Milžinišką persvarą panaikinęs „Vytautas“ vis dėlto krito Alytuje ir lieka LKL autsaideris

Prienų Birštono „Vytauto“ komandai nepavyko sugriebti šiaudą ir pakilti iš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyro dugno. Virginijaus Šeškaus vedama ir garsiojo LaVaro Ballo remiama Prienų Birštono „Vytauto“ ekipa pirmadienį nusileido išvykoje Alytaus „Dzūkijai“ 79:82 (18:19, 11:23, 21:24, 29:16) ir išlieka tik su penkiais laimėjimais. Sėkmė prieniškiams būtų leidusi pasivyti priešpaskutinėje pozicijoje esančius Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus, tačiau „Vytautas“ alytiškiams leido nutolti 20 taškų skirtumu, o po to nesugebėjo perlaužti įvykių eigos.

Broliai Ballai<br>G.Bitvinsko nuotr.
Virginijus Šeškus<br>M. Patašius
Daugiau nuotraukų (5)

Mar 19, 2018, 9:02 PM, atnaujinta Mar 21, 2018, 1:37 PM

Dzūkai nuo „Vytauto“ atitrūko antrame kėlinyje, kai „Vytautas“ šaudė tuščiais šoviniais, o „Dzūkija“ sugebėjo susikrauti 13 taškų persvarą – 42:29.

Trečiojo kėlinio viduryje alytiškiai buvo susikrovę ir 20 taškų pranašumą – 66:46, tačiau prieš lemiamą ketvirtį jie pirmavo „tik“ 66:50.

Virginijaus Šeškaus ekipa lemiamam šturmui pasirinko jau pirmąsias ketvirto kėlinio minutes ir likus grumtis dar 7 min. sumažino atsilikimą iki 59:70.

Nemažindamas apsukų „Vytautas“ didino spaudimą ir 7-ąją min. svečiai priartėjo iki 66:72.

Priešpaskutinę mačo minutę po Justo Sinicos taškų prieniškiai apskritai pasivijo šeimininkus – 72:74.

Paskutinėmis dvikovos sekundėmis „Dzūkija“ pirmavo 79:76, tačiau suklydo ir „Vytautas“ turėjo 18 sek. išlyginti rezultatą.

Tačiau puolant prieniškiai taip pat prarado kamuolį – nors pradžioje teisėjai rodė, kad kamuolys yra „Vytauto“, peržiūrėjus vaizdo įrašą jis buvo atiduotas alytiškiams.

Prienų atstovams nieko neliko, kaip prasižengti, tačiau šeimininkai pataikė vos vieną baudą iš dviejų, o „Vytautas“ atsakė tritaškiu.

Tad esant rezultatui 80:79, komandos turėjo žaisti 2,8 sek.

Tačiau „Vytautui“ nepavyko prasižengti paprastai – žaidėjas gavo nesportinę pražangą ir intriga akistatoje baigėsi – 82:79 laimėjo „Dzūkija“ ir įsirašė devintąją pergalę LKL.

„Dzūkija“: Gediminas Žalalis 16, Parrishas Petty (8 atk. kam.) ir Nikos Stylianou – po 15, Alanas Wigginsas 12, Anatolijus Kaširovas 8.

„Vytautas“: Eigirdas Žukauskas 21 (11 atk. kam.), LiAngelo Ballas 14, Tomas Dimša ir Justas Sinica – po 10, Martynas Linkevičius 7.