Dar vienas „Žalgirio“ varžovas: Europos taurę laimėjusi „Valencia“ žais Eurolygoje

[[ge:lrytas:lrytas:9989091]]

„Valencia“ įveikė ALBA ir ketvirtą kartą iškovojo Europos taurę, kuri suteikia galimybę žaisti Eurolygoje<br>Scanpix. com nuotr.
„Valencia“ įveikė ALBA ir ketvirtą kartą iškovojo Europos taurę, kuri suteikia galimybę žaisti Eurolygoje<br>„Valenciabasket.com“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2019-04-15 23:11, atnaujinta 2019-04-16 17:58

Valencia“ ekipa surado duris, kaip prasibrauti į Eurolygą net ir neturint ilgalaikių sutarčių. Ispanijos klubas pirmadienį iškovojo jau ketvirtąjį kelialapį į prestižiškiausią turnyrą Europoje – savo žiūrovų akivaizdoje Valensijos krepšininkai trečiose Europos taurės finalo rungtynėse nurungė Berlyno ALBA su Roku Giedraičiu 89:63 (17:18, 29:15, 17:11, 26:19) bei kitą sezoną taps Kauno „Žalgirio“ varžovais Eurolygoje. Finalo seriją „Valencia“ prieš ALBA laimėjo 2:1, nors trečiame mače R.Giedraitis ir vėl šėlo – įmetė 19 taškų.

Ispanai iki šios dienos buvo tris kartus laimėję Europos taurę, o finaluose jau žaidė šeštąjį kartą.

Vokietijos ekipa pirmadienį galingai pradėjo mačą ir net pirmavo 14:2, tačiau po dešimties minučių šeimininkai atsiliko tik 17:18.

Antrame kėlinyje lyg atsibudę ispanai vožė iš peties svečiams ir, sužaidę atkarpą 19:5, atitrūko 36:23.

Šeimininkai buvo pataikę net 7 tritaškius iš 13.

Po dviejų kėlinių skirtumas nesumenko – 46:33 ir „Valencia“ nuo Eurolygos skyrė vos 20 minučių.

Trečiojo kėlinio viduryje ALBA ne tik kad nesumažino skirtumo, tačiau jis tik augo – 58:39, 63:44 pirmavo šeimininkai ir kelialapio baigtis į Eurolygą buvo aiški. Prasidėjus lemiamam ketvirčiui šeimininkai perkopė ir dvidešimties taškų ribą – 72:51.

„Valencia“: Mattas Thomasas 19 (5/7 tritaškių), Fernando San Emeterio ir Bojanas Dubljevičius (8 atk. kam.) po 18, Willas Thomasas 15.

ALBA: Rokas Giedraitis 19 (5/6 tritaškių), Peytonas Siva 14 (4 rez. perd., 3/8 tritaškių), Landry Nnoko 9 (4 atk. kam.), ... , Luke‘as Sikma 0 (0/2 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos).

Ispanijos komanda šio sezono Europos taurės turnyre nusileido tik tris kartus per 23 mačus, o Berlyno klubas buvo nugalėjęs 17 kartų per 24 akistatas.

Pirmąsias rungtynes Ispanijos ekipa namie laimėjo 89:75, o antrąsias po pratęsimo ALBA džiaugėsi laimėjimu 95:92.

Praėjusiais metais Tel Avive vykusiame Eurolygos posėdyje patvirtinta, kad nuo kito sezono elitinėse klubinėse pirmenybėse varžysis nebe 16, o 18 klubų.

Nutarta, kad kitus du sezonus Eurolygoje tikrai žais Vilerbano ASVEL klubas, kuriam atstovauja Mantas Kalnietis.

Prancūzijos klubui Eurolyga suteikė vardinį kvietimą dvejiems metams. Tokią pat privilegiją iš Eurolygos gavo ir Miuncheno „Bayern“ klubas.

Vokiečiai Eurolygoje žaidžia jau šį sezoną.

Kadangi pats čempionato vykdymo formatas nesikeis, tai reiškia, kad Kauno „Žalgiriui“ ir kitoms Eurolygos komandoms nuo kito sezono reguliariajame čempionate teks sužaisti nebe po 30, o po 34 rungtynes.

Taigi „Žalgirio“ arenoje kitą sezoną vyks nebe 15, o 17 reguliariojo sezono mačų.

Ilgalaikes Eurolygos A licencijas turi Kauno „Žalgiris“, Tel Avivo „Maccabi“, Maskvos CSKA, Vitorijos „Baskonia“, „Barcelona“, Madrido „Real“, Stambulo „Fenerbahce“ ir „Anadolu Efes“, Atėnų „Panathinaikos“, Pirėjo „Olympiakos“ ir Milano „Olimpia“.

Taip pat kelialapį į kito sezono Eurolygą gauna Europos taurės čempionai, Adrijos lygos čempionai, viena VTB Vieningosios lygos komanda ir viena Ispanijos ekipa. Iki šiol kelialapis į šį turnyrą būdavo skiriamas ir Vokietijos čempionams.

Kito sezono 18 Eurolygos komandų

4 nacionalinių lygų nugalėtojos – Adrijos krepšinio lyga, Vokietijos, lyga, Ispanijos lyga, VTB Jungtinė lyga

11 licencijuotų klubų – Stambulo „Anadolu Efes“, Maskvos CSKA, Milano „Olimpia“, „Barcelona“, Stambulo „Fenerbahce“, Vitorijos „Baskonia“, Tel Avivo „Maccabi“, Pirėjo „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“, Madrido „Real“, Kauno „Žalgiris“