Košmaru virtęs pasakiškas „Ryto“ startas išryškino D. Adomaičio klaidas

Paskutinės ketvirtojo kėlinio sekundės, D.J.Seeley bando individualiu meistriškumu įveikti Berlyno ALBA klubo gynėją, tačiau slysteli ir, prarasdamas sekundės dalį, kamuolį meta pasibaigus ketvirtojo kėlinio laikui. Ekipos keliauja į pratęsimą, kuriame Vilniaus „Rytas“ kapituliuoja savų sirgalių akivaizdoje – 86:94.

„Rytas“ antrą kartą per savaitę dramatiškai nusileidžia Berlyno krepšininkams – 85:87. <br>Scanpix nuotr.
Sostinės klubas patyrė dar vieną antausį.<br>G.Šiupario nuotr.
D. Suttonas liko Vilniuje ir komandos pralaimėjimą stebėjo namuose.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Pirmoje rungtynių dalyje D.J. Seeley vedė komandą į priekį.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Sostinės klubas patyrė dar vieną antausį.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

Jan 23, 2019, 2:08 PM, atnaujinta Jan 23, 2019, 8:04 PM

Prabėgus šešioms dienoms – vaizdas lyg veidrodyje.

Arnas Butkevičius iš užribio išmeta kamuolį, sviedžia per visą aikštę, o kamuolys vėl atsiduria D.J.Seeley rankose. „Ryto“ legionierius pašokdina varžovą ir meta patogų dviejų taškų vertės metimą – netaiklu.

Vilniaus klube per savaitę nutiko tiek daug, jog ištikimiausi sirgaliai turbūt net nesvajojo apie tokią rungtynių pradžią, kurią Berlyne demonstravo sostinės klubo žaidėjai.

Šeštadienį „Rytas“ beviltiškai pralaimėjo Panevėžio „Lietkabeliui“ (75:96), o savaitės pradžioje įvyko konfliktas tarp Dominique’o Suttono ir „Ryto“, o tiksliau – komandos trenerio Dainiaus Adomaičio.

Po šio konflikto sostinės klubas nušalino žaidėją, kuris antradienio dvikovą stebėjo namuose Vilniuje.

Vis dėlto antroje rungtynių pusėje atsiskleidė šio sezono „Ryto“ veidas: puolimas tapo nekontroliuojamas, gynyboje žaidėjai nesusikalbėjo, o žmonės, kurie turėtų būti už tai atsakingi, priiminėjo netinkamus sprendimus.

Iššvaistytas 21 taško pranašumas (60:39) ir patirtas dar vienas skaudus pralaimėjimas.

„Buvo sunkios rungtynės, – po pralaimėjimo guodėsi D.Adomaitis. – Mes ir vėl gerai žaidėme prieš ALBA, bet ir vėl pralaimėjome. Antroje pusėje leidome jiems rinkti greitus taškus“, – pralaimėjimo priežastį lakoniškai įvardijo „Ryto“ strategas.

Lrytas.lt apžvelgia svarbiausius rungtynių momentus ir pateikia didžiausias „Ryto“ problemas, lėmusias skaudžią nesėkmę Berlyne.

Gera pradžia – pusė darbo..?

Pirmajame kėlinyje „Rytas“ tiesiog liejo tolimus metimus. Jautėsi aiškus D.Adomaičio planas: deriniai skirti aukštaūgiui Arciomui Parachouskiui arba varžovų gynybos ištampymas, ieškant laisvų plotų.

Pirmosios dvi „Ryto“ atakos baigėsi tolimais metimais. Tiesa, netaikliai. Tačiau vėliau vilniečių taikikliai susikalibravo, o du Eimanto Bendžiaus tritaškiai (10:10) davė toną visai komandai.

Iš rikiuotės pašalinto D.Suttono dubleriu buvo pasirengęs tapti D.J.Seeley, kuris smaginosi tiek atakuodamas pats, tiek asistuodamas komandos draugams. Du gynėjo taškai su pražanga ir reto grožio perdavimas Chrisui Krameriui – 17:12.

Per pirmąjį kėlinį „Ryto“ krepšininkai tolimais metimais surinko 15 taškų. Be to, komanda nė karto nesuklysdama atliko net 10 rezultatyvių perdavimų.

Vilniaus klubo gynyba atrodė pasirengusi ALBA išpuoliams. Nors šeimininkai ir rasdavo būdų, kaip surengti greitesnį išpuolį, vis dėlto bet kokia ilgesnė vokiečių ataka įklimpdavo į „Ryto“ spąstus.

Du prieš du, ir A.Parachouskio lengvi taškai. A.Butkevičius pasiaukojančiai krenta ant parketo ir vos neperima kamuolio iš buvusio komandos draugo Roko Giedraičio. Pasiaukojantis ir gražus žaidimas, kurį antrojo kėlinio pabaigoje vainikuoja Roko Stipčevičiaus tolima „bomba“ – 57:39.

Pirmoje rungtynių dalyje „Rytas“ pataikė 9 tolimus metimus iš 19, atliko 16 rezultatyvių perdavimų ir pelnė 57 taškus! Tai puikiai iliustruoja pasakišką komandos žaidimą pirmoje dvikovos pusėje.

Antrosios rungtynių dalies košmaras

Po rungtynių R.Giedraitis nesiryžo atskleisti to, ką rūbinėje pertraukos metu šeimininkų komandai sakė Aito Garcia Renesesas. Tačiau po ilgosios pertraukos grįžę vokiečiai atrodė gerokai rimčiau.

ALBA krepšininkai pradėjo intensyviai spausti svečius. Spaudimas visoje aikštėje atsipirko, mat Ch.Krameris ir Roko Stipčevičius strigo net savų „barikadų“ pusėje.

„Ryto“ puolimas toliau rėmėsi tritaškiais, tačiau iki tol tikslą pasiekę metimai skriejo pro šalį. Varžovai didino apsukas. Įjungę aukščiausią pavarą ALBA krepšininkai sugebėjo pavyti, o 18-mečio Franzo Vagnerio du taškai su pražanga išvedė šeimininkus į priekį – 71:70.

Vis dėlto didžiausiu trečiojo kėlinio siaubu tapo 190 cm ūgio islandas. Martinas Hermannssonas per  trečiojo kėlinio 5 minutes pelnė 17 taškų ir atseikėjo net penkis taiklius tritaškius. Jį dengiantys „Ryto“ gynėjai kliuvo už varžovų užtvarų, o tuo be paliovos naudojosi ALBA gynėjas.

Sostinės klubo puolimas tapo statiškas bei paremtas individualiais bandymais sėkmingai baigti atakas. Pirmoje pusėje matytas vaizdas ir turėtas pranašumas išgaravo kaip pavasario rūkas.

ALBA krepšininkai toliau bėgo ir greitomis atakomis pelnė 12 lengvų taškų, „Rytas“ – nulį.

Pralaimėta kova po krepšiais (33-40) „Rytui“ kainavo 20 taškų, kuriuos varžovai pelnė antraisiais šansais.

Šią problemą po rungtynių įvardijo ir D.Adomaitis. Tačiau ar tai buvo didžiausias pralaimėjimo kaltininkas?

Sunkiai paaiškinami sprendimai

Trečiajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes „Ryto“ trenerių štabas ryžosi prašyti pertraukėlės. Šią trumpą atkarpą „Rytas“ pralaimėjo 5:9, tad pertraukėlė buvo laiku ir vietoje.

Tačiau vėliau sekė dvigubai gilesnė duobė. D.Adomaičio vadovaujamai ekipai sunkiai sekėsi stabdyti varžovus, o puolimas strigo lyg eismas Vilniuje piko metu.

Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes iki trečiojo kėlinio pabaigos  sostinės klubo strategas paprašė antrosios minutės pertraukėlės.

Tiesa, viskas jau buvo prarasta. 6 minučių atkarpa pralaimėta 5:18, o turėtas 21 taško pranašumas ištirpo vos per kėlinį – 67:64.

Šį sezoną ne kartą girdėjome, kai po prastų rungtynių D.Adomaitis atsikirsdavo, jog reikia klausti žaidėjų, kas nutiko vienoje ar kitoje situacijoje.

Dabar reikėtų paklausti trenerio, kas kaltas, kad komanda iššvaistė tokį pranašumą, o situaciją galėjusios palengvinti minutės pertraukėlės paprašyta tuomet, kai varžovai jau kvėpavo į nugarą.

Galime prisiminti ir M.Hermannssono šou. ALBA gynėją dengė „Ryto“ įžaidėjai. Sostinės klube gera gynyba pasižymintis A.Butkevičius yra ir stipresnis, ir aukštesnis. Jo kandidatūra stabdyti įsisiautėjusį islandą net nebuvo svarstoma.

Antroje dalyje faktiškai dingo deriniai, skirti A.Parachouskiui. Aukštaūgis lakstė be kamuolio, o komandos draugai nerado būdų, kaip tiksliai ir efektyviai at;likti jam perdavimą.

D.Suttono aikštėje nebuvo, jo nebuvo net Berlyne. Iki tol didžiausiu „Ryto“ komandos atpirkimo ožiu buvęs amerikietis laimėjo dar vieną tarpusavio dvikovą prieš D.Adomaitį.

REPORTERIS: G. Nausėda Seimo komisijos reikalauja įrodymų