LSKL: LSU benefisas, KTU išsigelbėjimas ir 44 per kėlinį pelnyti VDU taškai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate iki praėjusios savaitės vien pergalėmis žingsniavę ir pirmi buvę Kauno kolegijos (KK) krepšininkai ėmė buksuoti – patyrė antrąjį iš eilės pralaimėjimą. Šįkart Rolando Rakučio auklėtinius rezultatu 98:82 (26:24, 13:27, 24:11, 35:20) patiesė Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai.

VDU krepšininkai
 Kauno kolegijos krepšinio ekipa

Nov 20, 2017, 10:53 PM, atnaujinta Nov 20, 2017, 10:55 PM

Pirmoji rungtynių pusė KK krepšininkams nieko blogo nežadėjo – po dviejų kėlinių jie net buvo priekyje dviženkliu skirtumu – 51:39, o trečiojo kėlinio antrąją minutę pirmavo ir 15 tškų skirtumu – 56:41.

Visgi buvo įrodyta, kad per anksti patikėti pergale jokiu būdu negalima – LSU pademonstravo charakterį, sužaidė įspūdingą atkarpą 22:2 ir pakreipė rungtynių eigą savo naudai – 63:58. Po šio šalto dušo KK krepšininkai nebesugebėjo atsitiesti ir galiausiai patyrė skaudų 16 taškų pralaimėjimą – 98:82.

LSU komandos gretose nesulaikomas buvo net 36 taškus pelnęs Raimundas Žuklevičius. Jis pataikė 5 iš 6 dvitaškių, 8 iš 12 tritaškių, 2 iš 4 baudų, po krepšiais atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 38 naudingumo balus.

Tomas Miškinis prie LSU pergalės pridėjo 19 taškų (8 atk. kam.), Šarūnas Beniušis – 18 (13 atk. kam.), Justas Vazalis – 13, Kristupas Žemaitis – 10 (17 atk. kam.).

KK komandos gretose Giedrius Stankevičius pelnė 21 tašką (10 atk. kam.), Deividas Pogužinskas – 18 (8/11 dvit.), Justas Janulis – 17, Arminas Kelmelis – 10 tšk.

LSU taikliau metė tiek dvitaškius – 31/42 (74 proc.) prieš 25/43 (58 proc.), tiek tritaškius – 10/27 (37 proc.) prieš 9/30 (30 proc.), o atkovotų kamuolių (37:36) ir klaidų skaičius (10:11) buvo beveik vienodas.

„Pirmoje rungtynių pusėje Kauno kolegija išties žaidė gerai, o mes prastokai gynėmės. Per pertrauką su vaikinais rimtai pasikalbėjome, išsikėlėme užduotis ir jau antra rungtynių pusė buvo visai kitokia. Man svarbu ne tai, kiek kas pelnė taškų ar gerino savo asmeninius rekordus, o vaikinų gera gynyba ir protingas žaidimas. Antroje rungtynių pusėje vaizdas aikštėje mane tenkino ir tuo džiaugiuosi. Tą atspindi ir galutinis rezultatas“, – neslėpdamas geros nuotaikos po rungtynių kalbėjo LSU treneris Edas Nickus.

Jis pabrėžė, kad LSKL čempionatas – itin gera terpė jauniems žaidėjams, kurie siekia tobulėti ir kilti karjeros laiptais į viršų.

„Juk sportininkas tobulėti gali tik per žaidybinę praktiką. Man yra nesuprantami kai kurių trenerių sprendimai į LSKL rungtynes neišleisti savo žaidėjų. Jie mano, kad tokiomis savo ambicijomis neva tai kenkia universitetui ar universiteto komandos treneriui, bet iš tiesų taip elgdamiesi jie kenkia sau ir jaunam žaidėjui. Manau, kad sezono eigoje LSU vaikinai įsibėgės ir geresnius rezultatus ims demonstruoti ne tik mūsų lyderiai, bet ir mažiau patirties turintys žaidėjai. Duodame jiems žaisti ir pasireikšti. Esu tikras, rezultatai ateis su laiku. Svarbiausia, kad yra pastangos ir noras tobulėti“, – sakė E. Nickus.

KK komandos strategas Rolandas Rakutis po dvikovos neslėpė nusivylimo savo komandos žaidimu.

„Šįvakar pritrūkome charakterio ir noro. Likau nepatenkintas gynėjų darbu ir nusiteikimu kovoti. Jo išties trūko. Šįkart žaidėjai mane nuvylė. Po rungtynių turėjome rimtą pokalbį ir tikiuosi, kad ateityje panašių klaidų nebekartosime bei kausimės iš visų jėgų. LSKL – puiki vieta studentams pasirodyti ir atkreipti į save dėmesį krepšinio specialistams. Tą po šių rungtynių dar kartą priminiau savo žaidėjams. Tikiu, kad jie mane suprato ir kitą savaitę dvikova su VDU jau bus kitokia. VDU krepšininkai yra čempionato favoritai, tačiau mes anksčiau laiko rankų tikrai nenuleidžiame, bandysime pasikandžioti čempionams“, – motyvacijos ir kovingumo neprarado KK treneris R. Rakutis.

Čempionai pabudo antroje rungtynių pusėje

Daugkartiniai LSKL čempionai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje 18 taškų skirtumu – 116:98 (19:25, 25:28, 44:20, 28:25) nukovė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentus.

Svečiai pirmąją rungtynių pusę čempionams itin aktyviai priešinosi ir net po dviejų kėlinių pirmavo 9 taškų skirtumu – 53:44. Tačiau antroje rungtynių pusėje vaizdas akivaizdžiai pasikeitė – VDU įjungė aukštesnę pavarą, surengė tikrą atakų šou – per trečiąjį kėlinį pelnė net 44 taškus ir pakreipė rungtynes savo naudai – 88:73. Ketvirtasis rungtynių kėlinys buvo tik formalumas.

VDU gretose išsiskyrė Dominykas Domarkas, pelnęs 26 taškus (4/8 dvit., 6/13 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.). Paulius Danisevičius (7 rez. perd.) ir Ignas Fiodorovas (6 rez. perd.) surinko po 16 taškų, Ignas Labutis – 14, Gytis Masiulis ir Donatas Sabeckis – po 13 taškų.

LEU komandai po 22 taškus pelnė Tomas Zdanavičius ir Gediminas Povilauskas (9/11 dvit., 4/4 baudos, 14 atk. kam., 5 rez. perd., 35 naud. balai).

„Pirmus du kėlinius visi mūsų žaidėjai manė, kad galima laimėti nesiginant. Šiuolaikiniame krepšinyje pataikyti gali visi, tad reikia gintis. Kai antroje rungtynių pusėje pradėjome gintis, tada viskas stojo į savo vietas, išsiveržėme į priekį ir gerokai atsiplėšėme bei ramiai šventėme pergalę“, – situaciją komentavo VDU treneris Arūnas Juknevičius.

KTU išsigelbėjo rungtynių pabaigoje

LSKL vicečempionams Kauno technologijos universiteto (KTU) studentams namuose teko gerokai paprakaituoti su Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkais. Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėję kauniečiai išsigelbėti sugebėjo tik ketvirtajame kėlinyje, kurį laimėjo 30:16, o galiausiai pergalę šventė rezultatu 94:82 (21:24, 19:21, 24:21, 30:16).

Trečiojo kėlinio viduryje šiauliečiai pirmavo 14 taškų skirtumu – 66:52, tačiau pranašumo išsaugoti nesugebėjo. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui KTU vis dar buvo besivejančiųjų vaidmenyje – 75:78, tačiau likusią rungtynių dalį sužaidė įspūdingai – laimėjo atkarpą 19:4 ir šventė pergalę dviženkliu skirtumu – 84:82.

KTU komandą gelbėjo kapitonas Julius Kigas, pelnęs 29 taškus (9/12 trit., 31 naud. balas), Karolis Sapiega pridėjo 20 taškų, Matas Ragauskas – 13, Martynas Zigmantavičius – 12 (12 rez. perd.).

ŠU gretose sunkiai sulaikomas buvo Airidas Giedraitis. Jis pelnė 29 taškus (4/6 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud. metimai, 5 atk. kam., 33 naud. balai), Martynas Plučius surinko 21 tašką, Mantvydas Žukauskas – 18 tšk.

„Šiauliečiai taikliai metė tritaškius. Jų tritaškių taiklumas – net 59 proc. – iš 22 tolimų metimų pataikė 13. Kai šiauliečiai įsibėgėjo ir pajuto žaidimo skonį, buvo labai sunku juos sustabdyti. Galiausiai pavyko išsireikalauti iš savų žaidėjų, kad agresyviau gintųsi ir dėl pergalės atiduotų savo širdis. Manau, kad mūsų pergalę rungtynių pabaigoje lėmė agresyvi ir kibi gynyba. Laimėjome kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 35:21 ir žaidėme komandinį žaidimą – dalijomės kamuoliu. Iš viso atlikome 26 rezultatyvius perdavimus. Visa tai susidėjo ir galiausiai iškovojome pergalę. Buvo sunku, bet svarbiausia, kad galutinis rezultatas yra teigiamas“, – po dvikovos kalbėjo KTU treneris Vytautas Pliauga.

LCC užklupo traumos ir ligos

Klaipėdoje turėjęs vykti Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Klaipėdos ekipų – Klaipėdos universiteto (KU) ir LCC tarptautinio universiteto derbis atkeliamas vėlesniam laikui.

Konkreti data ir laikas, kada minėtos ekipos susitiks, bus pranešta vėliau.

Rungtynės atkeltos LCC komandos vyr. trenerio Mariaus Tamolio prašymu.

“Mus užpuolė traumos ir ligos, tiesiog šiuo metu neturime reikiamo žaidėjų skaičiaus. Kažkoks juodas periodas: Vladislavui Šarapovui lūžo pėda, Tadas Kymantas pasitempė kojos raumenį, Valentinas Mitalauskas pasitempė čiurną, Domantui Zaborai – ausų uždegimas. Dar keliems žaidėjams pakilo kūno temperatūra, du mūsų komandos krepšininkai suspenduoti dėl akademinių rezultatų”, – situaciją aiškino LCC ekipos treneris.