Moterų krepšinis nuobodus? „Kibirkštis“ panaikino 13 taškų deficitą ir šventė pergalę po dviejų pratęsimų

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pademonstravo kovotų charakterį, panaikino 13 taškų deficitą, išplėšė du pratęsimus ir jungtiniame Lietuvos moterų lygos čempionate 89:85 (19:20, 16:15, 10:17, 25:18; 11:11; 8:4) palaužė Kauno „Aisčių-LMSU“ ekipos pasipriešinimą.

Morgan Pullins „Kibirkščiai“ surinko 36 naudingumo balus.<br>A.Didžgalvio nuotr.

Dec 15, 2018, 5:56 PM, atnaujinta Dec 15, 2018, 10:00 PM

Bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate vilnietėms tai buvo 3 pergalė per 4 rungtynes, o Lietuvos čempionate „Kibirkštis“ įsirašė 7 pergalę ir lieka vienintele nepralaimėjusia komanda.

„Kibirkštis“ puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus 4 minutes pirmavo 10:2. Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, o likus 2 minutėms „Aistės“ pasinaudojo vilniečių klaidomis ir persvėrė rezultatą (20:19). Antrajame kėlinyje kauniečių pranašumas vienu metu siekė 7 taškus, tačiau sostinės klubo atstovės sugebėjo skirtumą sumažinti, o paskutinę minutę rezultatą išlygino (35:35).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkštis“ pateko į dar vieną nesėkmių ruožą ir leido savo varžovėms nutolti (45:52).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkių pranašumas ir toliau didėjo, „Aistės“ susikrovė 13 taškų pranašumą, o „Kibirkšties“ vyriausiasis treneris Valdas Gecevičius dar buvo nubaustas technine pražanga. Tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Vilniaus klubo legionierė Morgan Pullins, ir likus 3 minutėms komandos skyrė jau tik 10 taškų.

Dar labiau suaktyvinusios gynybą, pradėjusios spaudimą po visą aikštę, vilnietės sumažino atsilikimą ir iki 5 taškų, o likus 40 sek., po Justinos Kraujūnaitės tritaškio, komandos skyrė tik 2 taškai (68:70).

Kauno klubo ataka buvo nesėkminga ir vilnietės paskutinei atakai turėjo 9 sekundes. Treneris patikėjo M.Pullins žaisi vienai ir legionierės prasiveržimas buvo sėkmingas (70:70).

Pratęsimą dvitaškiu pradėjo „Kibirkštis“, tačiau netrukus kaunietės išsiveržė į priekį 3 taškais. Tolimą metimą pataikė Gabija Meškonytė (75:75). Šeimininkės dar kartą pasiekė 3 taškų persvarą, o vilnietės suklydo puolime. „Kibirkštis“ apsigynė, ir likus 13 sekundžių G.Meskonytė sumažino atsilikimą iki 1 taško (78:79).

Vilnietės buvo priverstos prasižengti ir šeimininkės darsyk nutolo 3 taškais. Paskutinei atakai „Kibirkštis“ vėl turėjo 9 sekundes ir kaunietės prasižengė. Urtė Slavickaitė pataikė baudos metimą, antrą specialiai prametė, o kamuolį atkovojusi M.Pullins komandas dar kartą komandas pasiuntė į pratęsimą.

Antrajame pratęsime „Kibirkštis“ lyg įgavo naujų jėgų. Sėkmingai žaisdamos puolime ir dar sėkmingiau gynyboje, vilnietės nutolo 6 taškais. Komandos apsikeitė netaikliais metimais, o likus pusei minutės komandos skyrė 4 taškai. Šeimininkės pasitelkė pražangų taktiką, tačiau „Kibirkštis“ šventė pergalę – 89:85.

„Kibirkštis“ šiame susitikime pralaimėjo kovą po krepšiais (40/48), tačiau mažiau klydo (17/29).

Dar vienas nuostabias runtynes sužaidė M.Pullins. Amerikietė per 46 minutes pelnė 27 taškus (11/19 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 16 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 1 metimą blokavo.

G.Meškonytė surinko 22 taškus (7/15 dvitaškiai, 1/6 tritaškiai, 5/7 baudos, 4 rez. perdav., 2 blk.), Ieva Šimkutė – 9, Urtė Slavickaitė – 8 (5 per. kam.), Justina Miknaitė – 6, Justina Kraujūnaitė (4 rez. perdav.) ir Dalia Donskichytė (4 rez. perdav.) po 5, Livija Sakevičiūtė – 4, Agnė Bobinaitė – 3 taškus. Eglė Zabotkaitė ir Miglė Purlytė taškų nepelnė.

„Aistėms-LSMU“ Kristė Druskytė pelnė 23 (8/15 dvitaškiai, 7 atk. kam., 9 klaid.), Karolina Kazočiūnaitė (4/6 dvitaškiai) ir Greta Tamašauskaitė – po 12, Gabija Šėgždaitė – 11, o Vaida Ruseckienė – 10 taškų (4/6 dvitaškiai).

Kitas rungtynes, paskutines šiais metais, „Kibirkšties“ komanda žais gruodžio 21-ąją d., kai namuose, „Ryto“ arenoje, priims Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą.