Nervų karą laimėjęs „Žalgiris“ Eurolygoje iškovojo dar vieną „gyvenk arba mirk“ pergalę

Kauniečiai sieks dar vienos pergalės.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2017-03-17 16:28, atnaujinta 2017-04-07 19:34

Kauno „Žalgirio“ (12 pergalių ir 14 pralaimėjimų) krepšininkai turėjo daug vargo Kazanėje, tačiau sugebėjo iškovoti pergalę dar vieneriose Eurolygos rungtynėse, kurias buvo galima vadinti „gyvenk arba mirk“. Lietuvos čempionai 82:80 (24:23, 18:20, 22:17, 18:20) parklupdė „Uniks“ (7/19) krepšininkus ir išliko įtemptoje kovoje dėl patekimo į stipriausių aštuntuką.

Likus sužaisti ketverias rungtynes iki reguliariojo sezono pabaigos, nuo aštuntos vietos „Žalgirį“ skiria dvi pergalės.

Jau kitą savaitę šį atotrūkį „Žalgiris“ galės sumažinti vos iki vienos pergalės – į Kauną antradienį atvyks aštuntoje vietoje žengianti Stambulo „Anadolu Efes“, kurią šiame sezone lietuviai jau buvo įveikę.

Tai buvo jau devinta iš eilės „Uniks“ nesėkmė. Tuo tarpu „Žalgiris“ laimėjo šeštą kartą per paskutines aštuonerias rungtynes.

Fantastiškai eilinį sykį žaidė kapitonas Paulius Jankūnas. 32-ejų puolėjas per 26 minutes pelnė 21 tašką (5/9 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir surinko 30 naudingumo balų.

„Žalgiris“ buvo viena dažniausiai Eurolygoje klystančių ekipų – per rungtynes padarydavo po 14,2 klaidos, tačiau Kazanėje varžovams dovanojo vos 9 kamuolius. Pirmą kartą rungtynėse lietuviai suklydo sužaidus 12 minučių.

Kauno klubui švęsti pergalės nesutrukdė ir tai, kad tušti liko abu komandos taikliarankiai. Artūras Milaknis pelnė du taškus, o Kevinas Pangosas apskritai liko „tuščias“. Gynėjai nepataikė nė vieno tolimo metimo.

Visos rungtynės vyko taškas į tašką, rezultatas dažnai buvo lygus arba pirmaujanti ekipa keitėsi nuolat.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei tris minutes po Luko Lekavičiaus tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 74:65, tačiau persvaros išsaugoti nesugebėjo.

„Uniks“ trijų minučių atkarpą laimėjo 10:0 ir vėl susigrąžino persvarą. Jų spurtą nutraukė L.Lekavičiaus dvitaškis.

Kitoje aikštės pusėje nesustabdomas buvo Keithas Langfordas – baudų metimais jis vėl persvėrė rezultatą.

Paskutinę rungtynių minutę Leo Westermannas pradėjo fantastišku tritaškiu, leidusiu pirmauti 79:77.

K.Langfordas prametė, o „Uniks“ teko pažeidinėti taisykles – likus žaisti 7,5 sekundės prie baudų metimo linijos stojo P.Jankūnas ir jo ranka nedrebėjo – 81:77.

K.Langfordas dar įsmeigė tritaškį, bet rungtynių neišgelbėjo – Renaldas Seibutis baudos metimus įtvritino pergalę 82:80.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 21, L.Westermannas 12, L.Lekavičius, A.Kavaliauskas ir B.Motumas po 10, A.Lima 9, R.Seibutis 4, E.Ulanovas, P.Valinskas ir A.Milaknis po 2, K.Pangosas 0.

„Uniks“: K.Langfordas 27, A.Parachauskis 15, Q.Colomas 14, L.Williamsas 12.

Statistika. „Žalgiris“ – „Uniks“

Dvitaškiai: 20/39 (51,3 proc.) – 17/34 (50 proc.)

Tritaškiai: 8/16 (50 proc.) – 9/23 (39,1 proc.)

Baudų metimai: 18/26 (69,2 proc.) – 19/22 (86,4 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 33 (10) – 31 (9)

Perimti kamuoliai: 5 – 3

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 18

Klaidos: 9 – 7

Rungtynių eiga:

A.Lima du kartus įkrovė iš viršaus, tačiau rusai rungtynes pradėjo geriau – penkis taškus pelnė Keithas Langfordas ir sužaidus tris minutes „Uniks“ pirmavo 11:6.

Įpusėjus kėliniui „Uniks“ turėjo 8 taškų persvarą (17:9), bet savo žodį tarė Brockas Motumas, įsūdęs du tritaškius. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 24:23.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 30:28, bet pralaimėjo atkarpą 0:7 ir privertė Šarūną Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.

Š.Jasikevičius kėlinio pabaigoje įleido retai rungtyniaujantį Paulių Valinską, o jis atsidėkojo gražiu prasiveržimu ir dviem taškais – žalgiriečiai po pirmųjų dvidešimties minučių atsiliko 42:43.

„Žalgiris“ antrą rungtynių pusę pradėjo penkiais taškais be atsako ir susigrąžino taško persvarą 49:48.

Gerą atkarpą trečiojo kėlinio pabaigoje sužaidė Antanas Kavaliauskas, pelnęs keturis taškus iš eilės. Kauniečiai po pertraukos suaktyvino gynybą ir tai prieš lemiamą kėlinį leido pirmauti 64:60.

B.Motumas ir L.Lekavičius smeigė po tritaškį, puikiai žaidė L.Westermannas ir „Žalgiris“ pirmavo 74:65, bet „Uniks“ atsakė dešimčia taškų be atsako ir neleido ilgai džiaugtis devynių taškų pranašumu – 75:74.