Eurolygos savaitė: legendos jubiliejus ir Kauno „Žalgirio“ užtemimas

Milano „Emporio Armani“ nutraukė ilgiausią šio sezono pralaimėjimų seriją, naujokas iš Brazilijos tempė „Barcelona“ ekipą, Željko Obradovičius šimtąjį kartą vadovavo Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams, Maskvos CSKA lyderis Nando De Colo dar sykį tapo naudingiausiu turo žaidėju, o Kauno „Žalgirio“ ir Kazanės „Uniks“ nesėkmes nulėmė užtemimai ketvirtajame kėlinyje.

„Žalgiris“ penktadienį patyrė itin skaudų pralaimėjimą.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 22, 2017, 10:00 AM, atnaujinta Apr 11, 2017, 5:50 PM

Tai buvo įdomiausi Eurolygos 18-ojo turo įvykiai.

1

Eurolygos lyderį CSKA klubą ir artimiausius persekiotojus skiria vienas taškas. Maskvos komanda per 18 rungtynių iškovojo 14 pergalių, o „Real“ ir „Olympiakos“ sąskaitoje yra po 13 pergalių. Kitos komandos jau atsiliko: „Baskonia“ ir „Fenerbahce“ laimėjo po 11 rungtynių, „Panathinaikos“, „Crvena Zvezda“ ir „Darussafaka“ – po 10.

2

Paskutiniąją vietą dalijasi dvi komandos. Prasčiausiai žaidžia po 5 rungtynes laimėjusios „Galatasaray“ ir „Emporio Armani“ ekipos. Po 6 pergales turi „Žalgiris“ ir „Maccabi“, po 7 – „Brose“ ir „Uniks“, po 8 – „Anadolu Efes“ ir „Barcelona“.

3

CSKA gynėjas Nando De Colo jau trečią kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu turo krepšininku. Prancūzas per rungtynes su „Brose“ klubu pelnė 26 taškus (8/9 dvitaškių, 1/5 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

Nors CSKA žaidė be kito lyderio Milošo Teodosičiaus, ketvirtadienį savo aikštėje be vargo sudorojo Vokietijos čempionus 85:64.

4

„Darussafaka“ krepšininkai per rungtynes su „Uniks“ ekipa įmetė vos 4 iš 18 tritaškių, tačiau ir netaikliai atakuodami iš toli iškovojo pergalę 71:64.

Dėl jos reikėjo išlieti nemažai prakaito. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Darussafaka“ atsiliko 51:54, bet tada surengė spurtą 12:0 ir užsitikrino lemiamą pranašumą.

5

Stebinti nesiliaujanti „Crvena Zvezda“ pratęsė pergalių seriją ir laimėjo jau penktas iš eilės rungtynes. Ketvirtadienį Serbijos čempionai triumfavo Tel Avive, kur permainingoje dvikovoje palaužė „Maccabi“ klubą 71:67.

Likus 4 min. Belgrado krepšininkai atsiliko 62:67, bet tada užrišo savo krepšį ir iki pat finalo sirenos neleido varžovams pelnyti nė taško. Tuo tarpu du „Crvena Zvezda“ žaidėjai Stefanas Jovičius ir Ognjenas Kuzmičius per paskutiniąsias 4 min. surinko 9 taškus.

Beje, „Maccabi“ rungtyniavo be Quincy Millerio ir Maiko Zirbeso, kurie praėjusių metų vasarą į Tel Avivą persikraustė iš Belgrado. Abu buvę „Crvena Zvezda“ aukštaūgiai gydosi nedideles traumas.

6

Tris kėlinius su varžovais lygiai kovojęs „Žalgiris“ per ketvirtąjį ketvirtį į „Real“ krepšį įmetė vos 6 taškus. Prieš paskutinįjį ketvirtį rezultatas dar buvo lygus 53:53, bet tada kauniečiai 4 min. nepelnė nė taško, o Madrido komanda surengė spurtą 14:0 (net tris iš eilės tritaškius pataikė Trey Thompkinsas) ir mačo baigtis buvo nulemta.

10

„Emporio Armani“ nutraukė ilgiausią šio sezono nesėkmių seriją. 10 iš eilės rungtynių pralaimėjusi Milano ekipa ketvirtadienį namie nugalėjo kitą autsaiderį „Galatasaray“ klubą 92:87.

Gerai rungtynes pradėję Milano krepšininkai antrajame kėlinyje pirmavo net 16 taškų skirtumu, bet pamažu išbarstė solidžią persvarą ir ketvirtajame ketvirtyje „Galatasaray“ išsiveržė į priekį 76:73. Vis dėlto paskutinėmis minutėmis „Emporio Armani“ sugebėjo dar sykį susigrąžinti pranašumą ir nudžiuginti beveik 9 tūkstančius į „Forum“ areną atėjusių sirgalių.

12

„Olympiakos“ komandoje penktadienį žaidė ir taškų pelnė visi 12 krepšininkų. Treneris Giannis Sfairoupoulos galėjo drąsiai eksperimentuoti ir susodinti ant suolo lyderius, nes jo komanda jau po dviejų kėlinių pirmavo 22 taškų skirtumu ir vos ne į vieną krepšį vykusiose rungtynėse namie sutriuškino „Baskonia“ komandą 92:62.

13

„Fenerbahce“ treneris Željko Obradovičius atsarginiais žaidėjai paprastai nepasitiki net tada, kai jo komanda pirmauja dideliu skirtumu. Vis dėlto ketvirtadienį patyręs strategas padarė išimtį ir, „Fenerbahce“ triuškinant „Panathinaikos“ klubą (Stambulo ekipa laimėjo 84:63), leido pasireikšti 24 metų Ahmetui Duverioglu. Šis vidurio puolėjas sužaidė geriausias karjeros rungtynes ir pelnė 13 taškų. Iki tol jo karjeros vidurkis buvo vos 2 taškai.

18

„Barcelona“ prieš kelias dienas dėl drausmės pažeidimų atleido amerikietį Joey Dorsey ir vietoj jo pakvietė patyrusį, bet Eurolygoje labai nedaug žaidusį brazilą Vitorą Faveranį.

28 metų naujokas netikėtai blykstelėjo jau per pirmąsias rungtynes, kuriose vilkėjo „mėlyną-granatinę“ aprangą. V.Faverani ketvirtadienį į „Anadolu Efes“ krepšį įmetė 18 taškų ir padėjo „Barcelona“ iškovoti sunkią pergalę 89:78.

Iki šios savaitės V.Faverani, atstovaudamas Malagos „Unicaja“ ir „Maccabi“, Eurolygoje buvo žaidęs 9 rungtynes ir pelnęs 32 taškus.

100

„Fenerbahce“ ketvirtadienį žaidė 100-ąsias rungtynes vadovaujant treneriui Željko Obradovičiui. Šis jubiliejus buvo pažymėtas „Fenerbahce“ namie susitinkant su „Panathinaikos“ klubu, kurio krepšininkus serbas anksčiau treniravo net 13 sezonų.

Šįkart Ž.Obradovičius savo buvusiai komandai nebuvo gailestingas – „Fenerbahce“ jau pirmajame kėlinyje nutolo dviženkliu skirtumu ir stebėtinai lengvai pasiekė pergalę 84:63.

Eurolyga. 18-asis turas.

Maskvos CSKA – Bambergo „Brose“ 85:64. N.De Colo 26, K.Hinesas 13/ D.Theisas 16, N.Melli 15. 6173 žr.

Stambulo „Fenerbahce“ – Atėnų „Panathinaikos“ 84:63. L.Datome 16, J.Vesely ir A.Duverioglu po 13, K.Sloukas 12/ M.Jamesas 25, Ch.Singletonas 13, K.C.Riversas 11. 11735 žr.

Tel Avivo „Maccabi“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 67:71. A.Goudelockas 19, C.Iversonas 13, S.Weemsas 12, V.Ruddas 11/ S.Jovičius 14, D.Thompsonas 10. 11060 žr.

Milano „Emporio Armani“ – Stambulo „Galatasaray“ 92:87. K.Simonas 19, M.Raduljica 13, M.Kalnietis 12/ S.Guleras ir B.Fitipaldo po 17, A.Daye 14. 8930 žr.

„Barcelona“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 89:78. P.Koponenas 20, V.Faverani 18, V.Claveras 15/ B.Paulas 25, Th.Heurtelis 18, T.Honeycuttas 11. 3389 žr.

Stambulo „Darussafaka“ – Kazanės „Uniks“ 71:64. A.Moermanas 17, B.Wanamakeris 16, A.Žižičius 13/K.Langfordas 16, P.Antipovas ir A.Parachovskis po 13. 4653 žr.

Pirėjo „Olympiakos“ – Vitorijos „Baskonia“ 92:62. V.Spanoulis, G.Printezis ir K.Papanikolaou po 12, E.Greenas 11/ Sh.Larkinas 12, A.Hanga 11, ... T.Sedekerskis 3. 9000 žr.

Kauno „Žalgiris“ – Madrido „Real“ 59:74. A.Lima 13, P.Jankūnas ir L.Lekavičius po 11/O.Hunteris 14, T.Thompkinsas 12, G.Ayonas ir J.Carrollas po 11. 12896 žr.