Skaudų antausį gavęs K. Maksvytis: „Pertraukėlės metu reikėjo pakelti balsą“

Ilgą kelią į sostinę sukorę klaipėdiečiai sekmadienį kovos tik dėl 3-osios vietos: Klaipėdos „Neptūnas“ beviltiškai nusileido Vilniaus „Ryto“ ekipai – 72:86 (23:33; 10:24; 16:20; 23:9).

Uostamiesčio ekipa patyrė skaudų pralaimėjimą.<br>M.Ambrazo nuotr.
Karaliaus Mindaugo taurės antrame pusfinalyje<br>M.Ambrazo nuotr.
Luigi Lamonica skyrė nesportinę pražangą Martynui Echodui.<br>M.Ambrazo nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Feb 16, 2019, 7:58 PM, atnaujinta Feb 16, 2019, 9:28 PM

Net 9 tritaškius per pirmąjį kėlinį smeigę „Ryto“ krepšininkai sudavė skaudų dūrį uostamiesčio atstovams. Dūris buvo toks gilus, jog po jo „Neptūnas“ nebesugebėjo atsitiesti.

„Noriu pasveikinti „Rytą“ su pergale. Nuo pat rungtynių pradžios mus nokautavo. Po pirmojo nokauto bandėme atsikelti, bet po antrojo sugriuvome. Gavome taškų ir greitame puolime, ir mūsų starto penketukas prastai sužaidė“, – nusivylęs komandos žaidimu teigė Kazys Maksvytis.

Klaipėdiečių vyriausiojo trenerio K.Maksvyčio veidas raudonavo su kiekvienu „Ryto“ tritaškiu, o tiksint trečiojo kėlinio ketvirtajai minutei, „Neptūno“ deficitas šoktelėjo ir iki 31 taško – 38:69.

Klaipėdos klubas rungtynių pabaigoje kiek sumažino skirtumą, tačiau K.Maksvyčio tai neguodė.

„Šiandien pralaimėjome, rytoj bandysime kovoti dėl bronzos“, – apmaudo veide neslėpė K.Maksvytis.

Dar viena bloga žinia „Neptūno“ ekipai – legionierius Jerai Grantas patyrė traumą ir nėra aišku, ar jis galės pasirodyti mažojo finalo rungtynėse.

„J.Grantas jautė pėdos skausmus, todėl negalėjo tęsti žaidimo. Žinojome, kad jam kažkas negerai, bandėme gydyti prieš rungtynes. Manau, kad labai maža galimybė, jog sekmadienį J.Grantas pasirodys aikštėje“, – kalbėjo K.Maksvytis.

Uostamiesčio ekipos treneris pasigedo ir komandinės dvasios. Po pralaimėjimo K.Maksvytis pripažino, jog buvo sunku vadovauti komandai.

„Atsirado panika ir pradėjome žaisti po vieną. Net minutės pertraukėlės metu reikėjo pakelti balsą. Šiandien buvo labai sunku vadovauti. Turėjome ambicijų, bet tenka pripažinti „Ryto“ pergalę“, – susikrimtęs ir nuleidęs galvą kalbėjo „Neptūno“ treneris.

Šiame susitikime darbavosi ir daug kalbų sukėlęs krepšinio teisėjas Luigis Lamonica. Užsienietis arbitras pirmąjį kartą teisėjavo Karaliaus Mindaugo taurės, o kartu ir Lietuvos krepšinio lygos istorijoje.

Jau antrajame kėlinyje „Siemens“ arenoje susirinkusių aistruolių dėmesį prikaustė L.Lamonica, mat italas skyrė abejotiną nesportinę pražangą „Ryto“ žaidėjui Martynui Echodui. Tiesa, K.Maksvytis neturėjo priekaištų L.Lamonicai, tačiau pasiguodė, jog pirmajame kėlinyje greitai susirinktos pražangos privertė keisti rungtynių planą.

„Aš sakau, labai sunku buvo kontroliuoti rungtynes, nes per pirmas dvi minutes susirinkome keturias pražangas. Tai apsunkino mūsų žaidimą ir reikėjo keisti žaidimo planą“, – teigė K.Maksvytis.

Apie abejotiną LKL sprendimą pakviesti teisėją iš užsienio spėjo pasisakyti ir abu KMT finalo dalyvių treneriai. Šį sprendimą sukritikavo ir Dainius Adomaitis, ir Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

Sekmadienį rungtynėse dėl trečiosios vietos susikaus Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Neptūnas“. Dėl Karaliaus Mindaugo taurės kovos principiniai varžovai: „Rytas“ ir „Žalgiris“.