Domanto Sabonio ir Donato Motiejūno akistatą laimėjo pastarasis, tačiau pergalę šventė „Thunder“

„Thunder“įveikė „Pelicans“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Feb 27, 2017, 5:47 AM, atnaujinta Apr 8, 2017, 11:52 PM

NBA čempionate sekmadienį vienas su kutu sveikinosi aikštėje du Lietuvos atstovai – Donatas Motiejūnas ir Domantas Sabonis, tačiau po akistatos pastarasis buvo kur kas geriau nusiteikęs – jo atstovaujama „Oklahoma City Thunder“ 118:110 (32:35, 27:24, 28:25, 31:26) palaužė D.Motiejūno „New Orleans Pelicans“ ir jau įsirašė 34-ąją pergalę.

Permainingoje kovoje varžovus ir vėl nustelbė Russellas Westbrookas, sugebėjęs susirinkti 29-ąjį trigubas dviženklį šiame sezone.

„Thunder“ lyderis pelnė 41 tašką, atkovojo 11 kamuolių bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki dvikovos pabaigos ir turint minimalią persvarą R.Westbrookas ataką užbaigė galingu dėjimu per D.Cousinsą. Tai buvo šeštoji “Pelicans“ vidurio puolėjo pražanga, o po šio epizodo „Thunder“ įgijo 4 taškų pranašumą 110:106 ir jau nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

Starto penkete rungtynes pradėjęs Domantas Sabonis ir vėl labai greitai prisirinko pražangų ir sėdo ant atsarginių žaidėjų suolo. Per 8 žaidimo minutes jis spėjo pelnyti 4 taškus (2/3 met., 0/1 trit., 0/1 baud.) ir atkovoti vieną kamuolį.

Beveik trigubai daugiau laiko aikštėje praleido Donatas Motiejūnas, kuriam savo laiką „dovanojo“ tai pat pražangų prisirinkęs D. Cousinsas. Per 23 minutes lietuvis surinko 6 taškus (2/6 met., 0/2 trit., 2/6 baud.), atsikovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį.

Rungtynių metų D.Motiejūnas patyrė traumą – iš blauzdos po susidūrimo pradėjo bėgti kraujas. Teigiama, kad žaidėjui teko uždėti kelias siūles, tačiau ir po to lietuvis žaidė.

Abiem lietuviams sėkmingiau susiklostė pirmoji tarpusavio dvikova šiame sezone, kai D. Sabonis sumetė 8, o D. Motiejūnas – 10 taškų.

„Pelicans“ tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės po grandiozinių mainų, atvedusių vieną iš „Sacramento Kings“  lyderių D.Cousinsą į Naująjį Orleaną. D.Cousinso ir A.Daviso duetas kol kas žaidžia galingai, bet ne pergalingai.

Tačiau „Pelcans“ sulaukė šiame mače nemalionaus smūgio – kitas rungtynes žais būtent be D.Cousinso. Mat jis 33-iąją akistatos sekundę dėl agresyvaus rankų mosto užsidirbo techninę pražangą.

Tai buvo 18-oji D.Cousinso techninė pražanga šį sezoną ir pagal NBA taisykles, po 16-os pražangų  kas antroji baudžiama diskvalifikacija vienam mačui.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 41 (14/29 met., 11 atk. kam., 11 rez. perd.), Enesas Kanteris 20 (9 atk. kam.), Stevenas Adamsas (10 atk. kam.) ir Alejandro Abrinesas po 13 taškų.

„Pelicans“: Anthony Davisas 38 (15/28 met., 6/6 baud.), DeMarcusas Cousinsas 31 (8/15 met., 15/15 baud., 10 atk. kam.), E‘Twaune‘as Moore‘as 10 taškų.