Eurolygos skaičiai: neatpažįstamas „Panathinaikos“ lyderis, tuščios kėdės Maskvoje ir „Žalgirio“ metamorfozė

Eurolygos ketvirtfinalio serijoje šią savaitę komandos sužaidė po dvejas rungtynes keturių stipriausių komandų aikštėse.

„Panathinaikos“ patyrė du pralaimėjimus.<br>G.Bitvinsko nuotr.
„Baskonia“ išlygino serijos santykį.<br>M.Patašiaus nuotr.
P.Laso treniruojamas Madrido „Real“ pirmauja 2:0.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2019-04-20 07:52, atnaujinta 2019-04-20 17:09

Favoritai nelabai turi kuo pasigirti - tik vienoje serijoje aukštesnę vietą reguliariajame sezone užėmusi komanda įgijo pranašumą.

Ketvirtfinalis – per skaičių prizmę:

1

Šią savaitę tik vienai Eurolygos komandai pavyko laimėti abejas ketvirtfinalio rungtynes. Madrido „Real“ penktadienį namie antrą kartą nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ klubą 78:63 ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Kitose trijose ketvirtfinalio serijose rezultatas tapo 1:1. Antrosiose rungtynėse svečiuose žaidusios komandos atsirevanšavo varžovams už savaitės pradžioje patirtus pralaimėjimus. Kauno „Žalgiris“ įveikė Stambulo „Fenerbahçe“ 82:80, Vitorijos „Baskonia“ – Maskvos CSKA 78:68 ir „Barcelona“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 74:72.

2

Antrą kartą karjeroje naudingiausiu Eurolygos turo krepšininku pripažintas „Baskonia“ vidurio puolėjas Vincent‘as Poirier. 25 metų prancūzas ketvirtadienį per rungtynes su CSKA klubu žaidė 22 min., pelnė 14 taškų (6/6 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 15 kamuolių, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

V.Poirier vidurkiai yra 11,4 taško ir 8,2 atkovoto kamuolio. Pagal atkovotus kamuolius jis Eurolygoje užima pirmąją vietą.

3

„Anadolu Efes“ ir „Barcelona“ rungtynių pabaigoje abi komandos per 3 min. įmetė vos 3 taškus!

Likus žaisti lygiai 3 min. „Anadolu Efes“ gynėjas Vasilije Micičius pataikė dvitaškį bei papildomą baudos metimą ir persvėrė rezultatą 72:71. Tačiau per likusį laiką Stambulo komanda nebepelnė nė taško, o irgi rezultatyvumu nepasižymėjusi Barselonos ekipa šiaip ne taip sukrapštė 3 taškus ir išplėšė pergalę.

Likus 71 sek. rezultatą išlygino Ante Tomičius, pataikęs pirmąjį iš dviejų baudos metimų, o likus 28 sek. pergalingą dvitaškį įmetė Adamas Hanga.

Per šias rungtynes dažniau pirmavo „Barcelona“, kuriai antrajame kėlinyje kartą buvo pavykę įgyti dviženklę persvarą.

10

„Žalgirio“ krepšininkai rungtynių su „Fenerbahçe“ klubu trečiajame kėlinyje pataikė visus 10 dvitaškių (E.Ulanovas 4, M.Grigonis, Th.Walkupas ir B.Daviesas po 2) ir visas 7 baudas (M.Grigonis 3, Th.Walkupas ir N.Woltersas po 2). Kauniečiai šį kėlinį laimėjo rezultatu 27:19 ir jame buvo įgiję didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą 63:46 (26-ąją min.).

Tiesa, ketvirtojo kėlinio paskutinę minutę „Fenerbahçe“ išlygino rezultatą 80:80, tačiau likus 24 sek. iki sirenos „Žalgiris“ pataikė pergalingą dvitaškį. Jis tarsi simbolizavo visą mačą ir „Žalgirio“ dominavimą varžovų baudos aikštelėje – svarbiausius taškus iš po krepšio pelnė rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Edgaras Ulanovas.

11

„Panathinaikos“ lyderis Nickas Calathes penktadienį nepataikė nė vieno iš 11 metimų žaidžiant. Jis pelnė vos 1 tašką (0/9 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų).

Nieko stebėtino, kad pasimetus ryškiausiai žvaigždei, visiškai išsiderino ir komandos žaidimas. „Panathinaikos“ jau pirmajame kėlinyje atsiliko 6:21 ir per likusią rungtynių dalį nesukėlė „Real“ klubui jokių problemų.

14

Per dvejas Maskvoje žaistas ketvirtfinalio rungtynes į „Megasport“ areną atėjo mažiau nei 14 tūkst. žmonių (per pirmąsias – 6252, per antrąsias – 7512). Tiesa, ir viso sezono lankomumo vidurkis šioje arenoje nebuvo didelis – 7179 sirgaliai (pagal žiūrovų skaičių CSKA užėmė 10-ąją vietą).

Tuo tarpu reguliariajame sezone panašaus susidomėjimo sulaukęs „Anadolu Efes“ klubas (jo vidurkis buvo 7380 žiūrovų), ketvritfinalio serijoje sugebėjo privilioti krepšinio mėgėjus į „Sinan Erdem“ areną. Trečiadienį joje buvo 14958 sirgaliai, penktadienį – 15125 sirgaliai.

15

„Baskonia“ krepšininkai išvykoje žaisdami su CSKA klubu pralaimėjo net 15 iš eilės rungtynių, tačiau ši serija buvo nutraukta ketvirtadienį, kai svečiai iš Vitorijos gana įtikinamai nugalėjo maskviečius 78:68.

CSKA pirmavo vos vieną kartą – Willui Clyburnui pirmąją minutę pataikius du baudos metimus. Tačiau jau atsakomojoje atakoje Shavonas Shieldsas persvėrė rezultatą 3:2 ir nuo tada „Baskonia“ visą laiką buvo priekyje. Ketvirtajame kėlinyje svečiai įgijo didžiausią rungtynėse 15 taškų pranašumą.

Praėjusį kartą Vitorijos komanda Maskvos klubą jo aikštėje įveikė 2005 metų pavasarį.

20

„Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas ketvirtadienį pelnė 20 taškų ir pasiekė asmeninį sezono rekordą. Jo karjeros rekordas yra 22 taškai (pasiektas 2017 m. lapkritį per rungtynes su „Anadolu Efes“). Penktą sezoną Eurolygoje žaidžiantis E.Ulanovas 20 ar daugiau taškų pelnė tik ketvirtą kartą karjeroje.

Beje, jo rezultatyvumo rekordas LKL čempionate yra 23 taškai (pasiektas dar 2012 metų balandį, kai tuomet 20-metis E.Ulanovas atstovavo Kauno „Baltams“). Šį sezoną jo asmeninis rekordas LKL čempionate yra 17 taškų.

40

Ketvirtadienį nutrūko „Fenerbahçe“ klubo 40 pergalių savo aikštėje serija. „Geltoni-mėlyni“ namie praėjusį kartą suklupo 2018 m. balandžio 5 d. žaisdami su Malagos „Unicaja“ ekipa, o paskui laimėjo visas rungtynes tiek Eurolygoje (18), tiek Turkijos lygoje (22).

43

Antradienį per pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes klubo mažiausio rezultatyvumo rekordą Europos turnyruose pasiekęs „Žalgiris“ pelnė vos 43 taškus. Ketvirtadienį žalgiriečiai 43-iąjį tašką įmetė jau 18-ąją minutę.

Eurolyga. Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (serija iki 3 pergalių).

Stambulo „Fenerbahçe“ – Kauno „Žalgiris“ 80:82. L.Datome 17, K.Sloukas 15, J.Vesely 12, M.Guduričius 11/ E.Ulanovas 20, N.Woltersas 14, B.Daviesas 13. 12635 žiūrovai. Serija 1:1.

Maskvos CSKA – Vitorijos „Baskonia“ 68:78. C.Higginsas 15, S.Rodriguezas ir W.Clyburnas po 14/ D.Hilliardas 16, Sh.Shieldsas 15, V.Poirier 14, 15 atk.kam., P.Garino 11. 7512 žiūrovų. Serija 1:1.

Stambulo „Anadolu Efes“ – „Barcelona“ 72:74. Sh.Larkinas 18, V.Micičius 15, K.Simonas 14, A.Moermanas 11/ A.Hanga 17, A.Tomičius 13, Th.Heurtelis 12. 15125 žiūrovai. Serija 1:1.

Madrido „Real“ – Atėnų „Panathinaikos“ 78:63. F.Campazzo 13, J.Tayloras 11, A.Randolphas ir G.Ayonas po 10/ D.Thomasas 13, S.Kilpatrickas 10, ... L.Lekavičius 6. 10751 žiūrovas. Serija 2:0.