CSKA lyderis N. de Colo su sirena nužudė Eurolygos čempionę „Fenerbahce“

[[ge:lrytas:lrytas:5219171]][[ge:lrytas:lrytas:5219180]]

„Fenerbahce“ ir CSKA dvikova<br> euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2018-03-16 19:38, atnaujinta 2018-03-17 00:35

Penktadienį Eurolygoje žaidžiami dar du 26-ojo turo mačai, o didžiausia intriga vyko Stambule. Ten Eurolygos čempionas turkų „Fenerbahce“ kovojo su turnyro lyderiu rusų Maskvos CSKA klubu. Ir viską lėmė paskutinę sekundę Rusijos ekipos lyderio Nando de Colo mestas metimas – jis įkrito, o CSKA nurungė „Fenerbahce“ 81:79 (25:23, 19:17, 10:18, 27:21).

Pirmoje šių ekipų akistatoje Rusijos sostinėje turkai laimėjo 95:93, tačiau kelis kartus netikėtai suklupo ir dabar turnyro lentelėje CSKA turi 21 pergalių, o „Fenerbahce“ – 18.

CSKA laimėjo ketvirtąją dvikovą iš eilės ir jau beveik garantavo sau pirmąją vietą reguliariame sezone, o Stambulo ekipa nutraukė savo keturių pergalių seriją.

Abu klubai jau prieš du turus garantavo sau vietą atkrintamosiose varžybose ir net turi geriausius šansus turėti savo aikštės pranašumą.

Sėkmingiau dvikovą pradėjęs Stambulo klubas pirmavo 9:2, bet CSKA nenurimo ir jau baigiantis kėliniui persvėrė rezultatą 20:17. Įspūdingos buvo paskutinės penkios ketvirčio sekundės: maskviečiai įmetė tritaškį, o Nicolo Melli iš savo aikštės pusės atsakė įspūdingą tolimą metimą ir svečiai po dešimties minučių pirmavo 25:23.

Nors „Fenerbahce“ siekė perimti iniciatyvą, visą antrąjį kėlinį CSKA pirmavo keliais taškais ir tik įpusėjus trečiam ketvirčiui Stambulo krepšininkai galiausiai išsiveržė į priekį 48:47.

Svarbiausi įvykiai vyko baigiantis dvikovai, kai CSKA, likus grumtis 3 min., susikrovė didžiausia per tris kėlinius persvarą – išsiveržė į priekį 74:68.

Likus kovoti apie 1 min. 20 sek. rusai ir toliau pirmavo 78:72, o šeimininkai neturėjo jokių prienuodžių. Kitą vertus, N.Melli įsūdė tritaškį ir nupjovė per pusę svečių persvarą, bet Cory Higginsas taškais gelbėjo savo ekipą.

„Fenerbahce“ kabinosi, gynėsi, kovojo ir likus žaisti 11 sek. Kostas Sloukas baudų metimais vis dėlto išlygino rezultatą 79:79.

Tačiau lemiamą ataką turėjo CSKA: Nando de Colo išlaikė kamuolį savo rankose iki pat pabaigos ir paskutinę sekundę metė metimą. Ir su sirena jis įkrito, skelbdamas, jog CSKA laimėjo 81:79.

„Fenerbahce“: Nicolo Melli 18 (3/4 tritaškių), Janas Vesely 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 5/5 dvit.), Bradas Wanamakeris 11, Jamesas Nunnally 10.

CSKA: Andrejus Vorontsevičius 17 (5/5 tritaškių), Cory Higginsas (6/10 dvitaškių) ir Kyle‘as Hinesas (7/10 dvitaškių) po 15, Nando De Colo 13 (8 rez. perd.), Sergio Rodriguezas 10 (2/8 tritaškių).

Kitame dienos mače dar žaidė į geriausiųjų komandų aštuonetą patenkanti Atėnų „Panathinaikos“ ir dešimtoje vietoje esanti Malagos „Unicaja“. Pergalę iškovoję graikai susilygino sėkmėmis su Kauno „Žalgiriu“ ir nustūmė kauniečius į septintąją turnyro lentelės vietą.

„Panathinaikos“ su lietuviu Luku Lekavičiumi svečiuose 90:79 (18:24, 14:20, 26:16, 32:19) nugalėjo ispanus.

Svečiai po dviejų kėlinių atsiliko 32:44, tačiau po trijų ketvirčių jų deficitas tebuvo du taškai 58:60, o paskutinį ketvirtį Atėnų klubas laimėjo 32:19. Spurtą inicijavo būtent L.Lekavičius, kuris pelnė iš eilės penkis taškus.

L. Lekavičius per 22 min. iš viso surinko 10 taškų (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/3), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą bei 3 kartus prasižengė.

Atėnų komandai 24 taškus pelnė K. C. Riversas, 16 – Jamesas Gistas, 12 – Nickas Calathesas (8 atk. kam., 11 rez. perd.), po 10 – Chrisas Singletonas ir Mike'as Jamesas.

Malagos ekipoje 19 taškų surinko Nemanja Nedovičius, 14 – Jeffas Brooksas, 11 – Jamesas Augustine'as.