Lietuvos sporto savaitė: auksinis H.Žustautas, futbolininkų sensacijos ir lengvaatlečių medaliai

"Žalgirio" ekipa laimėjo pirmąsias UEFA Čempionų lygos rungtynes su bulgarais.<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 17, 2017, 12:12 PM, atnaujinta Jul 17, 2017, 12:29 PM

Henrikas Žustautas tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai savo sirgaliams padovanojo pergalę Čempionų lygos atrankos rungtynėse, Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda išvykoje laimėjo Europos lygos mačą, jaunieji Lietuvos lengvaatlečiai iškovojo bronzos medalius Europos jaunimo ir pasaulio jaunių pirmenybėse, Laurynas Grigelis antrą savaitę iš eilės pralaimėjo „ITF Futures“ teniso turnyro finale, o Lietuvos krepšinio vicečempionas Panevėžio „Lietkabelis“ rado naują trenerį ir pratęsė sutartis su broliais Lavrinovičiais.  Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės įvykiai Lietuvos sporte.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 11 d. Lietuvos futbolo rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus pasirašė sutartį su Haifos „Hapoel“ (Izraelis). Praėjusį sezoną jis žaidė Hagos ADO (Nyderlandai) klube.

Liepos 11 d. Nandzine (Kinija) pasaulio jaunimo (iki 21 m.) paplūdimio tinklinio čempionate nė viena Lietuvos pora nepateko į pagrindinį turnyrą. Irina Zobnina ir Ieva Vasiliauskaitė pralaimėjo trečiajame atrankos rate, Agnieška Paškevič ir Jekaterina Kovalskaja – antrajame.

Liepos 12 d. Futbolo Čempionų lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Razgrado „Ludogorec“ (Bulgarija) 2:1. „Žalgiriui“ įvarčius įmušė Serge‘as Nyuiadzi ir Mantas Kuklys. „Žalgiris“ iškovojo pirmąją per keturis sezonus (nuo klubo atkūrimo) pergalę Čempionų lygos atrankos turnyre.

Liepos 12 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su latviu treneriu Artūru Štalbergu, kuris praėjusį sezoną dirbo „Nižnij Nivgorod“ (Rusija). Liepos 13 d. Buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Linas Kleiza tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo dalininku ir buvo paskirtas klubo viceprezidentu.

Liepos 13 d. Futbolo Europos lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ išvykoje nugalėjo „Liepaja“ (Latvija) 2:0, „Trakai“ išvykoje pralaimėjo „Norrkoping“ (Švedija) 1:2.

Liepos 13 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Marius Grigonis pasirašė trijų sezonų sutartį su Berlyno ALBA. Praėjusį sezoną M.Grigonis žaidė Lagunos San Kristobalio „Iberostar“ ir tapo Čempionų lygos nugalėtoju.

Liepos 14 d. Panevėžio apygardos teismas paskelbė nuosprendį buvusio Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubo prezidento Aušrio Labino byloje. Jis pripažintas kaltu pasisavinus 2,5 mln. eurų ir nuteistas 4 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Liepos 14 d. Panevėžio „Lietkabelio“ krepšinio klubas pasirašė vieno sezono sutartis su broliais Darjušu ir Kšištofu Lavrinovičiais.

Liepos 15 d. Plovdive (Bulgarija) Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas užėmė šeštąją vietą 1000 m lenktynėse dvivietėmis baidarėmis, Vadimas Korobovas – aštuntąją vietą 1000 m lenktynėse vienvietėmis kanojomis.

Liepos 15 d. Krepšininkas Gediminas Orelikas pasirašė vieno sezono sutartį su Italijos čempionu Venecijos „Umana“ klubu. Praėjusį sezoną G.Orelikas žaidė Bandirmos „Banvit“ ir tapo Turkijos taurės laimėtoju.

Liepos 15 d. Urtė Bačianskaitė laimėjo pasaulio jaunių (iki 18 m.) lengvosios atletikos čempionato bronzos medalį. Nairobyje vykusiame turnyre ji užėmė trečiąją vietą septynkovės varžybose (5467 taškai). Kita lietuvė Beatričė Juškevičiūtė šioje rungtyje užėmė penktąją vietą. Gabija Galvydaitė užėmė ketvirtąją vietą 400 m barjeriniame bėgime, Eduardas Survilas – septintąją vietą 800 m bėgime, Tomas Sabašinskas – septintąją vietą dešimtkovėje.

Liepos 16 d. Lietuvos merginų (iki 20 m.) krepšinio rinktinė iškrito į Europos čempionato B pakopą. Matusinjuše (Portugalija) vykusiame žemyno čempionate Jurgitos Štreimikytės treniruojama komanda laimėjo tik 1 iš 7 rungtynių ir tarp 16 komandų užėmė 14-ąją vietą.

Liepos 16 d. Henrikas Žustautas tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu. Jis Plovdive laimėjo 200 m vienviečių kanojų varžybas. Artūras Seja užėmė septintąją vietą 200 m vienviečių baidarių lenktynėse.

Liepos 16 d. Živilė Vaiciukevičiūtė laimėjo Europos jaunimo (iki 23 m.) lengvosios atletikos čempionato bronzos medalį. Ji Bydgoščiuje (Lenkija) užėmė trečiąją vietą 20 km ėjimo varžybose. Edis Matusevičius užėmė penktąją vietą ieties metime, Modesta Morauskaitė – septintąją vietą 400 m bėgime, Diana Zagainova – septintąją vietą trišuolyje.

Liepos 16 d. Vyrų teniso Lietuvos prezidento taurės turnyre („ITF Futures“) Vilniuje nė vienas atrankos varžybose dalyvavęs lietuvis nepateko į pagrindinį turnyrą. Paskutiniajame atrankos etape pralaimėjo Kasparas Žemaitėlis ir Simas Malakauskas. Be atrankos teisę žaisti pagrindiniame turnyre gavo penki lietuviai.

Liepos 16 d. Laurynas Grigelis teniso turnyro Mrangove (Lenkija, „ITF Futures“) finale pralaimėjo čekui Zdenekui Kolarui 5:7, 0:1 (atsisakė tęsti mačą). Šį sezoną nė vieno titulo neiškovojęs L.Grigelis per dvi savaites Mrangove pralaimėjo dviejų iš eilės turnyrų finale.