Sezono suvestinė. Užsienio klubuose žaidusių Lietuvos krepšininkių pasiekimai

Gintarė Petronytė su komandos draugėmis.<br> Facebook nuotr.

May 29, 2018, 2:39 PM, atnaujinta May 29, 2018, 2:44 PM

Užsienio klubuose žaidusios Lietuvos krepšininkės šiais metais tapo dviejų šalių čempionėmis, keturių šalių vicečempionėmis, dviejų šalių taurių laimėtojomis ir vieno regioninio turnyro nugalėtojomis, o svariausią pergalę iškovojo Gintarė Petronytė, su komandos draugėmis iš Stambulo „Galatasaray“ triumfavusi Europos taurės turnyre.

Nacionalinėmis čempionėmis šiais metais tapo Daugilė Šarauskaitė iš Košicų „Good Angels“ (Slovakija) ir Lina Pikčiutė iš Kelterno „Rutronik Stars“ (Vokietija), taurių laimėtojomis – D.Šarauskaitė bei Santa Okockytė ir Ieva Kazlauskaitė iš „Wasserburg“ (Vokietija).

Šį sezoną pergalėmis lemiamose rungtynėse dažniausiai džiaugėsi 21 metų vidurio puolėja D.Šarauskaitė, padėjusi „Good Angels“ komandai tapti Slovakijos čempione, iškovoti Slovakijos taurę ir laimėti Rytų Europos lygos varžybas.

Nacionaliniuose Slovakijos turnyruose konkurencijos beveik nėra („Good Angels“ per visą sezoną patyrė vos vieną pralaimėjimą), todėl laimėti du titulus nebuvo labai sudėtinga. Regioninėje Rytų Europos lygoje varžovės buvo stipresnės, bet Košicų krepšininkės sugebėjo laimėti visas rungtynes. Finale „Good Angels“ nugalėjo Rygos TTT ekipą 74:71.

Vokietijoje lietuvių atstovaujamos komandos pasidalijo titulus. Pavasario pradžioje šalies taurės finale triumfavo S.Okockytė ir I.Kazlauskaitė, kurios padėjo „Wasserburg“ ekipai sutriuškinti „Rutronik Stars“ klubą 78:53.

Tačiau po pusantro mėnesio „Rutronik Stars“ atsiskaitė su varžovėmis ir Vokietijos čempione tapo L.Pikčiutė. Jos komanda bundeslygos finalo seriją laimėjo sausu rezultatu 3:0.

Paskutinę sezono dvikovą pralaimėjo ne tik S.Okockytė ir I.Kazlauskaitė. Lietuvių komandos patyrė nesėkmes dar trijų šalių finaluose.

Kristinai Alminaitei iš Žironos „Spar“ atiteko Ispanijos lygos sidabras, Marinai Solopovai iš „Satu Mare“ – Rumunijos lygos sidabras, Gintarei Mažionytei ir Mantei Kvederavičiūtei iš Umėjo „Udominate“ – Švedijos lygos sidabras.

„Satu Mare“ šį sezoną pralaimėjo net tris finalus. Ši komanda taip pat suklupo Rumunijos taurės ir Vidurio Europos lygos lemiamose rungtynėse.

Ispanijos taurė finale nesėkmę patyrė „Spar“, Lenkijos – Krokuvos „Wisla“, kuriai atstovavo Giedrė Labuckienė.

Dvi Lietuvos krepšininkės šį pavasarį tapo antrųjų lygų čempionėmis. Italijos antrosios lygos Šiaurės grupėje pirmąją vietą užėmė Empolio „Rosa Scotti“ su Gabriele Narvičiūte, Šviedijos antrojoje lygoje – „Hogsbo“ su Iveta Ivaškevičiūte.

Eurolygoje šį sezoną žaidė tik dvi lietuvės: G.Petronytė iš „Galatasaray“ ir G.Labuckienė iš „Wisla“.

Patekti į atkrintamąsias varžybas nepavyko nei Stambulo, nei Krokuvos krepšininkėms, bet „Galatasaray“ gavo teisę pereiti į Europos taurės turnyrą, kuriame buvo nesustabdoma. „Galatasaray“ finale nugalėjo Venecijos „Reyer“ klubą ir iškovojo antrąjį pagal rangą žemyno prizą, o G.Petronytė buvo viena pagrindinių pergalės kūrėjų. Lietuvė pelnydavo 14,5 taško ir atkovodavo 7,7 kamuolio.

Įdomu, kad Europos taurę iškovojusi „Galatasaray“ šalies pirmenybėse žaidė prastai. Ši komanda Turkijos lygos reguliariajame sezone užėmė tik aštuntąją vietą ir iš kovos dėl apdovanojimų pasitraukė atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje.

Lietuvos krepšininkių statistika užsienio lygose (žaidėja, klubas, klubo rezultatai, žaidėjos statistika, viet., rez., atkrint. varž., rungt., tšk., atk. kam., rez. perdav.):

Turkija (14) G.Petronytė Stambulo „Galatasaray“ /8 /11-13/ Ketvirtfinalis /23/ 17,3 /6,7/ 1,0/;

K.Nacickaitė Adanos „Aski“ /13/ 3-21/ – /16/ 13,7/ 1,8/ 1,2/;

Rusija (11) L.Svarytė Krasnojarsko „Jenisej“ /4/ 10-10 /4 vieta /28/ 6,7/ 5,9 /1,1/;

Ispanija (14) K.Alminaitė Žironos „Spar“ /2/ 23-3/ Finalas/ 30/ 4,2/ 4,3/ 0,2/;

L.Pikčiutė* Zamarato „Quesos“ /12/ 6-20/ – /12 /2,4/ 4,2/ 0,5/;

Prancūzija (12) E.Šulčiūtė Sent Amano „Hainaut“ /9 /7-15/ 9 vieta /28/ 11,5 /5,7 /2,0/;

Lenkija (13) G.Labuckienė Krokuvos „Wisla“ /2/19-5 /4 vieta /32/ 8,9/ 6,7/1,6;

M.Grigalauskytė Torūnės „Energa“/ 4 /18-6 /Ketvirtfinalis/ 28/ 9,3/ 7,3 /2,0/;

D.Belickaitė* Torūnės „Energa“/ 4 /18-6 /Ketvirtfinalis/ 0/ –/ - /–/;

E.Šikšniūtė Sosnovieco „Zaglębie“ /10/ 7-17/ – /22/ 11,1/ 5,6/ 1,4/;

Rumunija (10) M.Solopova „Satu Mare“ /2 /13-7/ Finalas/ 25/ 11,7/ 5,5 /4,9/;

I.Kazlauskaitė* Brašovo „Olimpia“ /3 /11-9/ 3 vieta /15 /4,5 /1,8/ 0,7/;

Slovakija (8) D.Šarauskaitė Košicės „Good Angels“/ 1/ 13-1/ Čempionė/ 28 /9,9 /6,9 /0,5/;

Švedija (10) G.Mažionytė Umėjo „Udominate“/ 2 /19-3/ Finalas /31 /11,3/ 7,8/ 2,5/;

M.Kvederavičiūtė Umėjo „Udominate“/ 2/ 19-3 /Finalas /28 /11,4/ 4,9/ 2,0/;

Vokietija (12) L.Pikčiutė Kelterno „Rutronik Stars“/ 1 /18-4 /Čempionė/ 17/ 6,5/ 6,1/ 0,6/;

S.Okockytė „Wasserburg“ /2 /17-5 /Finalas /28 /10,3/ 2,1/ 2,8/;

I.Kazlauskaitė „Wasserburg“/ 2/ 17-5 /Finalas /12/ 1,8/ 0,4/ 0,2/.

(skliaustuose – komandų skaičius lygoje)

Lietuvos krepšininkių statistika užsienio lygose (žaidėja, klubas, klubo rezultatai, žaidėjos statistika, viet., rez. atkrint. varž., rungt., tšk., atk. kam. rez. perdav.):

Belgija (12) J.Bungaitė Pepinsterio „Racing“ /11/ 3-19/ 12 vieta/ 28/ 11,9/ 6,3/ 0,7/;

Anglija (11) G.Morkūnaitė „Northumbria“/ 6/ 9-11/ Ketvirtfinalis/ 6/ 4,3/ 1,0/ 05/;

D.Pabrėžaitė „London Lions“ /11/ 1-19/ – /2/ 7,0/ 3,0/ 0/;

Ispanija-2 D.Miliauskaitė Madrido „Real Canoe“ 7 (B gr.) /14-12/ –/ 26/ 8,2/ 5,9 /0,3/;

Italija-2 (Šiaurė) L.Želnytė Karugatės „Carosello“ /14 /7-23-32/ 12,7/ 11,1/ 1,3/.

Italija-2 (Pietūs) G.Narvičiūtė Empolio „Rosa Scotti“ /1 /26-2/ – /28/ 10,1/ 8,8/ 2,5/;

I.Preskienytė Palermo „Andros“ /2/ 23-5/ Finalas/ 31/ 14,5/ 10,3/ 1,9/;

S.Petronytė Orvjeto „Ceprini Constr.“ /9/ 13-15/ Ketvirtfinalis/ 22/ 2,3/ 1,9/ 0/;

Prancūzija-3 I.Visgaudaitė „Colomiers“ 8 (A gr.) /12-10 /–/ -/ –/ -/ –/;

E.Šniokaitė Limožo „Limousin“ 11 (A gr.) /3-19/--/-/--/-/-/-/-/'

Švedija-2 I.Ivaškevičiūtė „Hogsbo“ /1 /13-1/ –/ 11/ 11,1/ 8,9/ 2,6//

Italijos antrosios lygos grupėse atkrintamosios varžybos rengiamos atskirai. Abi grupių nugalėtojos tapo lygos čempionėmis ir atkrintamosiose varžybose nežaidė.