Detalės, pasmerkusios „Žalgirį“ pralaimėjimui: dėl jų siuto ir pats Š. Jasikevičius

„Mums reikia sugrįžti ten pat, kur buvome pernai. Mes esame tie patys, kurie buvome pernai,“ – po pralaimėto Eurolygos starto sakė Šarūnas Jasikevičius.

Lietuvos čempionai Eurolygoje startavo nesėkmingai.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (25)

2018-10-13 15:29, atnaujinta 2018-10-13 16:11

Panašu, kad sugrįžti bus būtina. Pirmoje Eurolygos dvikovoje Kauno „Žalgiris“ nusileido Vitorijos „Baskonia“ krepšininkams 79:86.

Po rungtynių Š.Jasikevičius bandė nuvyti kalbas apie galingesnį „Žalgirį“. Kauniečių strategas akcentavo „Žalgirio“ problemas ir tikisi, kad po fantastiško praėjusio sezono žaidėjai sugebės „nusileist ant žemės“ ir žingsnis po žingsnio gerins žaidimo kokybę.

Lrytas.lt apžvelgia didžiausias „Žalgirio“ problemas su kuriomis kauniečiai susidūrė akistatoje prieš „Baskonia“ klubą.

Nesuveikęs gynybos planas

Nuo pirmųjų rungtynių akimirkų buvo matyti – „Baskonia“ krepšininkai nedvejos atakuoti iš toli. Jau pirmajame kėlinyje baskai įmetė 4 tritaškius iš 8 bandymų.

Žalgiriečiai stengėsi gintis kibiai, tačiau komandinė gynyba ir susispaudimai baudos aikštelėje atvėrė daug erdvių Vitorijos krepšininkams. Varžovų gynėjai, ypatingai Shavonas Shieldsas ir Jaysonas Grangeris, draskydavo kauniečių gynybą ir prie savęs sutraukdavo kelis „Žalgirio“ gynėjus. Tokiu atveju, kitoje pusėje visiškai laisvi likdavo kiti baskų krepšininkai. Pirmoje rungtynių pusėje po tokių situacijų du tolimus metimus laisvas išmetė Tornike Shengelia bei Johannesas Voigtmannas. Skersi baskų perdavimai buvo neįkandama mįslė „Žalgiriui“.

Šis vyriausiojo baskų trenerio Pedro Martinezo puolimo planas puikiai veikė ir praėjusiame sezone, kuomet „Žalgiris“ abi dvikovas baskams pralaimėjo 20–ies taškų skirtumu. Viena iš pagrindinių pralaimėjimo priežasčių tąkart ir pirmoje šių metų akistatoje – laisvi plotai ties tritaškio linija.

Tačiau po rungtynių kalbėjęs „Baskonia“ strategas teigė, kad jokios magijos čia nėra.

„Nėra nieko ypatingo. Mes gerbiame „Žalgirį“, jie turi gerą organizaciją ir žaidžia gerą krepšinį. Esame laimingi, kad laimėjome, bet nieko magiško nėra,“ – apie tris iš eilės pergales prieš „Žalgirį“ kalbėjo P.Martinezas.

Antrieji šansai

„Žalgiris“ stengėsi dvikovą pradėti taškai iš baudos aikštelės. Tačiau kauniečiams greitai reikėjo keisti planus, mat Brandonas Daviesas klimpo varžovų gynyboje. Būtent pralaimėta aukštaūgių mikrodvikova yra dar viena „Žalgirio“ problema, kuri neleido laimėti.

Jaunasis Laurynas Birutis Eurolygoje debiutavo efektyviai, tačiau buvo akivaizdu, jog vidurio puolėjas nėra pratęs prie tokio lygio krepšinio. L.Birutis nesugebėdavo pagauti Leo Westermano perdavimų, o gynyboje sunkiai sekėsi stabdyti „Baskonia“ „bokštus“. Vincentas Poirieras du kartus lengvai kalė kamuolį iš viršaus, o L.Biručiui likdavo tik išklausyti Š.Jasikevičiaus pastabas.

Tačiau didžiausia „Žalgirio“ problema tapo neatkovoti kamuoliai. Kauniečiai leido varžovams atkovoti 12 kamuolių puolime. Dažnu atveju po neatkovoto kamuolio žalgiriečiai akimis palydėdavo taiklų varžovų metimą. Blogiausia, kad tie metimai buvo trijų taškų vertės. Pirmajame kėlinyje po neatkovoto kamuolio Mattas Janningsas smeigė tritaškį į „Žalgirio“ krepšį, o kauniečiai tarpusavyje aiškinosi, kuris kaltas – ar vidurio puolėjas neatkovojęs kamuolio, ar gynėjas, kuris vėlavo iškelti rankas.

Š.Jasikevičius po dvikovos kalbėdamas apie prastą kovą po krepšiais turėjo savo paaiškinimą.

„Mūsų geriausi kovotojai po krepšiu P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas negalėjo žaisti daug minučių, o „Baskonia“ gerai kovoja kamuolius. Galbūt kažkur nespėjome. Įdomu, kodėl taip pralošėme kamuolius, nes nemanau, kad atsinešimas į darbą buvo blogas. Vyrai paliko širdis,“ – savo komandos žaidėjus gyrė Š.Jasikevičius.

Prasta kova po krepšiu vedė iš proto „Žalgirio“ sirgalius. Momentais atrodė, kad kauniečių pasyvumas po krepšiu yra varžovų aukštaūgių nuvertinimas. Antrajame kėlinyje Brandonas Daviesas stovėjo patogesnėje pozicijoje po krepšiu, tačiau Ilimane Diopas būdamas prastesnėje pozicijoje sugebėjo pirmas pasiekti kamuolį ir įridenti jį į krepšį. Ispanas rungtynėse prieš „Žalgirį“ atkovojo 8 kamuolius, 3 iš jų po kauniečiu krepšiu.

Po klaidų sekusios greitos atakos

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo keturiomis klaidomis iš eilės, o varžovai perimtus kamuolius išnaudojo su kaupu. Kartą į greitą puolimą pabėgo Patricio Garinas, o vėliau tą patį pakartojo ir Marcelinho Huertas.

Nors „Žalgiris“ klydo sąlyginai nedaug, tačiau tomis 12 klaidų puikiai pasinaudojo „Baskonia“ krepšininkai.

Epizodas antroje rungtynių pusėje, kuomet Aaronas White’as nesugraibė kamuolio po netaiklaus varžovų metimo įsiutino Š.Jasikevičių. M. Janningsas gavo perdavimą iš kamuolį atkovojusio komandos draugo ir sėkmingai prasiveržęs, aukšta trajektorija nubaudė „Žalgirį“. Po šios atakos kauniečiai krito į duobę iš kurios pakilti rungtynėse nebepavyko.

„Žalgirio“ strategas pripažino, jog sezono pradžioje komandai sunkiai sekasi stabdyti varžovų greitus išpuolius.

„Nesuprantu iš kur jos atsiranda. Antrajame kėlinyje padarėme dvi šiurkščias klaidas. Bet iš kitos pusės reikia įvertinti ir varžovus. „Baskonia“ gerai bėga į puolimą. Toks jų stilius, reikia prie jo taikytis ir jį kontroliuoti. Dirbame labai daug ties tuo, tačiau reikia klausti žaidėjų kodėl to nevykdome,“ – apie prastą varžovų greitų atakų stabdymą kalbėjo Š.Jasikevičius.

Kitas Eurolygos rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais trečiadienį Turkijoje. Antruoju bandymu kauniečiai pergalės sieks prieš Stambulo „Anadolu Efes“ komandą. Primename, kad šiame klube rungtyniauja ir du buvę žalgiriečiai, tai Brokas Motumas ir praėjusiame sezone puikiai Kauno klube pasirodęs gynėjas Vasilje Misičius.