Lietuvos krepšininkai po nokauto čempionate bando atsitiesti – kovos dėl 9-osios vietos

Lietuvos dvidešimtmečių vaikinų krepšinio rinktinė dar turi šansų Europos pirmenybės bent dalinai reabilituotis. Galingai pradėję pirmenybes Vokietijoje, Arvydo Gronskio kariauna aštuntfinalyje krito nuo Ispanijos ir buvo priversta kovoti tik dėl 9-16 vietų. Ketvirtadienį Lietuvos krepšininkai šiaip ne taip įveikė Švediją 90:85 (28:23, 15:18, 23:20, 24:24) ir toliau varžysis dėl 9-12 pozicijų.

Lietuvos jaunimo dvidešimtmečių rinktinė kovojo su Švedija Europos čempionate ir ją nugalėjo.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jul 19, 2018, 4:44 PM, atnaujinta Jul 20, 2018, 4:00 PM

Čempionato pradžioje Chemitze tris pergales iš tiek pat galimų laimėję lietuviai aštuntfinalyje atsitrenkė į Ispanijos bendraamžius ir krito 70:75. Tad tapo aišku, kad mūsų ekipa Europos pirmenybėse medalių nelaimės.

Tačiau dėl šalies garbės jaunieji krepšininkai kovoti privalėjo ir ketvirtadienį dėl geresnės pozicijos jie žaidė su Švedijos krepšininkais. Pastarieji aštuntfinalyje 63:72 nusileido Izraeliui.

Mūsų ekipa beveik visą dvikovą pirmavo, leidę švedams turėti kelių taškų persvarą tik trečiame ketvirtyje – 45:43.

Atrodė, kad pergalė, nors ir nelengva, tačiau jau lietuvių kišenėje.

Bet Lietuvos rinktinė pati sau susikūrė problemų: pirmaudama ketvirtojo kėlinio pradžioje 66:61, ji skirtumą padidino iki 74:64, tačiau leido švedams pasivyti ir kvėpuoti į nugarą 74:76.

Likus kovoti dvi minutes Arvydo Gronskio kariauna vis dar nebuvo garantuota dėl sėkmės – buvo priekyje tik 80:78.

Kai žaisti buvo likę vieną ataką, Lietuvos krepšininkai pabėgo 85:82 ir atsikovoję kamuolį dar pabandė įsūdyti tritaškį.

To padaryti jiems nepavyko, tačiau gerai kovojęs Gytis Masiulis atsikovojo kamuolį ir švedams nieko neliko, kaip baudomis stabdyti ataką.

G.Masiulis, likus žaisti 8 sek., pataikė du baudos metimus ir padidino atotrūkį iki 87:82.

Tačiau per penkias sekundes švedai sugebėjo pataikyti tritaškį ir intriga, likus grumtis 2,1 sek., dar egzistavo.

Bet galutinį tašką padėjo tas pats G.Masiulis, įmetės du taškus su bauda – 90:85.

Lietuva: Gytis Masiulis 24 (10 atk. kam. 10/12 baud., 37 n.b.), Matas Jogėla 15, Aistis Pilauskas 13, Eimantas Stankevičius 11, Karolis Giedraitis 8, Vitalijus Kozys 7.

Švedija: Elijah Clarance’as 25, Davidas Čerapovičius 17, Ebrima Dibba 13, Kevinas Peterssonas 9, Edvinas Starkas 8.