Krepšinio pirmadienis. Lietuvių komandos laimėjo ir Italijoje, ir Latvijoje, ir Rumunijoje

Komandos, kuriose žaidžia Lietuvos krepšininkai, pirmadienį laimėjo atkrintamųjų varžybų rungtynes trijų šalių lygose, o labiausiai tarp lietuvių pasižymėjo Milano „Olimpia“ puolėjas Mindaugas Kuzminskas ir Bukarešto „Steaua“ snaiperis Marius Runkauskas.

Mindaugas Kuzminskas žaidė rezultatyviai.<br>G.Bitvinsko nuotr.

May 15, 2018, 12:19 AM

Pirmadienio rezultatai

Italijos lyga. Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Milano „Olimpia“ (M.Kuzminskas 15, A.Gudaitis 8, 5 atk.kam.) – Kantu „Red October“ 87:75 (serija 2:0), Brešos „Germani“ – Varėzės „Openjobmetis“ (T.Dimša 0) 77:75 (serija 2:0).

Antrajame kėlinyje net 25 taškų skirtumu pirmavusi „Olimpia“ po pertraukos leido varžovams priartėti, bet ketvirtfinalio serijoje pasiekė antrą įtikinamą pergalę.

Tuo tarpu „Openjobmetis“ po dramatiškos kovos patyrė antrąjį pralaimėjimą. Beje, Varėzės komandoje vienas naudingiausių buvo daug metų Lietuvoje gyvenęs estas Siimas Sanderis Vene. Jis pelnė 18 taškų, atkovojo 7 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas, bet ir pats priešpaskutinę minutę paliko aikštę dėl penkių pražangų.

Latvijos lyga. Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Ogre“ – „Ventspils“ (J.Jucikas 9) 79:81 (serija 1:3).
Latvijos lygos finale vėl žais Rygos VEF ir „Ventspils“ klubai. Per pastaruosius aštuonis sezonus šiedu klubai finale santykius aiškinsis jau septintąjį kartą, o vienintelį sykį Latvijos krepšinio lyderių saldžiajai porelei sutrukdė 2016 metais čempione tapusi „Valmiera“ komanda.

Finale kovojant VEF ir „Ventspils“ krepšininkams svaresnius argumentus dažniausiai pateikia rygiečiai. VEF buvo Latvijos čempionas 2011, 2012, 2013, 2015 ir 2017 metais, o „Ventspils“ šį dešimtmetį aukso medalius iškovojo tik kartą – 2014 metais.
Šį pavasarį finalo serijoje, kurioje bus kovojama iki keturių pergalių, aikštės pranašumą turės reguliariojo sezono nugalėtojas „Ventspils“. Tuo tarpu VEF krepšininkams kovas nacionalinėje lygoje reikės derinti su Vieningos lygos atkrintamosiomis varžybomis, kurių ketvirtfinalyje dabartiniai Latvijos čempionai susitiks su Maskvos CSKA klubu.

Rumunijos lyga. Ketvirtfinalio penktosios rungtynės (iki 3 pergalių). Bukarešto „Steaua“ (M.Runkauskas 14, 5 rez.perd.) – „Timišoara“ 76:69 (serija 3:2).

Lemiamas ketvirtfinalio rungtynes laimėjusi „Steaua“ pusfinalyje kovos su reguliariojo sezono nugalėtoja Klužo „Banca Transilvania“, kurioje žaidžia Adomas Drungilas. Kitame pusfinalyje susigrums „Sibiu“ ir „Oradea“, kuriai atstovauja du lietuviai Vaidas Kariniauskas ir Artūras Valeika.

Pernai Rumunijos lygos finale „Banca Transilvania“, kurioje tuo metu žaidė V.Kariniauskas, nugalėjo „Steaua“ komandą 3:0.