Eurolygos savaitė: V. Spanoulio nulis, beverčiai N. de Colo taškai ir užimta „Žalgirio“ tvirtovė

Nė taško neįmetęs Vasilis Spanoulis buvo laimingesnis negu rezultatyviausias turo krepšininkas Nando de Colo, „karališkasis“ klubas po dviejų mėnesių pertraukos suklupo namie, laikinasis treneris nepadėjo atsitiesti „Barcelona“, Andalūzijos krepšininkų nepražudė klaidų rekordas, o Lietuvos čempionai nutraukė pergalių savo aikštėje seriją.

„Žalgiris“ pralaimėjo namuose.<br> M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 10, 2018, 11:23 AM

Tai buvo įdomiausi krepšinio Eurolygos 22-ojo turo įvykiai.

Savaitės skaičiai

0

CSKA dar nė sykio nepavyko įveikti „Valencia“ komandos jos aikštėje. Tiesa, Apelsinų krante maskviečiai viešėjo tik antrą kartą, bet ketvirtadienį juos ištiko toks pat likimas, kaip ir 2010 metais.

Be keturių traumuotų krepšininkų žaidusi „Valencia“ nuo antrojo kėlinio pradžios Eurolygos lyderiams nė sykio neleido persverti rezultato ir iškovojo pergalę mačo eigą ne visai atspindėjusiu rezultatu 103:99.

0

„Olympiakos“ veteranas Vasilis Spanoulis pirmą kartą šį sezoną nepelnė nė taško (0/2 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 0/2 baudų), bet paskutinę minutę susidūręs susidūręs su varžovu prasikirto lūpą ir dvikovos pabaigą stebėjo nuo suolo, o jo komanda dramatiškoje ir nervingoje dvikovoje išvykoje palaužė „Real“ klubą 80:79.

Per visas 40 min. skirtumas nė sykio nebuvo dviženklis, bet ilgiau pirmavo Pirėjo komanda. Vis dėlto pergalingą tašką likus 15 sek. padėjo vieną baudos metimą pataikęs latvis Janis Strėlniekas.

Tiesa, po sirenos „Olympiakos“ dar teko truputį pasijaudinti, nes teisėjai norėjo užfiksuoti svečių žaidėjo Giorgo Printezio pražangą. Vis dėlto vaizdo įrašas parodė, kad graikas į varžovą atsitrenkė jau pasibaigus rungtynių laikui.

Beje, sezono pradžią dėl traumos praleidęs V.Spanoulis pelno vidutiniškai 10,8 taško, bet yra dažniausiai klystantis Eurolygos krepšininkas (daro vidutiniškai 3,4 klaidos). Penktadienį jis kamuolį irgi laikė netvirtai ir suklydo 5 kartus.

3

„Fenerbahče“ aukštaūgis Janas Vesely trečią kartą karjeroje pripažintas naudingiausiu turo krepšininku. Čekas pasismagino per rungtynes, kuriose „kanarėlės“ be didelio vargo nupūtė „Brose“ komandą 77:69.

J.Vesely pelnė 26 taškus (9/12 dvitaškių, 8/10 baudų), atkovojo 11 kamuolių, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 36 naudingumo balus.

4

„Valencia“ ir CSKA rungtynių ketvirtajame kėlinyje teisėjai skyrė net 4 technines pražangas. Kėliniui vos prasidėjus įsisiautėjo maskviečių treneris Dimitris Itoudis, kuris buvo nubaustas dviem paeiliui techninėmis pražangomis ir turėjo išeiti į rūbinę. Tuo pasinaudoję „Valencia“ žaidėjai vienoje atakoje pelnė 4 taškus ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą 77:66.

36-ąją min. dviem techninėmis pražangomis buvo nubausti Valensijos krepšininkai (jų pasipiktinimą sukėlė tai, kad buvo skirta paprasta pražanga varžovo nė nelietusiam Fernando San Emeterio). CSKA per vieną ataką pelnė 5 taškus ir sumažino atsilikimą iki minimalaus 85:86.

4

„Olimpia“ jau ketvirtą kartą šį sezoną praleido triženklį skaičių taškų. Penktadienį Milano komandos gynybą daužė „Crvena zvezda“, namie iškovojusi pergalę 100:89.

Belgrado krepšininkai dar antrajame kėlinyje pelnė 12 taškų be atsako, nutolo 39:28 (16-ąją min.) ir beveik visą laiką pirmavo panašiu skirtumu.

6

Nando de Colo tapo šeštuoju krepšininku, kuriam šį sezoną per rungtynes pavyko įmesti 30 ar daugiau taškų. CSKA lyderis 30 taškų pelnė per rungtynes su „Valencia“. Dar 27 taškus pridėjo Willas Clyburnas, tad šiedu žaidėjai pelnė daugiau nei pusę Maskvos komandos taškų, tačiau be traumuotų aukštaūgių Kyle‘o Hineso ir Othello Hunterio likę maskviečiai buvo priversti nutraukti penkių pergalių seriją.

Beje, šio sezono rekordas priklauso „Real“ gynėjui Lukai Dončičiui, kuris gruodį į „Olympiakos“ krepšį įmetė 33 taškus.

7

„Žalgiris“ nutraukė septynių pergalių savo aikštėje seriją. Kauno komanda pirmajame kėlinyje pirmavo prieš „Chimki“ ekipą 26:11, bet antrojo kėlinio kėlinio viduryje pralaimėjo kelių minučių atkarpą 0:15 (po jos atsiliko 38:43), o po pertraukos nebesugebėjo pakeisti dvikovos eigos ir nusileido Pamaskvio krepšininkams 74:84.

8

„Panathinaikos“ vedlys Nikas Kalathis jau aštuntą kartą šį sezoną atliko 10 ar daugiau rezultatyvių perdavimų. Per rungtynes su „Baskonia“ ekipa graikų kilmės amerikietis komandos draugams padėjo susikurti 11 progų, o „Panathinaikos“ namie pasiekė pergalę 80:76.

Nedidelis skirtumas – apgaulingas. Beveik visą antrąją mačo pusę Atėnų komandos persvara buvo dviženklė ir sumažėjo tik tada, kai šeimininkai pergalę tvirtai laikė savo rankose.

10

Prasčiausiai išvykose žaidžianti Eurolygos komanda „Barcelona“ varžovų arenose patyrė jau 10-ąjį pralaimėjimą. „Mėlyni-granatiniai“, beveik visą laiką vijęsi „Maccabi“ ekipą, ketvirtajame kėlinyje kelioms sekundėms buvo persvėrę rezultatą, bet paskutinėmis minutėmis vėl nepateikė jokių svarių argumentų, nesustabdė „geltonųjų“ gynėjo Pierre‘o Jacksono (jis per ketvirtąjį kėlinį pelnė 15 taškų) ir pralaimėjo 82:94.

„Barcelona“ krepšininkams pirmą kartą vadovavo iš dublerių komandos pakviestas Alfredas Julbe. Jis laikinai perėmė pareigas po to, kai buvo atleistas nuo sezono pradžios Barselonos ekipą treniravęs Sito Alonso.

10

„Real“ savo aikštėje pralaimėjo po 10 iš eilės pergalių (skaičiuojant visus turnyrus). Praėjusį kartą „baltieji“ Madrido areną nuleista galva paliko gruodžio 1 d., kai pripažino „Crvena Zvezda“ pranašumą.

23

„Unicaja“ krepšininkai suklydo net 23 kartus, tačiau klaidos nesutrukdė jiems įtikinamai nugalėti autsaiderę „Anadolu Efes“ komandą 81:68.

Malagos klubas pakartojo šio sezono klaidų rekordą, kurį dar lapkričio mėnesį pasiekė „Žalgiris“. Beje, kauniečių klaidos irgi nepražudė – jie tąkart išvykoje po pratęsimo nugalėjo „Unicaja“ ekipą.

Absoliutus Eurolygos rekordas yra 35 klaidos. Dar 2006 metų gruodį tiek kartų suklydo ta pati „Unicaja“ per rungtynes išvykoje su Badalonos „Joventut“ klubu. Tiesa, tada Sergio Scariolo treniruota „Unicaja“ pralaimėjo net 52:105.

Eurolyga. 22-asis turas.

Tel Avivo „Maccabi“ – „Barcelona“ 94:82. P.Jacksonas 18, N.Cole‘as 14, D.Kane‘as 11/Th.Heurtelis 18, 10 rez.perd., A.Hanga 17, A.Tomičius 14. 11060 žiūrovų.

Atėnų „Panathinaikos“ – Vitorijos „Baskonia“ 80:76. K.Gabrielas ir J.Gistas po 15, N.Pappas 12, ... L.Lekavičius 4/ R.Beaubois ir T.Šengelija po 15, M.Janningas 12, J.Voigtmannas 11. 8500 žiūrovų.

„Valencia“ – Maskvos CSKA 103:99. E.Greenas 19, B.Dubljevičius 18, A.Abalde 17, W.Thomasas 14, R.Martinezas 13, T.Pleissas 11/ N.De Colo 30, W.Clyburnas 27, C.Higginsas 16. 7058 žiūrovai.

Malagos „Unicaja“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 81:68. A.Waczynski 20, D.Milosavljevičius 12, J.Augustine‘as 10, 12 atk.kam./ E.McCollumas 16, Z.Dragičius 12. 6065 žiūrovai.

Stambulo „Fenerbahče“ – Bambergo „Brose“ 77:69. J.Vesely 26, 11 atk.kam., M.Guduričius 10/ D.Musli 18, D.Hackettas 11. 9812 žiūrovų.

Belgrado „Crvena Zvezda“ – Milano „Olimpia“ 100:89. M.Lessort‘as 15, 10 atk.kam., S.Jankovičius 15, T.Rochestie 14, A.Omičius 11/ M.Kuzminskas 17, A.Goudelockas 15, J.Theodore‘as 13, V.Micovas 11, ... A.Gudaitis 8; M.Kalnietis nežaidė. 4895 žiūrovai.

Madrido „Real“ – Pirėjo „Olympiakos“ 79:80. L.Dončičius 27, T.Thompkinsas 20; J.Mačiulis nežaidė/ G.Printezis 21, K.Wiltjeris 12, J.Strelniekas 11. 11594 žiūrovai.

Kauno „Žalgiris“ – „Chimki“ 74:84. B.Daviesas 15, K.Pangosas ir A.Toupane‘as po 13, P.Jankūnas 11/ A.Švedas ir A.Gillas po 20, T.Honeycuttas 17. 15172 žiūrovai.