„Olimpia“ Eurolygoje nejuokais smaugė CSKA, tačiau rusai iš Milano išnešė sveiką kailį

[[ge:lrytas:lrytas:8168810]][[ge:lrytas:lrytas:8168815]][[ge:lrytas:lrytas:8168816]][[ge:lrytas:lrytas:8168818]]

CSKA palaužė „Olimpia“ ir iškovojo eilinę pergalę Eurolygoje<br> euroleague.net
Artūras Gudaitis<br>euroleague.net nuotr.
Artūras Gudaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Nov 8, 2018, 11:34 PM, atnaujinta Nov 9, 2018, 12:59 AM

Ketvirtadienį Eurolygoje startuoja šeštasis varžybų turas, kuriame iškart žaidžiamos ketverios rungtynės. Dienos maču buvo laikyta Milano „Olimpia“ su Mindaugu Kuzminsku bei Artūru Gudaičiu akistata su rusų Maskvos CSKA superklubu. Italai darė viską, kad priverstų kapituliuoti Milane maskviečius, tačiau krito 85:90 (21:16, 20:24, 25:23, 19:27). Nepadėjo ir Artūro Gudaičio pelnyti 14 taškų.

Savo sąlygas du kėlinius diktavusi „Olimpia“ ilsėtis į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudama 41:40.

Trečiojo kėlinio viduryje įsismarkavusi madų sostinės komanda nokautavo CSKA dviženkle persvara – 56:45, o baigiantis kėliniui dar labiau atitolo – 64:51. Ir nemažai prie to buvo prisidėjęs A. Gudaitis, savo sąskaitoje turėjęs 12 taškų ir 4 atkovotus kamuolius.

Tačiau CSKA yra CSKA ir ji dar baigiantis trečiam ketvirčiui sumažino atsilikimą iki 63:66, o jau ketvirtame pirmavo 72:68, 77:71.

Rankas nenuleidę Milano žaidėjai dar lipo ant kulnų nepralaiminčiai rusų kariaunai ir 38 min. išlygino rezultatą 80:80, bet po to sekė 6 rusų taškai be atsako ir Maskvos atstovai pergalės nepaleido.

13 minučių žaidęs Mindaugas Kuzminskas prametė abu dvitaškius, vieną tritaškį, 3 sykius suklydo, gavo bloką, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko minus 11 naudingumo balų.

„Olimpia“: Vladimiras Micovas 24, Mike’as Jameas (1/9 tritaškiai, 12 rez. perd.) ir A.Gudaitis po 16, Dairis Bertanis 12 (3/3 tritaškiai), Kalebas Tarčewskis 8.

CSKA: Cory Higginsas 23, Nando De Colo 18 (4/7 tritaškiai), Willas Clyburnas 14, Alecas Petersas 10, Kyle’as Hinesas 9.

Dar vienoje dvikovoje taip pat nulį nesėkmių grafoje turinti Eurolygos čempionė Madrido „Real“ santykius aiškinosi su namie žaidusia Tel Avivo „Maccabi“ ir ją sutriuškino 87:66 (15:18, 8:23, 21:25, 22:21).

Izraelio klubo žaidimas visiškai subyrėjo dar antrajame kėlinyje, kai per 10 minučių pelnė vos 8 taškus, o į savo krepšį praleido net 23.

„Maccabi“: Johnny O‘Bryantas 17 (7 atk. kam., 6/11 dvitaškių), Ramonas Sessionsas 11.

„Real“: Sergio Llullas 17 (5/8 tritaškių), Jaycee Carrollas 16 (4/5 tritaškių), Gustavo Ayonas 12 (12 atk. kam.), Anthony Randolphas 11 (8 atk. kam.).

Lengvą pergalę ketvirtadienį iškovojo Miuncheno „Bayern“ krepšininkai, savo žiūrovų akivaizdoje net 116:70 (21:17, 33:18, 33:15, 29:20) sutrypę Stambulo „Darussafaka“.

Turkams atsilaikyti pavyko tik pirmajame kėlinyje, kai skirtumas siekė vos 4 taškus. Po to vokiečiai darė viską, ką norėjo ir trečiame ketvirtyje jau buvo susikrovę 30 taškų persvarą.

„Bayern“ krepšininkai pataikė 69 procentus tritaškių – 18/26.

Šis mačas virto kol kas skambiausiu šio Eurolygos sezono antausiu – 46 taškų skirtumu kol kas niekas neįveikė varžovo.

Šiame Eurolygos sezone tik ketvirtame ture Madrido „Real“ 89:55 buvo sutrypusi Podgoricos „Budučnost“. „Bayern“ pasiekė ir šio sezono rezultatyvumo rekordą.

Tai taip pat yra šeštas rezultatyviausias vienos komandos pasirodymas Eurolygos rungtynėse.

Iki šiol niekas negali perspjauti 2007 metais pasiekto Atėnų „Panathinaikos“ rekordo, kai į Roanės „Choralo“ krepšį graikai atseikėjo net 123 taškus.

„Bayern“: Devinas Bookeris 18, Nihadas Djedovičius ir Peteri Koponenas (4/4 tritaškių) po 16, Maodo Lo 13, Danilo Barthelis 12, Braydonas Hobbsas 9 (3/3 tritaškių).

„Darussafaka“: Jeremy Evansas 20 (3/3 tritaškių, 8 atk. kam.), Markelas Brownas 10.

Dramatišką nesėkmę Eurolygoje patyrė Las Palmo „Gran Canaria“ komanda, kuri savoje arenoje 90:94 (25:24, 27:26, 21:20, 17:24) nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkams.

„Gran Canaria“: D.J.Strawberry 19 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Eulis Baezas 14 (5 atk. kam.), Chrisas Evansas 12, Anžejus Pasečnikas ir Albertas Oliveris po 10.

„Anadolu Efes“: Krunoslavas Simonas 18 (3/6 tritaškiai), Vasilije Micičius 17, Jamesas Andersonas 13, Tiboras Pleisas ir Bryantas Dunstonas (11 atk. kam.) po 12, Rodrigue’as Beaubois 11.