Drama Maskvoje – trečiąkart šiame sezone pratęsimą žaidęs „Žalgiris“ neatsilaikė prieš CSKA

[[ge:lrytas:lrytas:8308211]]

CSKA po pratęsimo Eurolygoje sugebėjo įveikti „Žalgirį“: Kauno klubas Maskvoje šiai kariškių ekipai pralaimėjo 11 kartą<br>G.Šiupario nuotr.
CSKA po pratęsimo Eurolygoje sugebėjo įveikti „Žalgirį“: Kauno klubas Maskvoje šiai kariškių ekipai pralaimėjo 11 kartą<br>Euroleague.net
CSKA po pratęsimo Eurolygoje sugebėjo įveikti „Žalgirį“: Kauno klubas Maskvoje šiai kariškių ekipai pralaimėjo 11 kartą<br> euroleague.net nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Nov 21, 2018, 5:29 PM, atnaujinta Nov 21, 2018, 11:12 PM

Karaliauti ir favorito vaidmenyje staipytis savo aikštėje Maskvos CSKA žaidėjams neleidęs Kauno „Žalgiris“ rusams Eurolygoje trečiadienį užkūrė tokią pirtį, nuo kurios milijonus žarstančio klubo krepšininkams linko ausys. „Žalgiris“ keturis kėlinius diktavo savo sąlygas CSKA, mėtė tritaškius metimus, tačiau per 40 minučių nesugebėjo palaužti rusų kariškių. Per pratęsimą nenugalimasis CSKA viską liepė spręsti ispanui Sergio Rodriguezui, kurio prasiveržimai ir tritaškis vis dėlto paskandino kauniečius 99:97 (18:16, 20:21, 22:22, 26:27, 11:13). Maskvos klubas lieka nepralaimintis Eurolygoje, o žalgiriečiai pirmą kartą nusileido išvykoje.

Likus kovoti 5 minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos kauniečiai pirmavo 72:67. Bet tai buvo dar ne viskas – po Leo Westermanno tritaškio skirtumas buvo pašokęs iki 75:67, o po tolimo Mariaus Grigonio šūvio jis padidėjo net iki 80:71. Ir atrodė, kad pergalė pasiekiama.

Bet rusai darė viską, kad tik sumažinti atsilikimą ir net po dviejų Sergio Rodriguezo tritaškių skirtumas ne tik sumenko iki 81:84, bet ir tap lygus.

Nors kauniečiai ir vėl įmetė du taškus, tas pats ispanas S.Rodriguezas įmetė dvitaškį ir vėl išlygino rezultatą. Nors ekipos turėjo galimybių laimėti dvikovą po keturių kėlinių, vis dėlto sirena fiksavo rezultatą 86:86 ir skelbė, kad teks žaisti pratęsimą.

Per jį jau CSKA buvo padėties šeimininkai, bet likus kovoti 2 min. kauniečiai išlygino rezultatą 92:92. Bet ir vėl S.Rodriguezas grojo pirmuoju smuiku: pjovė kauniečių gynybą, o paskutinę minutę įsūdė tritaškį ir rezultatas tapo 97:94 CSKA naudai.

Bet Kauno ekipa nenuleido rankų: likus pusei minutės A.Kavaliauskas baudomis išlygino rezultatą 97:97. Vis dėlto, W.Clyburnas likus 13 sek. baudomis išvedė CSKA į priekį, o kauničių tolimas metimas nebuvo tikslus.

Kauniečiai jau trečią kartą žaidė pratęsimą šiame sezone – be CSKA, buvo žaidžiamas pratęsimas su „Panathinaikos“ ir „Barcelona“.

Kauno komanda nepratęsė savo šio sezono tradicijos – Eurolygos pergales vežtis namo iš varžovų aikštelių. Ir sustabdė žalgiriečius 50 milijonų dolerių piniginėje turinti CSKA armada.

Šiame mače Š.Jasikevičius pirmą kartą šiame Eurolygos sezone gavo techninę pražangą. Tačiau be techninės neliko ir Dimitris Itoudis.

CSKA komanda prieš mačą su LKL čempionais dar nebuvo patyrusi pralaimėjimo šiame sezono – buvo iškovojusi 7 pergales Eurolygoje ir 8 – VTB Jungtinėje lygoje.

„Žalgiris“ Eurolygoje Rusijos klubą buvo nugalėję du kartus iš eilės – reguliariame sezone namie ir per lemiamas turnyro kovas.

Pastarąjį sykį maskviečius Kauno krepšininkai palaužė 2018 metų Eurolygos finalo ketverto mače dėl trečiosios vietos Belgrade – 79:77.

Tačiau elitiniame žemyno turnyre tarpusavio akistatose vis dar tvirtai pirmauja CSKA – 19:3. Maskvos klubas namie kauniečius įveikė visus 11 kartų.

Maskvos ekipoje trečiadienį debiutavo 206 cm aukštaūgis Joelis Bolomboy. Jis turi Ukrainos ir Rusijos pilietybes. Šis 24 metų krepšininkas trumpai yra rungtyniavęs NBA „Utah Jazz“ ir „Milwaukee Bucks“ komandose.

CSKA: Sergio Rodriguezas 24 (6/10 tritaškių, 6 rez. perd.), Cory Higginsas 23, Willas Clyburnas 15 (13 atk. kam.), Nando De Colo 13, Othello Hunteris 10.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (8 atk. kam.), Nate‘as Woltersas 14 (9 rez. perd.), Aaronas White‘as ir Marius Grigonis po 13, Leo Westermannas 11, Artūras Milaknis 9, B.Daviesas 8, Thomasas Walkupas 6, Laurynas Birutis 4.