Šeštadienio penketas: K. Slouko bei M. Belinelli tritaškių salvės ir B. Diaw gulbės giesmė

Slovėnas Luka Dončičius, graikas Kostas Sloukas ir italas Marco Belinelli šeštadienį Europos čempionate surengė trumpus, bet žudančius pasirodymus, o jų komandos iškovojo įtikinamas pergales. Aštuntfinalyje puikiai žaidė ir prancūzų veteranas Boris Diaw, bet jis turėjo užleisti kelią dar ryškiau spindėjusiam vokiečiui Danieliui Theisui.

Kostas Sloukas buvo sunkiai sulaikomas<br> G.Šiupario nuotr.
 Luka Dončičius tęsia sėkmingą pasirodymą<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 K.Sloukas buvo nesulaikomas<br> G.Šiupario nuotr.
 Marco Belinellii puikiai žaidė prieš suomius<br> AFP/Scanpix nuotr.
 D.Theisas vedė vokiečius į pergalę<br> G.Šiupario nuotr.
 B.Diaw žaidė gerai, tačiau Prancūzijai to nepakako<br> G.Šiupario nuotr.
 Atkrintamųjų medis<br> Lrytas.lt
Daugiau nuotraukų (7)

2017-09-10 01:12, atnaujinta 2017-09-10 01:19

Dienos penketas

Luka Dončičius (Slovėnija). 14 taškų (4/7 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/4 baudų), 10 atk.kam., 6 rez.perd. per 24 min. Slovėnija nugalėjo Ukrainą 79:55.

18-metis gynėjas pelnė pirmuosius 7 komandos taškus, o per pirmąjį kėlinį įmetė 10 taškų. Savo ruožtu slovėnai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, o paskui L.Dončičius leido pasižymėti tiems, kuriems labiau rūpi asmeninė statistika.

Kostas Sloukas (Graikija). 21 taškas (2/7 dvitaškių, 5/7 tritaškių, 2/2 baudų), 5 atk.kam. per 31 min. Graikija nugalėjo Lietuvą 77:64.

Graikų pergalės pamatus jau pirmajame kėlinyje paklojo Giorgos Printezis ir Nikas Kalathis, o 13 taškų per trečiąjį kėlinį pelnęs K.Sloukas pribaigė Lietuvos rinktinę. 27 metų gynėjas smeigė kelis tritaškius ir, pirmuoju žingsniu už nugaros palikdamas varžovus, sukūrė ne vieną progą komandos draugams.

Marco Belinelli (Italija). 22 taškai (1/1 dvitaškio, 5/8 tritaškių, 5/6 baudų) per 22 min. Italija nugalėjo Suomiją 70:57.

M.Belinelli nebuvo sunku. 31 metų gynėjas pirmoje rungtynių pusėje truputį pamėtė tritaškių (pataikė tris tritaškius ir 5 iš 6 baudų, kurias metė, kai varžovai prasižengė jam irgi atakuojant iš trijų taškų zonos), o paskui atliko labiau psichologinio ginklo vaidmenį.

Boris Diaw (Prancūzija). 15 taškų (3/5 dvitaškių, 3/3 tritaškių), 9 atk.kam., 5 rez.perd. per 32 min. Prancūzija pralaimėjo Vokietijai 81:84.

35-erių veteranas ko gero žaidė paskutiniąsias rungtynes Europos čempionatuose ir rodė kovingumo pavyzdį, bet jo komandos draugai geru pavyzdžiu neužsikrėtė. Kapitono pastangos neišgelbėjo prancūzų nuo ankstyvos kelionės namo.

Danielis Theisas (Vokietija). 22 taškai (6/7 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 4/5 baudų), 7 atk.kam. per 30 min. Vokietija nugalėjo Prancūziją 84:81.

Du beveik iš tos pačios vietos ketvirtajame kėlinyje pataikyti tritaškiai buvo ryškiausi „Boston Celtics“ naujoko epizodai. Tačiau 25 metų puolėjas dar labiau pasižymėjo terorizuodamas prancūzus jų baudos aikštelėje, kurioje jautėsi lyg žuvis vandenyje.