie nusileido „Atlanta Hawks“ krepšininkams.

27-erių puolėjas rungtyniavo net 37 minutes, per kurias pelnė 14 taškų (5/5 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo 5 kamuolius, perėmė du kamuolius ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

M.Kuzminskas rungtyniavo ilgiausiai iš visų ekipos narių – ilgiau net už C.Anthony. Trečiojo kėlinio pradžioje M.Kuzminskui varžovas kliudė akį – lietuvis pasruvo krauju, bet vėliau grįžo į aikštę.

Dar pirmajame kėlinyje lietuvis pasižymėjo tritaškiu ir efektingu prasiveržimu, o „Knicks“ ir „Hawks“ stumdėsi – pirmavo tai viena, tai kita komanda.

Antrojo kėlinio paskutinę sekundę Carmelo Anthony po M.Kuzminsko tolimo metimo pataikė iš toli ir leido Niujorko ekipai turėti minimalią persvarą.

Įpusėjus trečiam kėliniui „Knicks“ atsiliko penkiais taškais, bet tada M.Kuzminskas pelnė du taškus, netrukus dar ir įkrovė iš viršaus – komandas teskyrė taškas 68:69.

Lietuvis toliau siautėjo – per kėlinį surinko 9 taškus, bet Niujorko klubas atsiliko 83:89. Ketvirtą kėlinį daug geriau pradėjo „Knicks“, laimėjusi atkarpą 10:0 ir išsiveržusi į priekį.

Likus žaisti 22,4 sekundės „Knicks“ dar pirmavo, bet Dennisas Schroderis pataikė tritaškį ir išvedė „Hawks“ į priekį 108:107.

Kitoje atakoje C.Anthony prametė ir Niujorko klubas eilinį kartą pralaimėjo.

„Knicks“ šiame mače vertėsi be Kristapo Porzingio ir Lance'o Thomaso.

Jiems C.Anthony pelnė 30 taškų, Derrickas Rose'as 18.

Nugalėtojams D.Schroderis surinko 28 taškus.

Ketvirtasis kėlinys: „Knicks“ – „Hawks“ 107:108 (27:26, 27:27, 29:35, 24:20)

„Knicks“ likus žaisti keturias minutes turėjo trijų taškų pranašumą – 99:96.

Trečiasis kėlinys: „Knicks“ – „Hawks“ 83:88 (27:26, 27:27, 29:35)

Įpusėjus kėliniui „Knicks“ atsiliko penkiais taškais, bet tada M.Kuzminskas pelnė du taškus, netrukus dar ir įkrovė iš viršaus – komandas teskyrė taškas 68:69.

Lietuvis toliau siautėjo – per kėlinį surinko 9 taškus, bet Niujorko klubas atsiliko 83:89.

Antrasis kėlinys: „Knicks“ – „Hawks“ 54:53 (27:26, 27:27)

Didžiąją antrojo kėlinio dalį vyko įtempta kova – nei viena komanda nesugebėjo įgyti persvaros ir jas nuolat skyrė du taškai arba rezultatas buvo lygus.

M.Kuzminskas pasižymėti nieko nespėjo, tik prametė tritaškį ir kol kas buvo surinkęs penkis taškus.

Kėlinį pabaigė C.Anthony tritaškis paskutinę sekundę, perdavimą jam atliko lietuvis – 54:53.

Pirmasis kėlinys: „Knicks“ – „Hawks“ 27:26

„Knicks“ atsiliko 9:10, o tada M.Kuzminskas pelnė pirmuosius savo taškus – pataikė tritaškį, o netrukus prasiveržimą pabaigė dvitaškiu – įpusėjus kėliniui Niujorko komanda pirmavo 16:13.

Kėlinio pabaigoje kiek geriau atrodė „Hawks“, sugebėjusi išsiveržti į priekį 27:26.

***

Prieš rungtynes M.Kuzminskas buvo įtrauktas į „Knicks“ starto penketą – tai pirmas kartas jo karjeroje NBA, kai mačą puolėjas pradeda nuo pirmų minučių.

„Knicks“ šiose rungtynėse versis be Kristapo Porzingio ir Lance'o Thomaso.