„Neptūnas“ išvargo pergalę prieš „Dzūkiją“ ir susigrąžino antrąją vietą LKL ą

[[ge:lrytas:lrytas:10032235]]

Osvaldas Olisevičius („Neptūnas“) džiaugiasi pergale.<br>G.

Apr 18, 2019, 6:36 PM, atnaujinta Apr 19, 2019, 3:05 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate ketvirtadienį (balandžio 18 d.) Klaipėdos „Neptūnas“ susitiko su Alytaus „Dzūkija“ ir išnaudojo puikią galimybę sugrįžti į antrąją turnyro lentelės vietą. Tai buvo 31-ojo turo dvikova. „Neptūnas“ šventė sunkią pergalę 70:68 (20:23, 13:13, 16:16, 21:16).​

Klaipėdiečiai, kurie triumfavo po spurto lemiamu rungtynių metu, turnyro lentelėje aplenkė Vilniaus „Rytą“.

„Neptūnas“ yra iškovojęs 23 pergales ir patyrę 7 pralaimėjimus, o alytiškių sąskaitoje 10 pergalių ir 21 nesėkmė.

Uostamiesčio ekipa pastaruoju metu demonstravo solidų žaidimą – prieš dvi savaites išvykoje 85:75 įveiktos Pasvalio „Pieno žvaigždės“, o prieš aštuonias dienas klaipėdiečiai šansų nepaliko ir „Rytui“ (89:74).

Šįsyk laimėjimas buvo išvargtas.

„Dzūkija“ šiuo metu LKL čempionate žengia aštuntojoje pozicijoje ir yra praktiškai garantuota dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Andrejaus Urlepo treniruojamą komandą nuo septintojoje vietoje esančios Prienų „Skycop“ komandos skiria viena pergalė, o nuo šeštojoje pozicijoje žengiančio Utenos „Juventus“ klubo – trys.

Visas ankstesnes tris tarpusavio akistatas taip pat laimėjo uostamiesčio atstovai (spalį svečiuose 94:91, gruodį – namuose 89:67 ir kovą vėl išvykoje – 88:82 po pratęsimo).

„Neptūnas“ atsiliko didžiąją dalį rungtynių, o likus trims minutėms „Dzūkija“ dar pirmavo 63:59.

Paulius Danisevičius tuomet pataikė tritaškį, Jerai Grantas įdėjo į krepšį ir blokavo varžovo metimą, o spurtą dvitaškiu baigęs Osvaldas Olisevičius leido „Neptūnui“ atitrūkti 66:63.

Tai ir buvo didžiausia „Neptūno“ rungtynių persvara.

Komandos paskutinę minutę keitėsi baudų metimais ir Elijah Brownas likus 11 sek. priartino „Dzūkiją“ iki minimumo – 66:67.

Tomas Delininkaitis likus 2 sekundėms pataikė tik pirmą baudą, o E Browno metimas iš savo aikštės pusės buvo netikslus.

Šiose rungtynėse alytiškių toliašaudė artilerija buvo kaip reikiant užsikirtusi. „Dzūkija“ realizavo 3 tolimus metimus iš 14 (21 proc.). Pasigirti tritaškių pataikymu negalėjo ir „Neptūnas“, kuris iš 31 bandymo pataikė 8 metimus (26 proc.).

Nors „Dzūkija“ už varžovus klydo mažiau (11-16), svečiams pritrūko komandos lyderio Karemo Kanterio didesnio indelio. Po 17,7 taško ir 19,9 naudingumo balo renkantis turkas į klaipėdiečių krepšį įmetė 8 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir surinko 5 naudingumo balus.

Rezultatas:

„Neptūnas“ (23/7) – „Dzūkija“ (10/21) – 70:68 (20:23, 13:13, 16:16, 21:16).​

„Neptūnas“: Deividas Gailius 15 (5/12 metimų), Tomas Delininkaitis 13, Jerai Grantas 10, Gytis Masiulis 8, Paulius Dambrauskas 6, Simas Galdikas 5, Džiugas Slavinskas 4, Lorenzo Williamsas ir Osvaldas Olisevičius po 3, Laimonas Kisielius 2, Laurynas Beliauskas 1 taškas.

„Dzūkija“: Elijah Brownas 15, Paulius Petrilevičius 14 (11 atk. kam.), Paulius Danisevičius ir Karemas Kanteris po 8, Steponas Babrauskas ir Dominykas Domarkas po 6, Matas Jogėla 5, Egidijus Dimša 4, Mindaugas Sušinskas 2 taškai. Artūras Jomantas (12:12 min.) taškų nesurinko.

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?