Pradžioje negailestingai „Anadolu Efes“ talžęs „Žalgiris“ įsirašė Eurolygoje pirmąją pergalę

[[ge:lrytas:lrytas:7929986]]

„Žalgiris“ išvykoje įveikė „Anadolu Efes“<br> euroleague.net nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį žaidžia antrojo Eurolygos turo mačą<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį žaidžia antrojo Eurolygos turo mačą
Daugiau nuotraukų (13)

Oct 17, 2018, 10:45 PM, atnaujinta Oct 17, 2018, 11:13 PM

„Viskas prasideda nuo geros gynybos“, – po dviejų kėlinių mače su „Anadolu Efes“ ekipa susikaupęs kalbėjo „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius. Ir jo reikalavimai auklėtiniams kibiai gintis virto pirmąja pergale Eurolygoje: „Žalgiris“ išvykoje išmaudė ambicingą Stambulo „Anadolu Efes“ 93:79 (19:19, 27:13, 22:16, 25:31) ir jau turi pirmąją sėkmę šio sezono Eurolygoje. Kauniečiai dvikovoje pirmavo 23 taškų atotrūkiu, tačiau nugalėjo kuliau, nes ketvirtame kėlinyje išbarstė persvarą ir leido įsimėtyti šeimininkų tritaškininkams.

„Anadolu Efes“ savo žiūrovų akivaizdoje kauniečių jau negali įveikti penketą metų – tai paskutinį sykį padarė 2013 metų lapkritį, kai nugalėjo 72:61.

Pirmąjį kėlinį atsilaikę kauniečiai dantimis įsikabino antrame ketvirtyje į šeimininkus ir tiesiog sukaustė jų veiksmus tiek puolime, tiek ir gynyboje.

Pirmaujant žalgiriečiams 29:26, Š.Jasikevičiaus kariauna sugebėjo surengti galingą spurtą 17:6 ir pirmavo 46:32.

Po didžiosios pertraukos vaizdelis Lietuvos sirgaliams buvo dar geresnis – įspūdingai žaidę žalgiriečiai susikrovė net 23 taškų persvarą – 67:44, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 68:48.

„Anadolu Efes“ dar tikėjosi, kad ketvirtasis kėlinys gali viską apversti aukštyn kojomis ir puolė strimgalviais mažinti skirtumą – po buvusio žalgiriečio Brocko Motumo taškų rezultatas sumenko iki 63:76, tačiau akylai viską stebėjęs Š.Jasikevičius žinojo, kaip motyvuoti savo krepšininkus.

Po A.Milaknio tritaškio kauniečiai 38-ąją mačo minutę pirmavo 81:67. Bet turkai vis tiek neatyžo ir paskutinėmis sekundėmis dar labiau priartėjo - 86:79. Bet E.Ulanovo baudų metimai apramino Stambulo krepšininkus. Maža to: kaip desertą su sirena T.Walkupas įsūdė tritaškį ir kauniečiai šventė pergalę 93:79.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 17 (5 rez. perd., 6 išpr. praž.), Adrienas Moermanas ir Vasilije Micičius (4 rez. perd., 4 klaidos) po 14, Tiboras Pleissas 12 (7 atk. kam.), Dogušas Balbay‘us 8.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18 (7 atk. kam., 7/14 dvitaškių, 4/8 baudų metimų), Leo Westermannas 17 (7/8 baudų metimų, 5 klaidos), Paulius Jankūnas 11 (5 atk. kam.), Nate‘as Woltersas 9 (7 rez. perd.), Marius Grigonis ir Thomas Walkupas po 7, Artūras Milkanis ir Edgaras Ulanovas po 6, Aaronas White'as 5, Antanas Kavaliauskas 4, Laurynas Birutis 3.

Blokai: 3 – 4;

„Žalgiris“ Eurolygoje su „Anadolu Efes“ (anksčiau „Efes Pilsen“) ekipa jau žaidė 13 kartų.

Kauniečiai jau turi 9 pergales. Stambule žalgiriečiai varžovus dabar yra nugalėjęs 5 kartus iš septynių žaistų akistatų.

Kauno ekipa šiame mieste „Anadolu Efes“ palaužė jau ketveriose pastarosiose tarpusavio rungtynėse.

Praėjusį sezoną Kauno krepšininkai namie oponentus pranoko 91:83, o išvykoje 86:70.

Šarūno Jasikevičiaus kariauna trečiadienį pradėjo taip vadinamą sunkiąją savaitę – sužaistos bus iškart dvejos Eurolygos rungtynės ir abi su Turkijos klubais.

Trečiadienį Kauno krepšininkai varžėsi su „Anadolu Efes“ ekipa, o penktadienį namie susikaus su Stambulo komanda „Fenerbahce“.

Turkų ekipa pirmoje Eurolygos dvikovoje išvykoje susitvarkė su Vokietijos čempionu Miuncheno „Bayern“ 90:71. Svečiai pataikė net 12 iš 20 tritaškių (60 proc.).

Namie žaidę kauniečiai krito nuo ispanų Vitorijos „Baskonia“ 79:87, o sekmadienį LKL čempionate gavo dar ir antausį nuo Klaipėdos „Neptūno“ 60:75.