Fantastika tęsiasi – Jonas Valančiūnas sužaidė istorines savo rungtynes

NBA čempionate „Memphis Grizzlies“ klubas, kuriam atstovauja Jonas Valančiūnas, svečiuose šeštadienį 120:115 (23:38, 31:24, 34:30, 32:23) nugalėjo visišką pirmenybių autsaiderę „Phoenix Suns“ komandą. Fantastiškas rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas. „Grizzlies“ „centras“ per 34 minutes pelnė 34 taškus (16/27 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų metimų), atkovojo 20 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir prarado 3 kamuolius, blokavo 2 metimus ir 3 kartus prasižengė. Tai geriausios jo rungtynės NBA čempionate – lietuvis taip gerai NBA čempionate dar nežaidė.

Jonas Valančiūnas<br> Scanpix. com
„Grizzlies“ įveikė „Suns“ ekipą<br> AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Mar 31, 2019, 8:38 AM, atnaujinta Mar 31, 2019, 8:57 AM

Lietuvis siautėti pradėjo lemiamu mačo metu. Likus žaisti 3 minutes jis du kartus paeiliui atkovojo kamuolį puolime, nors taškų ir nepelnė.

Vėliau jis žaidė dar užtikrinčiau ir per 90 sekundžių atkarpą dvitaškiais užbaigė net keturias „Grizzlies“ atakas paeiliui, taip suteikdamas savo komandai pranašumą 118:112. Jo pradėtą darbą užbaigė baudų metimais pergalę įtvirtinęs Mike‘as Conley.

Antrajame kėlinyje „Suns“ buvo įgiję 18-os taškų persvarą 46:28, o svečiai rezultatą išlygino tik 40-ąją minutę (98:98).

Uteniškis jau antrą kartą per šį mėnesį pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą. Dar kovo 20-ąją jis 33 taškus atseikėjo „Houston Rockets“ klubui ir toliau išlaiko stulbinančią formą.

Lietuvio gyvenimą palengvino ir tai, kad dėl traumos rungtynės sutrumpėjo varžovų aukštaūgiui DeAndre Aytonui.

„Niekada nėra smagu matyti, kaip kažkas patiria traumą. Jis yra stiprus oponentas ir prieš jį sunku žaisti“, – po mačo apie D.Aytoną kalbėjo lietuvis.

Pirmasis 2018-ųjų metų naujokų biržas šaukimas susižeidė čiurną ir tik padedamas komandos draugų galėjo palikti aikštelę.

Fantastišką seriją pratęsė ir „Suns“ lyderis Devinas Bookeris. Gynėjas pelnė net 48 taškus, nors praėjusiuose dviejuose mačuose viršijo ir 50 taškų ribą.

33 taškus svečiams pridėjo Mike'as Conley, 14 – Justinas Holiday'us, 12 – Bruno Caboclo, po 11 – Delonas Wrightas bei Tyleris Dorsey.

„Suns“ gretose net 48 taškus surinko Devinas Bookeris (11 rez. perd.), 17 – Deandre Aytonas (13 atk. kam.), po 10 – Joshas Jacksonas ir Mikalas Bridgesas.

„Grizzlies“ (31 pergalė/45 pralaimėjimai) Vakarų konferencijoje užima 13-ąją vietą, o „Suns“ (17/60) klubas yra paskutinis – 15-as.

„Indiana Pacers“ komanda su Domantu Saboniu namuose 116:121 (28:32, 29:24, 35:34, 24:31) nusileido „Orlando Magic“ krepšininkams ir patyrė trečiąją nesėkmę iš eilės.

D. Sabonis per 26 min. surinko 10 taškų (dvitaškiai 4/8, baudos 2/2), atkovojo 6 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, suklydo 4 ir prasižengė du kartus.

„Pacers“ klubui 24 taškus pelnė Darrenas Collisonas, 22 – Bojanas Bogdanovičius, 16 – Mylesas Turneris (12 atk. kam.), 13 – Wesley Matthewsas, po 10 – Dougas McDermottas ir Thaddeusas Youngas.

„Magic“ komandoje 23 taškus surinko Aaronas Gordonas (10 atk. kam.), 19 – Nikola Vučevičius, 16 – Terrence'as Rossas, 14 – Jonathanas Isaacas, 11 – D. J. Augustinas (10 rez. perd.), po 10 – Khemas Birchas ir Michaelas Carteris-Williamsas.

„Pacers“ (45/32) Rytų konferencijoje užima penktąją poziciją, o „Magic“ (38/39) – devintąją.

Šeštadienio rungtynių rezultatai.

„Indiana Pacers“ – „Orlando Magic“ 116:121 (28:32, 29:24, 35:34, 24:31)

„Phoenix Suns“ – „Memphis Grizzlies“ 115:120 (38:23, 24:31, 30:34, 23:32)

„New York Knicks“ – „Miami Heat“ 92:100 (33:29, 28:26, 18:24, 13:21)

„Chicago Bulls“ – „Toronto Raptors“ 101:124 (28:26, 28:41, 19:26, 26:31)

„Minnesota Timberwolves“ – „Philadelphia 76ers“ 109:118 (20:38, 35:30, 26:24, 28:26)

„Los Angeles Clippers“ – „Cleveland Cavaliers“ 132:108 (29:29, 36:23, 28:31, 39:25)

„Brooklyn Nets“ – „Boston Celtics“ 110:96 (17:21, 32:27, 33:22, 28:26)

„Houston Rockets“ – „Sacramento Kings“ 119:108 (35:32, 28:28, 28:33, 28:15)

„Detroit Pistons“ – „Portland Trail Blazers“ 99:90 (11:14, 20:20, 35:25, 33:31).