Europos čempionato atranką lietuvės pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pradėjo kovas 2019 FIBA Europos krepšinio čempionato atrankoje. Šeštadienį Lietuvės sausakimšoje Kėdainių arenoje priėmė Vengrijos krepšininkes.

Europos čempionato atranka: lietuvės nusileido vengrėms<br> LKF nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Nov 11, 2017, 7:48 PM, atnaujinta Nov 11, 2017, 9:14 PM

Deja, mačas nesusiklostė taip, kaip to troško lietuvės bei pilna arena atvykusių palaikyti sirgalių. M.Šerniaus vadovaujama komanda pralaimėjo rungtynes 70:73 (16:19, 22:18, 19:15, 13:21).

Geriausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Gintarė Petronytė, kuri pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Kamilė Nacickaitė ir Santa Okockytė (10 rez. perdavimų) pelnė po 12.

Vengrijos komandoje geriausiai žaidė: Cyesha Goree – 21 taškas, Tijana Krivacevič pridėjo 14.

Rungtynes geriau pradėjo Vengrijos krepšininkės, kurios sužaidus 4 minutes buvo priekyje 10:3 ir privertė Lietuvos rinktinės trenerį Mantą Šernių imti pirmąją minutės pertraukėlę. Po minutinės pertraukėlė vaizdas aikštelėje pasikeitė ir Lietuvės sugrįžo į žaidimą 11:12. Greitai vengrių susirinktos pražangos leido lietuvėms žaisti agresyviai ir taip provokuoti varžoves prasižengti. Po pirmojo kėlinio 16:19 Vengrijos rinktinė priekyje.

Antrajame kėlinyje Lietuvės pradėjo diktuosi savo sąlygas ir spurtavo 9:0, kas leido pirmą kartą šio vakaro rungtynėse išsiveržti į priekį 25:19. Pirmuosius taškus, antrajame kėlinyje, Vengrijos krepšininkės pelnė tik sužaidus 5 minutes. Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinės lydere tapo Gintarė Petronytė, kuri rinko taškus iš baudos aikštelės. 36:34 likus žaisti dvi minutes iki antrojo kėlinio pabaigos. Po dviejų kėlinių šeimininkėms pavyko išsaugoti minimalų pranašumą 38:37.

Pirmoje pusėje Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė Gintarė Petronytė – 10 taškų, Vengrijos komandoje Cyesha Goree, pelniusi 11 taškų

Antrąją susitikimo dalį ir vėlgi geriau pradėjo šeimininkės. Per pirmas tris minutes neleidusios varžovėms pelnyti taškų, pačios surengė spurtą 8:0. Sunkiai su Lietuvių aukštaūgėmis Gintare Petronyte ir Egle Šulčiūte besitvarkiusios vengrės prisirinko pražangų, o likus žaisti vieną minutę Lietuvės priekyje buvo jau 9 taškais 57:48. Po trijų kėlinių 57:52, priekyje Lietuvos moterų rinktinė.

Ketvirtasis kėlinys apsivertė aukštyn kojom. Iš turėtų 5 taškų persvaros, vos per pusantros minutės nieko neliko ir dviejų taškų deficitas 59:61. Abi komandos paskutiniame ketvirtyje sunkiai rinko taškus. Po Eglės Šulčiūtės dviejų taškų iš po krepšio lietuvės vėl išsiveržė į priekį 64:63. Likus žaisti 1:30 iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Vengrijos krepšinio rinktinė priekyje buvo vos dviem taškais 68:66.

Kamilės Nacickaitės vienas taiklus baudos metimas sumažino atsilikimą iki vieno taško, tačiau tada vengrės atsakė dviem taškais su pražanga. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę 67:71 Vengrijos moterų rinktinės naudai. Gintarė Petronytė likus žaisti 14 sekundžių įmetė tritaškį metimą ir sumažino atsilikimą iki minimalaus 70:71. O dvi Vengrijos komandos taiklios baudos sugrąžino persvarą 70:73 ir atnešė pergalę.

„Nauja diena“: kodėl darbo imigrantai svarbūs Lietuvos ekonomikai?