Mindaugas Kuzminskas su „Knicks“ kirto „Warriors“ 16:2, tačiau pergalės nepešė

„Pacers“ ir „Hawks“ rungtynės.<br>AP nuotr.
„Warriors“ sugebėjo įveikti „Knicks“<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Mar 5, 2017, 9:23 PM, atnaujinta Apr 8, 2017, 1:41 PM

Lietuvio Mindaugo Kuzminsko atstovaujama „New York Knicks“ ekipa nesugebėjo  sukurti stebuklo – priversti trečią kartą iš eilės pralaimėti Oklando „Golden State Warriors“ krepšininkus. Pirmą kartą per dvejus metus du mačus paeiliui prieš tai pralaimėjusiems lygos vicečempionams Niujorke pavyko šiaip ne taip atsitiesti – jie laimėjo 112:105 (29:18, 20:32, 35:26, 28:29). Šįkart M.Kuzminskui pavyko bent jau įsisukti į įvykių sūkurį.

Pirmame kėlinyje svečiai be didesnio vargo išsiveržė į priekį – atrodė, kad „Knicks“ lauks triuškinimas. Bet viskas apsivertė antrame kėlinyje.

Antrąjį ketvirtį nuo pirmųjų jo minučių aikštėje pradėjęs M.Kuzminskas iš karto buvo aktyvus – lietuvis blokavo metimą, o po laiku įkirtęs į baudos aikštelę išprovokavo pražangą ir realizavo vieną iš dviejų baudos metimų.

Netrukus greitu prasiveržimu jis pelnė trečiąjį tašką, o „Knicks“ pavijo varžovus – 30:31. Būtent antrojo kėlinio pradžioje Niujorko komanda spurtavo 16:2 ir sugebėjo panaikinti prarają bei išsiveržė į priekį 34:31. Iš viso prie „Knicks“ spurto lietuvis prisidėjo 4 taškais.

Tačiau tuomet įsišaudė Andre Iguodala, o „Warriors“ susigrąžino iniciatyvą – 40:36. M.Kuzminskui sėdus ant suolo vaizdas aikštelėje iš esmės nepasikeitė – po dviejų ketvirčių „Knicks“ dar pirmavo 50:49.

Lemiamo ketvirčio pradžioje M.Kuzminskas trumpam grįžo į aikštelę, tačiau niekuo pasižymėti nespėjo, o „Knicks“ sužaidus prastą atkarpą grįžo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Vėliau tiksliai puolime rungtyniavę Niujorko klubo krepšininkai sugebėjo nepaleisti varžovų toli į priekį, bet ir perimti iniciatyvos svečiai jiems neleido.

Viskas pasibaigė „Warriors“ pergale 112:105. Lietuvis per 11 minučių spėjo pelnyti 4 taškus (1/2 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), atkovoti kamuolį ir blokuoti metimą.

Pagaliau vėl iš toli pradėjo pataikyti S.Curry. Snaiperis iki šiol per trejas rungtynes buvo pataikęs vos 4 metimus iš 31, o Niujorke tikslą pasiekė 5 iš 13 jo tritaškių.

Tiesa, tai nepaneigia fakto, kad jo taiklumas yra itin kritęs po „Visų žvaigždžių“ savaitgalio – iki šios šventės 41 procento taiklumu iš toli atakavusio įžaidėjo taiklumas po jos krito net dešimčia procentų.

„Warriors“: Stephenas Curry 31 (5/13 tritaškių, 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Klay'us Thompsonas 29 (4/9 tritaškių), Draymondas Greenas 13 (7 atk. kam.), Zaza Pachulia 10.

„Knicks“: Derrickas Rose'as 28 (9/17 dvitaškių, 10/11 baudų metimų), Kristapas Porzingis 24 (15 atk. kam.), Carmelo Anthony 15 (6 atk. kam.), Justinas Holiday'us 10.

Sugrįžo, kad nugalėtų

Buvęs „Atlanta Hawks“ įžaidėjas Jeffas Teague pirmą kartą sugrįžo į „Philips“ areną ir čia džiaugėsi pergale jau vilkėdamas „Indiana Pacers“ marškinėlius.

„Pacers“ krepšininkai po dramatiškos kovos 97:96 (19:30, 31:20, 31:24, 16:22) palaužė „Hawks“ komandą. J.Teague „Pacers“ klube praleido septynis sezonus.

Šeimininkų žudiku tapo Glennas Robinsonas, pataikęs tritaškį paskutinėmis sekundėmis.

Paulas George'as „Pacers“ komandoje per 38 minutes pelnė 34 tašus, o Jeffas Teague pridėjo 16.

„Hawks“ komandoje Timas Hardaway pelnė 24 taškus, o 23 pridėjo Paulas Millsapas.

D.Motiejūnas – nežaidė

„New Orleans Pelicans“ klubas, kuriam atstovauja Donatas Motiejūnas, sekmadienį svečiuose 105:97 (26:20, 29:39, 28:14, 22:24) nugalėjo „Los Angeles Lakers“ ekipą.

„Pelicans“ komandai 31 tašką pelnė Anthony Davisas, 26 – Demarkusas Kazinsas (DeMarcus Cousins, 15 atk. kam.), 20 – Jrue Holiday, 13 – E'Twaunas Moore.

„Pelicans“ trenerio Alvino Gentry sprendimu Donatas Motiejūnas šiose rungtynėse nežaidė. Tai buvo antras kartas per pastarąsias ketverias rungtynes, kai Lietuvos rinktinės narys taip ir nebuvo išleistas į aikštę.

„Lakers“ gretose 19 taškų surinko Nickas Youngas, po16 – Brandonas Ingramas ir D'Angelo Russellas, 14 – Jordanas Clarksonas.

„Pelicans“ Vakarų konferencijoje užima 13-ąją vietą, o „Lakers“ – 15-ąją.

Sekmadienio rungtynių rezultatai.

„New York Knicks“ – „Golden State Warriors“ 105:112 (18:29, 32:20, 26:35, 29:28)

„Los Angeles Lakers“ – „New Orleans Pelicans“ 97:105 (20:26, 39:29, 14:28, 24:22)

„Dallas Mavericks“ – „Oklahoma City Thunder“ 104:89 (28:27, 32:23, 28:21, 16:18)

„Phoenix Suns“ – „Boston Celtics“ 109:106 (19:22, 30:20, 32:35, 28:29)

„Washington Wizards“ – „Orlando Magic“ 115:114 (25:28, 20:33, 34:29, 36:24)

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 109:110 (31:25, 28:20, 22:24, 16:28; 12:13), po pratęsimo.