„Rytas“ žengė rizikingą žingsnį, bet „Uniks“ puikiai išryškino spragas

Tiksint penktajai pirmojo kėlinio minutei Vilniaus „Ryto” komandos treneris Dainius Adomaitis sušuko: „Roko!”. Nuo atsarginiu žaidėjų suolo pakilo naujausias sostinės ekipos pirkinys kroatas 32-iejų Roko Stipčevičius.

Naujasis „Ryto“ įžaidėjas R.Stipčevičius (su kamuoliu) žaidžia vis drąsiau, bet vilniečių gelbėtoju dar netapo.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Nov 14, 2018, 5:35 PM

Tiesa, „Ryto” naujokui dar bent pusantros minutės reikėjo lūkuriuoti prie šoninės linijos, kad galiausiai pasirodytų aikštėje ir debiutuotų Europos taurės turnyre. Laukdamas savo debiuto gynėjas iš Kroatijos intensyviai mankštino raumenis. Varžovai prasižengė prieš Arną Butkevičių ir kroatui galiausiai buvo leista įžengti į aikštę.

Kiek nustebino D.Adomaičio sprendimas keisti ne įžaidėją Mindaugą Girdžiūną, o atakuojantį gynėją D.J. Seeley. Pirmąjį rungtynių kėlinį „Ryto” gretose užbaigė abu vilniečių įžaidėjai – naujokas R.Stipčevičius ir M.Girdžiūnas, o po rungtynių lietuvis gyrė naująjį kolegą.

„Tikrai matosi, jog žaidėjas yra patyręs. Priima gerus sprendimus, emocingas, o komandai tai tik į naudą. Labai džiaugiamės, jog jis papildė mūsų gretas”, – savo simpatijų naujajam „Ryto” pirkiniui neslėpė M.Girdžiūnas.

„Siemens” arenoje antradienio vakarą buvo matyti tuščių vietų, tačiau „Ryto” sirgaliai į aikštę žengiantį R.Stipčevičių pasitiko gausiais plojimais.

Po svarbių žaidėjų traumų virtinės ir Manny Harriso išvykimo istorijos sostinės sirgaliai viliasi, jog kroatas pagaliau tikrai bus naudingas komandai.

Pralaimėtose rungtynėse Kazanės „Uniks” krepšininkams 81:87, R.Stipčevičius buvo tikrai aktyvus. Gynėjas per 23 minutes pelnė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo bei užsidirbo bloką ir surinko 8 naudingumo balus.

Krepšinio užkulisiuose teigiama, kad pelnius daugiau taškų nei naudingumo balų, galima pradėti abejoti žaidėjo nauda komandos veiksmams. Kiek realios naudos šįkart „Rytui” davė debiutinis R.Stipčevičiaus žaidimas Europs taurėje?

Perdavimai po prasiveržimų

Dėl traumų iš rikiuotės iškritus Chrisui Krameriui ir Margiriui Normantui „Ryto” komandoje sumažėjo žmonių, galinčių sėkmingai veržtis bei atlikti tikslius perdavimus komandos draugams. Naujasis pirkinys R.Stipčevičius antradienio vakarą puikiai pademonstravo, ką sugeba.

Tiksint paskutiniosiomis pirmojo kėlinio sekundėmis kroatas prasiveržė po varžovų krepšiu bei atliko sudėtingą perdavimą šalia stovėjusiam Martynui Echodui, kuris įkrovė kamuolį iš viršaus bei išlygino rezultatą 18:18.

Nors gynėjas atliko tik du rezultatyvius perdavimus, tačiau vadovaudamas aikštėje jautėsi gana ramiai ir sėkmingai kontroliavo komandos žaidimą, o D.Adomaitis liko patenkintas naujoko žaidimu.

„Visada gerai turėti komandoje tokių žaidėjų, kurie klijuoja komandą. Žinoma, norėtųsi, kad tai būtų lietuvis. Tačiau džiugu, kad ir užsienietis gali imtis tokio vaidmens”, – apie sėkmingą naujojo atakų organizatoriaus įsiliejimą kalbėjo D.Adomaitis.

Emocijos ir teigiama energija

Antrajame kėlinyje D.J. Seeley pelnė du taškus su varžovo pražanga, o pirmasis kumščius sugniaužęs sveikinti komandos draugo atskubėjo būtent R.Stipčevičius.

Pasveikinęs amerikietį, kroatas dalino „penkis” ir kitiems aikštėje tuo metu buvusiems žaidėjams.

Jautėsi, jog R.Stipčevičiui svarbu ne asmeninis rezultatas, o komandinė sėkmė. Tuo pasižymėti negalėjo trumpai komandoje rungtyniavęs Manny Harrisas. Galima tikėti, jog kroatas sėkmingai įsilies į ekipą ir negadins klimato nei rūbinėje, nei aikštėje.

Bėdos gynyboje ir sunkumai puolant

D.Adomaitis teigė, kad viena iš R.Stipčevičiaus stiprybių yra taiklumas. Rungtynėse su „Uniks” gynėjas atliko 10 metimų, iš kurių tikslą pasiekė vos trys.

Tačiau vargu ar ši statistika atskleidžia tikrąjį kroato taiklumą: mat didžioji dalis mestų metimų buvo sudėtingi, besibaigiant atakos laikui arba per varžovų rankas.

R.Stipčevičius dalį rungtynių keitėsi vaidmenimis su D.J. Seeley ir „persikvalifikuodavo“ į atakuojančio gynėjo poziciją.

„Rytas” bandė sukurti progų kroatui laisvam išsimesti metimus, tačiau tuomet kildavo problemų sėkmingai priimti kamuolį.

„Uniks” gynėjai lengvai pavydavo kroatą ir šis negalėdavo be „dėmesio“ ramiai į rankas gauti kamuolį. Tikėtina, jog deriniai skirti R.Stipčevičiui dar nėra pakankamai nušlifuoti, tačiau į akis krinta kol kas neišnaudotas gynėjo taiklumas.

R.Stipčevičiaus ūgis siekia vos 186 centimetrus, o tai tampa dideliu minusu gynyboje. „Uniks” pagrindiniai du gynėjai Pierria Henry ir Errickas McCollumas kartu pelnė net 44 taškus, o dalį rungtynių juos dengė ir „Ryto” naujokas.

Pirmajame kėlinyje E.McCollumui užteko vieno klaidinančio judesio į kairę, kad apgautų kroatą bei išprovokuotų jo pražangą.

Be to, net kelis kartus R.Stipčevičiaus dengiamiems žaidėjams pavyko padaryti tai, ko pačiam atlikti nesisekdavo – sėkmingai išlįsti iš užtvarų ir laisvam išsimesti tolimą metimą.

Vienas tokių metimų ketvirtajame kėlinyje praktiškai paskandino „Rytą”, kai tritaškę bombą smeigė P.Henry.

Naująjį „Ryto” pirkinį galima pateisinti tik tuo, jog sezonas jau įsibėgėjo, o rinkoje praktiškai neliko solidžių gynėjų. Be to, „Ryto” biudžetas nėra guminis, o apie finansinius rėmus kalbėjo ir pats D.Adomaitis.

R.Stipčevičius gali prisidėti prie gerėjančio komandos klimato rūbinėje, tačiau apie svarų šio žaidėjo indėlį į komandos pergales vargu ar galima svajoti.

Be to, į rikiuoti sugrįžus Ch.Krameriui, kroato žaidimo laikas turėtų kur kas sumažėti.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?