Kauno „Žalgiris“ tokio taškų bado neregėjo ilgiau nei dvejus metus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų puolimas jau seniai nebuvo toks bedantis. Kauno komanda sekmadienį savo arenoje per Lietuvos krepšinio lygos rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ pelnė vos 60 taškų ir nusileido svečiams iš pajūrio 60:75.

Savaitgalį žalgiriečiai pelnė vos 60 taškų.<br>M.Balčiūno nuotr.
Savaitgalį žalgiriečiai pelnė vos 60 taškų.<br> M.Balčiūno nuotr.
Savaitgalį žalgiriečiai pelnė vos 60 taškų.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Manny Harrisas savaitgalį debiutavo LKL rungtynėse.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Oct 15, 2018, 7:58 PM, atnaujinta Oct 15, 2018, 8:01 PM

Panardžius po istroiją galima prisiminti, kad taip nerezultatyvu buvo 2017 metų pradžioje, kai per Eurolygos rungtynes į Madrido „Real“ krepšį buvo įmesta tik 59 taškus.

LKL čempionate dar didesnis taškų badas Kauno krepšininkus buvo ištikęs 2016 m. gegužės 28 d. Tuomet „Žalgiris“ antrosiose finalo rungtynėse Klaipėdoje pralaimėjo Dainiaus Adomaičio treniruojamam „Neptūnui“ 54:76.

Dvivaldystė. Po praėjusį savaitgalį sužaistų šeštojo turo rungtynių LKL lentelės viršutinėje dalyje susidarė grūstis. Pirmąją vietą dalijasi po penkias pergales iškovoję „Neptūnas“ ir „Žalgiris“, bet pagal prarastus taškus nuo jų neatsilieka Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“, laimėję po keturis kartus, tačiau žaidę dar tik po penkerias rungtynes.

„Neptūnas“ vienintelę nesėkmę patyrė žaisdamas su „Lietkabeliu“, „Žalgiris“ nusileido „Neptūnui“, „Lietkabelis“ – Prienų „Skycop“, o „Rytas“ – „Žalgiriui“.

Kitos komandos nuo didžiojo ketverto jau atsiliko. Penktąją vietą užimanti „Skycop“ laimėjo 3 iš 6 rungtynių.

Pabaiga. Nors sekmadienį „Žalgirio“ arenoje „Neptūnas“ laimėjo dviženkliu skirtumu, svečių pranašumas nebuvo triuškinamas. Likus žaisti 2,5 min. klaipėdiečiai pirmavo tik 61:59. Tačiau tada Kauno komanda visiškai subyrėjo, o Klaipėdos krepšininkai paskutiniąją atkarpą laimėjo 14:1!

„Atsiprašau „Žalgirio“ sirgalių. Neatlikau savo darbo. Stengsiuos, kad iki Eurolygos rungtynių mūsų vyrai taptų tokiais pačiais žmonėmis, kokie buvo praėjusį sezoną. O tada imsimės ir krepšinio“, - sakė prislėgtas „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius, kurio vadovaujama komanda per tris dienas namie patyrė du pralaimėjimus. Penktadienį žalgiriečiai Eurolygos rungtynėse nusileido Vitorijos „Baskonia“ ekipai 79:87.

Lyderiai. „Antrajame ir ketvirtajame kėliniuose labai gerai gynėmės, protingai išnaudojome varžovų pražangas, - savo komandą gyrė „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis. – Puikiai žaidė Kyle‘as Weaveris. Nesuklydau prieš sezoną galvodamas, kad jis yra būtent tokių svarbių rungtynių žaidėjas“.

Trenerio komplimento sulaukęs K.Weaveris pelnė 16 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Dar rezultatyviau žaidė kitas „Neptūno“ amerikietis Jerai Grantas, įmetęs 17 taškų. Tarp klaipėdiečių taip pat pasižymėjo prieš sezoną „Žalgirio“ paskolintas Gytis Masiulis, kurio sąskaitoje buvo 11 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Kauno komandoje rezultatyviausiai irgi žaidė amerikiečiai. Nate‘as Woltersas pelnė 12 taškų, Brandonas Daviesas – 11.

Badas. „Žalgiris“ taip nerezultatyviai pastarąjį kartą žaidė 2017 m. sausio 20 d., kai per Eurolygos rungtynes į Madrido „Real“ krepšį įmetė tik 59 taškus. Tąkart Š.Jasikevičiaus auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje pralaimėjo 59:74.

Turkai. Įdomu, kad šią savaitę ir „Žalgiris“, ir „Neptūnas“ laikys turkiškus egzaminus. Kauno komanda žais dvejas Eurolygos rungtynes su Stambulo „Anadolu Efes“ (trečiadienį svečiuose) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (penktadienį namie), o Klaipėdos ekipa Čempionų lygoje susitiks su Stambulo „Beşiktaş“ (trečiadienį namie).

Skirtumas. Praėjusį savaitgalį LKL arenose vyko dar ketverios rungtynės. Jos baigėsi 5-6 taškų skirtumu. Prienų „Skycop“ namie nugalėjo Utenos „Juventus“ 85:80, Vilniaus „Rytas“ svečiuose įveikė Alytaus „Dzūkiją“ 79:73, Panevėžio „Lietkabelis“ namie pranoko „Šiaulius“ 79:73, o Pasvalio „Pieno Žvaigždės“ išvykoje parklupdė Kėdainių „Nevėžį“ 86:80.

Nors rezultatai buvo panašūs, krepšininkai sukūrė keturis visiškai skirtingus scenarijus. Jei Prienuose pirmaujanti komanda keitėsi net 10 kartų, o skirtumas nė sykio nebuvo dviženklis, tai Panevėžyje šeimininkai pirmavo visą laiką nuo 3-iosios minutės.

„Rytas“ išsigelbėjo tik paskutiniajame kėlinyje, kurio pradžioje atsiliko 55:64, o „Pieno Žvaigždės“ iššvaistė pirmajame kėlinyje įgytą milžinišką persvarą 31:13 ir ketvirtajame kėlinyje turėjo vytis į priekį išsiveržusius varžovus (33-ąją min. „Nevėžis“ pirmavo 72:68).

Startas. „Nevėžiui“ labai bloga rungtynių pradžia koją kišą jau ne pirmą kartą. Kėdainiečiai pirmąjį kėlinį „Dzūkijai“ pralaimėjo 4:38, „Šiauliams“ – 11:28.

„Trečias iš eilės rungtynes pradėjome pralaimėdami pradžią, ir tai kelia nerimą. Suprantu, kad žaidėjai – jauni, bet pasitikėjimas nėra begalinis. Reikia daryti išvadas“, - laužė galvą treneris Ramūnas Cvirka, kurio komandos sąskaitoje yra viena pergalė prieš „Šiaulius“.

Naujokas. Be traumuotų Chriso Kramerio ir Margirio Normanto žaidžiančio „Ryto“ gretose šeštadienį debiutavo amerikietis Manny Harrisas. 29 metų 196 cm ūgio gynėjas per rungtynes su „Dzūkija“ žaidė 6 min. ir pelnė 4 taškus.

„Esant tokiai situacijai, džiaugiamės, kad prisidėjo dar vienas krepšininkas. M.Harrisas su mumis treniravosi tik kartą ir dar jautė aklimatizacijos pasekmes“, - sakė Vilniaus komandos treneris Dainius Adomaitis, kuriam svaresnio naujoko indėlio reikės trečiadienį per Europos taurės rungtynes namie su Frankfurto „Skyliners“.

Beje, „Dzūkija“ per šias rungtynes irgi prarado vieną žaidėją. Antrajame kėlinyje su apsaugine kauke žaidusiam Artūrui Jomantui buvo prakirsta lūpa. Buvęs ilgametis „Ryto“ puolėjas, vasarą perėjęs į Alytaus komandą, į aikštę nebegrįžo.

Naudingiausias. Naudingiausiu turo žaidėju pripažintas „Skycop“ puolėjas Mike‘as Bruesewitzas. 28 metų 201 cm ūgio amerikietis per rungtynes su „Juventus“ žaidė beveik 27 min., pelnė 22 taškus (4/7 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 5/5 baudų) ir atkovojo 9 kamuolius. Jo vidurkiai pakilo iki 13,7 taško ir 4,8 atkovoto kamuolio.

Autsaideriai. Po šeštojo turo nebeliko nepralaimėjusių komandų, tačiau vis dar yra viena nelaimėjusi ekipa. Pergalės skonio šį rudenį nepatyrė „Šiauliai“, kurie pralaimėjo visas penkerias LKL rungtynes, o prieš nacionalines pirmenybes Čempionų lygos atrankoje dukart nusileido Sofijos „Levski“ klubui.

„Buvo gražių momentų, o kai kurie žaidėjai net nustebino. Jei krepšininkai žaidžia gerai, turi džiaugtis, nes einama į priekį. Dauguma krepšininkų esu patenkintas“, - po sekmadienį Panevėžyje patirto pralaimėjimo nosies nenukabino šiauliečių treneris Antanas Sireika.

Treneris, ko gero, labiausiai patenkintas Igno Vaitkaus žaidimu. Šis 25 metų 197 cm ūgio puolėjas, beveik visą praėjusį sezoną praleidęs dėl traumų, šiame LKL čempionate užima pirmąją vietą pagal pelnomus taškus (vid. 16,8) ir atkovotus kamuolius (vid. 7).