Antroje mačo dalyje 60 taškų pelnę žalgiriečiai palaužė rusus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Turkijoje vykstantį „Gloria Cup“ turnyrą. Antroje rungtynių dalyje kauniečiai pademonstravo uraganinį puolimą ir galiausiai 91:75 (12:20, 19:18, 30:24, 30:13) patiesė „Nizhny Novgorod“ krepšininkus.

K.Pangosas pelnė 11 taškų.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Sep 14, 2017, 10:18 PM

Rungtynes startinėje sudėtyje pradėjęs 17-metis Martynas Arlauskas nepaisė autoritetų ir prabėgus trims minutėms smeigė pirmąjį kauniečių tolimą šūvį „Gloria Cup“ turnyre – 5:4. Sparnus puolime užsiaugino lyderio vaidmens ėmęsis Paulius Valinskas,  o netrukus metimu iš vidutinio nuotolio savo taškų kraitį atsidarė komandos kapitonas Paulius Jankūnas – 11:9. Per likusias tris minutes pasižymėti pavyko tik prie baudų metimų linijos stojus Martynui Varnui, kai tuo tarpu varžovai demonstravo vis solidesnį žaidimą ir pirmąją atkarpą užbaigė pirmaudami 12:20.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui tritaškį paleido Artūras Milaknis, laiku ir vietoje atsidūrė netaiklų komandos draugo metimą kartojęs Antanas Kavaliauskas – 17:22. Aikštelėn žengęs darbo ėmėsi Gytis Masiulis, baudas sumetė Dee Bostas, o atsilikimą iki 23:26 rėžė arčiau krepšio tiksliu P.Jankūno perdavimu pasinaudojęs A.Milaknis. Antroje ketvirčio dalyje varžovų komandą toliau bombardavo aštuntąjį tašką rinkęs A.Milaknis (26:26), tačiau atsakyti ką turėjo ir „Nizhny Novgorod“ krepšininkai – 27:32. Kovingumo įnešė 18-metis Lukas Uleckas, bet savojo žaidimo neatradę Lietuvos čempionai ilsėtis keliavo turėdami septynių taškų deficitą – 31:38.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ rodė kur kas brandesnį žaidimą ir po taiklių Kevino Pangoso bei P.Valinsko tolimų bombų artėjo iki 42:45. Puikiai Brandono Davieso pastebėtą P.Jankūną tesustabdė pražanga, ledus čia pat pralaužė ir pats B.Daviesas, o žaidimą į savo rankas paėmė visomis spalvomis žibėjęs P.Valinskas – 51:53. Skirtumui padidėjus (51:57), pasitarimą sušaukė Šarūnas Jasikevičius, kurio nurodymus išpildė Aaronas White‘as ir D.Bostas, prieš lemiamą ketvirtį ištirpdę atsilikimą iki 61:62.

Aukštesnę pavarą įjungę Lietuvos čempionai sustoti neketino: greitajame puolime pasižymėjo K.Pangosas, nepaisydamas pražangos pasižymėjo kapitonas P.Jankūnas – 66:64. Bene įspūdingiausią antpuolį suorganizavo ataką „žemė-oras“ pademonstravę D.Bostas ir A.White‘as (71:67). Gražų kamuolio judėjimą įtvirtino tritaškį iš krašto smeigęs M.Arlauskas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė D.Bostas, nuo komandos draugų neatsiliko iš toli pataikęs M.Varnas ir „Žalgirio“ persvara išaugo iki 80:73. Laikui sparčiai tirpstant varžovus į nokautą siuntė užtikrintai po krepšiu veikęs P.Jankūno ir B.Davieso tandemas ir antrą tolimą dūrį įskraidinęs M.Varnas – 87:73. Per likusį laiką žalgiriečiai tvirtai išlaikė susikrautą pranašumą ir pergalingai pradėjo „Gloria Cup“ draugišką turnyrą – 91:75.

„Žalgiris“: P.Valinskas 12, K.Pangosas 11 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (6 atk. kam.), D.Bostas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Varnas 9 (2 per. kam.), B.Daviesas 8, A.Milaknis 8, A.White’as 8 (8 atk. kam.), M.Arlauskas 6 (3 per. kam.), G.Masiulis 3, A.Kavaliauskas 3, L.Uleckas 2.

„Nizhny Novgorod“:  S.Jelovacas 14, I.Popovas 13, D.Uzinskis 11 (5 rez. perd.).

„Nauja diena“: kokias pratybas šiemet rengs Lietuvos kariuomenė?