Šarūnas Jasikevičius: „Mus daužė, nes nežaidėme. Bet pataikius tritaškius krepšinis tapo kitoks“

Kauno „Žalgirio“ komanda Eurolygoje pasiekė įspūdingą pergalę, kai išvykoje atsilikdama 14 taškų skirtumu galiausiai puikiai sužaidė mačo pabaigą ir 85:83 patiesė Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus. Žalgiriečiai įsirašė trečiąjį laimėjimą paeiliui ir vis dar yra pretendentai į geriausių ekipų, kurios pasibaigus reguliariajam sezonui tęs kovą dėl taurės ketvirtfinalio bei finalo ketverto varžybose, aštuonetą.

„Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius<br>G.Šiupario nuotr.
„Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

2019-03-21 00:08, atnaujinta 2019-03-21 10:15

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius po dvikovos tikino, kad komanda atsitiesė tik tada, kai ji pradėjo laikytis žaidimo plano.

„Ketvirtajame kėlinyje mes pakeitėme pakeitėme tam tikrus dalykus ir vyrai galiausiai pradėjo laikytis žaidimo plano. Nerodėme gero žaidimo didžiąją rungtynių dalį, todėl buvome ir daužomi „Maccabi“.

Bet akistatos metu mes sau susikūrėme daug galimybių mesti, tačiau tuos metimus pramesdavome. Kai tik pradėjome pataikyti tritaškius, tada viskas pasikeitė – kai pataikai tolimus metimus, krepšinis yra visiškai kitoks. Tai ir aiškiai galima buvo įžvelgti rezultate“, – sakė strategas.

Šaras teigė, kad komanda turi būti laiminga savo pasirodymu: „Turime būti laimingi, nes iš esmės nežaidėme gerai. Puolimas ir gynyba pradėjo veikti likus mače kovoti 12 minučių. Žaidėjai kapstėsi iš problemų ir galiausiai išsikapstė. Tai geras ženklas jaunai komandai, o aš esu patenkimtas, kad vis dar turime šansą prasibrauti į kitą Eurolygos etapą.“

„Tikrai galime didžiuotis komanda. Šiais metais nebuvo tokių rungtynių, kai sugrįžome iš beveik mirties. Anksčiau daug kartų sugrįžome, bet laimėti nepavykdavo. Pastarąsias dvi savaites rodome tikrai gerą krepšinį, nors šį kartą gal ir nebuvo tas variantas. Ilgą laiką nusileidome ir fiziškumu, ir žaidybinio planu vykdymu varžovams, pražangos buvo labai neprotingos, kai žaidėjai turėjo sėsti ant suolo, reikėjo pradėti juos rotuoti ir jie patys save išimdavo iš rungtynių. Šie žaidėjai turi charakterį ir labai smagu, kad jie tuo ištraukė rungtynes“, – teigė žalgiriečių vedlys.

Žalgiriečiai trečiadienį sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 11:6. Tuomet iniciatyvą perėmė šeimininkai, kurie ne tik išlygino rezultatą, bet ir įgijo 6 taškų pranašumą (23:17). Antrajame kėlinyje po Edgaro Ulanovo baudų metimų svečiai išsiveržė į priekį 25:23, bet tuomet „Maccabi“ laimėjo atkarpą 11:0 ir pirmavo 34:25. Tokį patį pranašumą šeimininkai išsaugojo iki didžiosios pertraukos (45:36).

Trečiajame kėlinyje Tel Avivo ekipa nutolo 13 taškų (52:39), tačiau tuomet Leo Westermanno vedamas „Žalgiris“ surengė įspūdingą „spurtą“ 16:1 ir išsiveržė į priekį 55:53. Deja, persvara kauniečiai džiaugėsi neilgai. Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Maccabi“ vėl įgijo 6 taškų pranašumą (63:57). Paskutinio ketvirčio viduryje šeimininkai padidino persvarą iki 9 taškų (76:67).

Rankų nenuleidę žalgiriečiai tuomet laimėjo atkarpą 9:1 ir grįžo į kovą dėl pergalės (76:77). Likus žaisti 2 min., L. Westermannas perėmė kamuolį ir išvedė svečius į priekį 80:79. Po Artūro Milaknio tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 83:81. Paskutinėmis sekundėmis „Žalgiris“ sėkmingai gynėsi ir išplėšė svarbią pergalę.

Kauno klubui 16 taškų pelnė Leo Westermannas, 14 – Thomas Walkupas, po 12 – Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas, 11 – Aaronas White'as, 8 – Artūras Milaknis, 6 – Edgaras Ulanovas, 4 – Deonas Thompsonas, 2 – po traumos į rikiuotę sugrįžęs Antanas Kavaliauskas.

Tel Avivo ekipoje po 18 taškų surinko Scottie'is Wilbekinas ir Tarikas Blackas, 10 – Yovelis Zoosmanas.

„Maccabi“ krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 31-21, bet padarė net 21 klaidą („Žalgiris“ – 12).

„Žalgiris“ (12 pergalių/15 pralaimėjimų) turnyre užima 10-ąją vietą, o „Maccabi Fox“ (12/15) ekipa – 11-ąją.

Pirmajame rate žalgiriečiai namuose Tel Avivo klubą nugalėjo 80:73.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais penktadienį namuose su autsaidere Stambulo „Darussafaka“ (Turkija) ekipa.