J. Valančiūno dvigubas dviženklis neapsaugojo „grizlių“ nuo pralaimėjimo „vilkams“ iš Minesotos

Jonas Valančiūnas pelnė 20 taškų ir atkovojo 14 kamuolių po krepšiais, bet jo atstovaujamas „Memphis Grizzlies“ klubas (29 pergalės ir 44 nesėkmės) savojoje aikštėje pralaimėjo „Minnesota Timberwolves“ komandai (33/40) rezultatu 99:112 (25:25, 25:24, 18:35, 31:28).

„Grizzlies“ patyrė nesėkmę namuose.<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2019-03-24 06:25, atnaujinta 2019-03-24 10:23

Nesėkmę lėmė aikštės šeimininkų itin prastai sužaistas trečiasis kėlinys (18:35).

Memfio ekipos ir Lietuvos rinktinės centras NBA čempionato rungtynes pradėjo starto penkete ir žaidė 26 min.

26-erių metų 213 cm ūgio lietuvis pataikė 6 dvitaškius iš 14, vienintelį mestą tritaškį (1/1) ir 5 baudas iš 7.

Uteniškis dar atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, tačiau 4 kartus suklydo, 5 sykius prasižengė, o jo +/- rodiklis buvo neigiamas (-11).

J.Valančiūnas dvigubą dviženklį surinko trečiąjį kartą iš eilės. Mūsiškio statistikos vidurkiai po paskutinių keturių mačų smarkiai šoktelėjo aukštyn – po 24,5 taško ir po 15,2 atkovoto kamuolio.

Antrajame kėlinyje, kai J.Valančiūnas pataikė vienintelį savo tolimą metimą, rungtynių komentatoriai į eterį šūktelėjo lietuviškai: „Jėga! Jėga!“ Dar po akimirkos, mūsiškis įmetė iš po krepšio ir amerikiečių krepšinio žurnalistai vėl pakartojo lietuvišką žodį.

„J.Valančiūnas „grizliams“ yra tiesiog Dievo siųstas“, – vaizdžiai apie lietuvį atsiliepė „Fox Sports Grizzlies“.

„Vilkų“ gretose, kurie nutraukė ilgiausiai šį sezoną trukusią penkių pralaimėjimų iš eilės seriją, išsiskyrė Karlas-Anthony Townsas – 33 taškai ir 23 sugriebti kamuoliai po krepšiais.

Svečių lyderiui neblogai talkino potencialus Lietuvos rinktinės priešininkas pasaulio čempionate kanadietis Andrew Wigginsas (22 taškai), naujokas Joshas Okogie (17 tšk.), Tyusas Jonesas (12 tšk. ir 9 rezultatyvūs perdavimai) ir kroatas Dario Šaričius (11 tšk.).

Tai visi „Timberwolves“ starto penketo žaidėjai.

Gorgui Diengas iš Senegalo priešininkams surinko vos 3 taškus. Senegaliečiai taip pat yra lietuvių priešininkai grupėje planetos pirmenybėse.

„Timberwolves“ jau praėjusiame ture sužinojo, kad nepateko į NBA atkrintamąsias, todėl Memfyje žaidė atsipalaidavę nuo įtampos ir tai jiems padėjo.

Mike'as Conley buvo rezultatyviausias „Grizzlies“ sudėtyje – 23 taškai. Jis 20 ar daugiau taškų įmetė septintosiose rungtynėse iš eilės ir tai yra ilgiausia serija šio gynėjo karjeroje.

Delonas Wrightas pelnė 12 taškų ir atliko daugiausiai Memfio komandoje – 6 rezultatyvius perdavimus.

Aikštės šeimininkai, kurie ankstesniame ture pralaimėjo Orlando klubui po pratęsimo (119:123) ir jautėsi gerokai pavargę, prieš ilgąją pertrauką dar nežymiai pirmavo (50:49), bet Minesotos valstijos atstovai trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 19:4, kuris ir buvo lemtingas.

Netrukus komandas jau skyrė 19 taškų (62:81).

„Mes tiesiog subyrėjome“, – vėliau prisipažino ankstesniame mače su „Magic“ aikštėje net 41 min. praleidęs J.Valančiūnas.

Lemiamame kėlinyje „grizliams“ buvo pavykę dukart sumažinti deficitą tik iki 11 taškų (77:88 ir 99:110), bet nugalėtojas jau buvo aiškus.

Menka paguoda, kad Memfio ekipos krepšininkai atkovojo net 20 kamuolių po varžovų krepšiu (J.Valančiūnas – 6) ir pelnė 23 taškus antraisiais bandymais, o šie abu rodikliai – sezono rekordai.

„Aš manau, kad nuovargis mus pasivijo po praėjusių rungtynių. Vyrukai kovojo, bet mums trūko kibirkšties“, – po dvikovos sakė „Grizzlies“ treneris J.B. Bickerstaffas.

Rezultatas:

„Memphis Grizzlies“ (29/44) – „Minnesota Timberwolves“ (33/40) – 99:112 (25:25, 25:24, 18:35, 31:28).

„Grizzlies“: Mike'as Conley 23, Jonas Valančiūnas 20, Delonas Wrightas 12, Chandleris Parsonsas 9, Tyleris Dorsey 8, Justinas Holiday ir Ivanas Rabbas po 7, Joakimas Noah 5, Bruno Caboclo ir Julianas Washburnas po 3, Jevonas Carteris 2 taškai.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 33 (8/13 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 5/5 baudos), Andrew Wigginsas 22, Joshas Okogie 17, Tyusas Jonesas 12, Dario Šaričius 11, Keita Batesas-Diopas 8, Anthony Tolliveris 6, Gorgui Diengas 3 taškai.

„Grizzlies“ Vakarų konferencijoje užima 14-ąją vietą, o „Timberwolves“ – 10-ąją.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?