„Olimpia“ su M. Kuzminsku ir A. Gudaičiu išplėšė pergalę Stambule

[[ge:lrytas:lrytas:8246377]][[ge:lrytas:lrytas:8246378]][[ge:lrytas:lrytas:8246440]][[ge:lrytas:lrytas:8246441]]

Artūras Gudaitis<br> euroleague.net
 Mindaugas Kuzminskas<br> euroleague.net
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 15, 2018, 9:29 PM, atnaujinta Nov 15, 2018, 11:06 PM

Eurolygoje startavo septintasis turas, o ketvirtadienį žaidžiami pirmieji keturi mačai. Vienoje iš dvikovų du lietuvius – Mindaugą Kuzminską ir Artūrą Gudaitį – turinti Milano „Olimpia“ po įdomios kovos įveikė Stambulo „Darussafaka“ 98:92 (26:19, 28:30, 14:20, 30:23). Italijos madų sostinės ekipa dabar su penkiomis pergalėmis žengia tarp Eurolygos lyderių, o turkai užima priešpaskutinę vietą.

„Darussafaka“ pradžioje buvo lyg svečių ekipa namie – Stambulo klubui teko net tris kėlinius vytis „Olimpia“ žaidėjus ir paskutinėmis ketvirčio sekundėmis turkai galiausiai persvėrė rezultatą 69:68.

Tačiau tai buvo lyg gęstančios žvaigždės blyksnis – Milano ekipa ketvirtame kėlinyje spurtavo 15:2, pabėgo 83:71 ir likus kovoti 4 min. tvirtai laikė rankose žaidimo vadžias.

Tiesa, likus kovoti 2 minutes šeimininkai suskubo gelbėtis ir tritaškiais sumažino atsilikimą iki 87:88, tačiau klaidos ir netaiklūs metimai „Darussafaka“ ekipai pakišo koją: labiau patyrę italai ramiai vėl nutolo, o po Artūro Gudaičio pataikytos vienos baudos skirtumas išaugo iki 92:87.

M.Kuzminskas taškais dosniai „nemaitino“ varžovų – įmetė tik 2, pataikęs vieną metimą iš trijų. Tačiau lietuvis sugebėjo besigindamas ketvirtame kėlinyje taip pašokti, kad atsidūrė beveik varžovui ant pečių. Tiesa, už šį veiksmą jis gavo baudą.

A.Gudaitis ketvirtame kėlinyje buvo naudingas, iš viso pelnęs 10 taškų ir atsikovojęs penkis kamuolius. Iš žaidimo lietuvis įsūdė visus tris dvitaškius ir keturias baudas iš penkių.

18 iš 32 tolimų metimų pataikiusi „Olimpia“ pasiekė visų laikų klubo rekordą. Iki šiol jis buvo 17 tritaškių ir pasiektas praėjusio sezono mače su „Valencia“.

„Olimpia“: Mike’as Jamesas 21 (1/10 dvit., 4/8 trit., 7/8 baud.), Vladimiras Micovas 20 (1/6 dvit.), Nemanja Nedovičius 17 (5/8 trit.), Dairis Bertanis 12 (4/4 trit), Artūras Gudaitis 10.

„Darussafaka“: Michaelas Ericas 16, Ray’us McCallumas 13 (6 kld.), Jonas Diebleris ir Stantonas Kiddas – po 11, Žanis Peineris 10.