Krepšinio šeštadienis. D.Dulkio dvigubas dviženklis, planuoti ir netikėti finalininkai

Dvigubą dviženklį pasiekęs Deividas Dulkys šeštadienį svariai prisidėjo prie Gdynės „Arka“ pergalės Lenkijos taurės pusfinalyje ir sekmadienį žais finale. Kroatijos taurę šeštus metus iš eilės iškovojo Zagrebo „Cedevita“, o keliose kitose šalyse paaiškėjo taurės turnyrų finalininkai. Ispanijoje, Turkijoje ir Serbijoje pusfinalio rungtynes laimėjo didieji favoritai, o Italijoje į finalą pateko jame dar nė karto nežaidusios ekipos.

Deividas Dulkys<br> Eurocupbasketball.com nuotr.

Feb 17, 2019, 8:34 AM

Ispanijos taurė

Pusfinalis. „Barcelona“ – Lagūnos „Iberostar“ 92:86 (P.Ribasas 14, K.Pangosas ir K.Kuricas po 12/ T.Abromaitis 24), Madrido „Real“ – Badalonos „Joventut“ 93:81 (G.Ayonas ir F.Campazzo po 16, A.Randolphas 15, ... R.Fernandezas 3, 1/11 tritaškių/ C.Morganas 20, M.Todorovičius ir N.Laprovittola po 14).

Karaliaus taurės finale, kaip ir prieš metus, ginklus surems du garsiausi šalies klubai „Barcelona“ ir „Real“. Pernai jų dvikovą laimėjo „Barcelona“, nutraukusi keturis sezonus trukusį „Real“ dominavimą.

Italijos taurė

Pusfinalis. Bolonijos „Virtus“ – Kremonos „Vanoli“ 91:102 (P.Aradori 26, K.Punteris 19/ T.Dieneris 26, M.Mathiangas ir A.Crawfordas po 19), Sasario „Banco di Sardegna“ – Brundizio „Happy Casa“ 86:87 (J.Carteris 18/ J.Brownas 20, R.Moraschini ir L.Chapellas po 18).

Italijos taurė sekmadienį atiteks naujiems savininkams. Nei Kremonos, nei Brindizio komanda iki šiol ne tik nėra iškovojusios šalies taurės, bet ir nė karto nežaidė finale.

Maža to, abi ekipos negali pasigirti ir gerais rezultatais Italijos lygoje. Nei „Vanoli“, nei „Happy Casa“ niekada nebuvo patekusi bent į „Serie A“ pusfinalį.

Turkijos taurė

Pusfinalis. Stambulo „Anadolu Efes“ – Stambulo „Beşiktaş“ 78:70 (A.Moermanas 29, V.Micičius 9/ E.Veyseloglu 16), Stambulo „Fenerbahçe“ – Ankaros „Turk Telekom“ 73:65 (K.Sloukas 18, M.Mahmutoglu 16/ S.Landesbergas 18, V.Štimacas 13).

Ankaroje vykstančio turnyro finale sekmadienį susikaus pernai taurę iškovojęs „Anadolu Efes“ ir „Fenerbahçe“. „Fenerbahçe“ pernai trečius metus paeiliui tapo Turkijos čempionu, tačiau šalies taurę pastarąjį kartą laimėjo 2016 metais, o užpernai ir pernai net nepateko į finalą.

Tuo tarpu „Anadolu Efes“ finale žais trečius metus iš eilės.

Prancūzijos lygos taurė

Pusfinalis. „Levallois“ – Burgo „Jeunesse Laique“ 79:86 (C.Eliezer-Vanerot 15/ Z.Peacockas 25, L.Ulmeris 20), Strasbūro SIG – Limožo CSP 72:63 (J.Nzeulie 15/ D.Hardy 14).

Strasbūro ir Burgo komandos sekmadienį žais Prancūzijos lygos taurės finale.

Lenkijos taurė

Pusfinalis. Gdynės „Arka“ (D.Dulkys 14, 11 atk.kam.) – „Dąbrowa“ 81:78, Starogardo „Polpharma“ – Ostrovo „Stal“ 66:76.
Gdynės krepšininkai laimėjo permainingą pusfinalio mūšį ir sekmadienį finale susigrums su Starogardo komanda.

Šeštadienį „Arka“ gana ilgai atsiliko dviženkliu skirtumu, bet trečiojo kėlinio pabaigoje pradėjo vytis varžovus, o likus žaisti 2 min. po taiklaus Deivido Dulkio tritaškio pati įgijo 6 taškų persvarą 74:68. Nors „Dąbrowa“ sugebėjo sumažinti atslikimą iki 1 taško, likus 2 sek. du baudos metimus pataikęs D.Dulkys galutinai atsakė į klausimą, kuri komanda labiau verta kovoti finale.

D.Dulkys žaidė 31 min., pelnė 14 taškų (0/5 dvitaškių, 4/8 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Kroatijos taurė

Finalas. Zagrebo „Cedevita“ – Zagrebo „Cibona“ 89:74 (F.Krušlinas 21, T.Katičius ir K.Žganecas po 13/ D.Markota 16, R.Rogičius 14).

„Cedevita“ įtikinamai nugalėjo finalo varžovus ir septintąjį kartą, tarp jų – šeštąjį iš eilės, iškovojo K.Čosičiaus taurę. Naudingiausiu finalo krepšininku išrinktas „Cedevita“ gynėjas Filipas Krušlinas, kuris pataikė 7 iš 11 tritaškių.
Finale pralaimėjusioje „Cibona“ komandoje žaidžia du buvę LKL krepšininkai Damiras Markota ir Franas Pilepičius.

Serbijos taurė

Pusfinalis. Belgrado FMP – Belgrado „Partizan“ 71:83 (S.Potas 15/ J.Landale‘as 18, V.Marinkovičius 17), Belgrado „Crvena Zvezda“ – Belgrado „Mega“ 92:73 (B.Baronas 20, D.Davidovacas 15/ E.Atičius 20).

Dėl Serbijos taurės sekmadienį susikaus nesutaikomi varžovai „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“. Šiedu klubai finale žais trečius metus iš eilės ir penktą kartą šį dešimtmetį. Pernai taurę laimėjo „Partizan“, užpernai – „Crvena Zvezda“.

Slovėnijos taurė

Pusfinalis. Koperio „Sixt Primorska“ – Liublianos „Olimpija“ 87:76, Polzelos „Hopsi“ – Domžalų „Helios Suns“ 83:78.
Sekmadienį Slovėnijos taurės finale žais pernai šį prizą laimėjęs „Sixt Primorska“ ir „Hopsi“.