Krepšininkių pasaulio čempionato pradžia paženklinta daugybe triuškinimų

Pasaulio moterų krepšinio čempionate Kanarų salose debiutuojančiai Latvijos rinktinei nepavyko pradėti turnyro pergale. Šeštadienį latvės pirmosiose rungtynėse po atkaklios kovos pralaimėjo Kinijos krepšininkėms.

Belgijos krepšininkės laimėjo 50 taškų skirtumu.<br> FIBA nuotr.

2018-09-23 09:44, atnaujinta 2018-09-23 09:53

Tačiau daugumoje kitų pirmojo turo rungtynių kovos nebuvo. Net šešios komandos varžoves sutriuškino 20 taškų ar didesniu skirtumu, o belgės pranoko puertorikietes 50 taškų.

Startas. D grupėje žaidžiančios Latvijos ir Kinijos rinktinės atidarė pasaulio pirmenybes. Šių komandų rungtynės prasidėjo anksčiausiai ir baigėsi Kinijos krepšininkių pergale 64:61.

Latvėms mačas prastai klostėsi nuo pirmųjų minučių – jau pirmojo kėlinio viduryje kinės nuskuodė į priekį 17:6. Nors po pertraukos Latvijos komanda buvo persvėrusi rezultatą, lemiamomis akimirkomis šaltakraujiškiau žaidė Kinijos rinktinė, kurioje yra vos trys vyresnės nei 24 metų krepšininkės.

Kinijos rinktinė ketvirtajame kėlinyje pataikė tik 7 iš 16 baudos metimų (per visas rungtynes – 18 iš 31), todėl latvės nesivaržydamos prasiženginėjo. Tačiau Latvijos komandos neišgelbėjo nei ši taktika, nei įtikinamai laimėta kova dėl atšokusio kamuolio po varžovių krepšiu (puldamos latvės atkovojo net 22 kamuolius).

Lyg tyčia paskutiniuosius du taškus kinės pelnė baudos metimais. Juos likus 2 sek. pataikė ir galutinį rezultatą užfiksavo Liwei Yang.

Priešinosi. Latvijos krepšininkes turėjo išgąsdinti kitas D grupės rezultatas. Čempionato favoritė JAV rinktinė nugalėjo Senegalo komandą tik 87:67.

Amerikietės praėjusiuose turnyruose triuškino senegalietes bent pusšimčio taškų skirtumu (pavyzdžiui, prieš dvejus metus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse – 121:56), tačiau šįkart Afrikos vicečempionės parodė aštrius nagus ir kartu pasiuntė žinią būsimoms varžovėms, kad yra pasiruošusios kovoti dėl kelialapio į kitą etapą.

Latvės su senegalietėmis rungtyniaus antrajame ture sekmadienį.

Grupėse žaidžia po keturias komandas, o į atkrintamąsias varžybas pateks po tris ekipas.

Triuškinimai. Rezultatyviausiai pirmajame ture žaidė Australijos rinktinės aukštaūgė Liz Cambage. Ji įmetė 34 taškus į Nigerijos komandos krepšį, o australės pranoko varžoves 86:68. Beje, dauguma Nigerijos rinktinės žaidėjų yra šioje šalyje šaknų turinčios amerikietės.

L.Cambage viena pelnė beveik tiek pat taškų, kiek visa Argentinos komanda. Argentinietės kitose B grupės rungtynėse pralaimėjo Turkijos rinktinei 37:63.

Abejos A grupės rungtynės baigėsi 31 taško skirtumu. Prancūzija nugalėjo Korėją 89:58, Kanada – Graikiją 81:50.

C grupėje vos ne į vieną krepšį vyko dviejų pasaulio čempionate debiutuojančių komandų mačas, kuriame Belgija sutriuškino Puerto Riką 86:36 (belgės po dviejų kėlinių pirmavo 48:6). Kitose šios grupės rungtynėse turnyro šeimininkė Ispanija įtikinamai įveikė Japoniją 84:70.