Lietuvos jaunimas – Europos čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinei prireikė šiek tiek laiko, kol įsibėgėjo, o ir taškų komanda pelnė mažau nei anksčiau, tačiau tai nesutrukdė pasiekti pergalės. Europos jaunimo čempionate Kretoje Lietuvos rinktinės krepšininkai aštuntfinalyje 76:61 (22:14, 22:19, 14:15, 18:13) nugalėjo pirmojo kėlinio pradžioje nervus patampyti bandžiusią Slovėnijos komandą.

Lietuvos rinktinė grupių etape užėmė antrąją vietą.<br> fiba.com nuotr.

2017-07-19 18:41, atnaujinta 2017-07-19 23:28

Šiose rungtynėse iki galo atsipalaiduoti lietuviai negalėjo ir ketvirtajame kėlinyje, tačiau komanda sugebėjo išlaikyti atstumą.

Mariaus Kiltinavičiaus krepšininkai pateko į ketvirtfinalį, nors šįkart surinko  mažiau taškų nei per ankstesnes čempionato rungtynes. Po grupių etapo lietuviai pagal rezultatyvumą buvo antri turnyre. Jie vidutiniškai rinko po 89,7 taško.

Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje žais su Graikijos krepšininkais, kurie 56:49 (17:9, 12:18, 19:13, 8:9) nugalėjo Juodkalnijos ekipą.

C grupėje Lietuvos krepšininkai liko antri, nes pralaimėjo dar geriau atakuojančiai Izraelio komandai.
Kretoje vykstančiame čempionate lietuviai Izraeliui nusileido 88:94, o pergales šventė prieš Latvijos (89:61) ir Ukrainos (92:79) bendraamžius.

Statistika.

Lietuva: M.Echodas 22 (9 atk. Kam.), L.Birutis (8 atk. Kam.) ir K.Lukošiūnas po 18, L.Bieliauskas 8 (7 atk. kam.), A.Beručka 5, M.Varnas (7 rez. perd.) 3, M.Dieninis 2.

Slovėnija: N.Baričius ir U.Durnikas po 13, Z.Habatas 10, N.Martincičius 8, J.Macura 7, Z.Šiško 5, M.Veselis ir A.Bratecas po 2, M.Mlakaras 1.

Rungtynės

Rungtynes taikliu tritaškiu pataikė varžovai, bet spurtuoti lietuviai jiems erdvės nesuteikė. Iškart prasidėjo kova taškas į tašką ir po penkių minučių žaidimo Slovėnijos krepšininkai pirmavo 9:8.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus žaisti 3 minutėms lietuviai įgijo pranašumą – po A.Beručkos ir K.Lukošiūno dvitaškių jie pirmavo 15:11. Lietuvos rinktinė galėjo dar padidinti pranašumą, bet kitas A.Beručkos metimas buvo netaiklus, o tada N.Martincičius pataikė tritaškį. Lietuviai pirmavo 15:14.

Lietuvos rinktinė per paskutinę minutė gerokai prispaudė varžovus ir į antrąjį kėlinį žengė turėdama įtikinamą pergalę (22:14).

Lietuvos krepšininkai antrąjį kėlinį pradėjo jau su daugiau pasitikėjimo ir tai iškart atsispindėjo švieslentėje. Kai sužaidus 4 minutes M.Echodas pataikė lengvą dvitaškį, Lietuvos rinktinė jau pirmavo 31:21.

Į didžiąją pertrauką Lietuvos krepšininkai išėjo pirmaudami 44:33.

Trečiajame kėlinyje Slovėnijos krepšininkai mėgino prispausti lietuvius, tačiau to padaryti nepavyko. Lietuvos krepšininkai laikėsi atstumo. Kai K.Lukošiūnas pataikė tritaškį likus žaisti keturias minutes, lietuviai pirmavo 53:45. K.Lukošiūnas dar vieną tritaškį pataikė paskutinėmis kėlinio sekundėmis ir lietuviai po trijų ketvirčių pirmavo 58:48.

Iki mačo pabaigos likus žaisti 4 minutes Slovėnijos krepšininkai po N.Baričiaus taiklių baudos metimu priartėjo iki 59:65, tačiau po šios atakos Slovėnijos ekipa sugebėjo pelnyti vos du taškus. Lietuvos rinktinė šventė pergalę.