„Žalgirį“ ištempti bandęs B. Daviesas apraudojo pralaimėjimą: „Sirgaliai yra mūsų komandos širdis ir siela“

„Sirgaliai yra mūsų komandos širdis ir siela“, – didžiulio apmaudo dėl nesėkmės nesplėpė „Žalgirio“ sezono lyderis Brandonas Daviesas.

Kauniečiai baigė sezoną Eurolygoje. <br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Apr 25, 2019, 10:38 PM, atnaujinta Apr 25, 2019, 11:07 PM

Kauno „Žalgiris“ baigė pasirodymą Eurolygoje, kai namuose negalėjo pasipriešinti Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams – 82:99 (16:30, 25:19, 20:23, 21:27)

Pirmojo kėlinio metu buksavę kauniečiai taiklaus metimo laukė kelias minutes, kol Leo Westermanno tritaškis atidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitą – 3:7.

Tačiau vėliau sekė dar sausesnė atkarpa 2:14, o Janas Vesely pelnė eilinius taškus iš po krepšio ir „Žalgirio“ deficitas tapo nepadorus – 5:21.

„Žalgiris“ vaikytis svečius iš Stambulo bandė visas rungtynes.

Apsnūdusius kauniečius prabudinti bandė ir Šarūnas Jasikevičius, kuris rėkė garsiau už ištikimiausius „Žalgirio“ aistruolius. Bandė keisti ir žaidėjus. Vieną po kito. Tačiau tai negelbėjo.

Tiesa, rezultatas galėjo būti ir švelnesnis, mat laisvi tritaškius prametė Marius Grigonis, Aaronas White’as bei patikrintas snaiperis Artūras Milaknis.

Stambulo krepšininkai vien pirmojo kėlinio metu sugebėjo įmesti 6 tolimus metimus iš tiek pat bandymų.

Antrajame kėlinyje pagaliau pramušė ir A.Milaknis. Du jo tolimi metimai įkvėpė žalgiriečius sėkmingo kėlinio pabaigai – 41:49.

Dar sėkmingiau žaliai balti pradėjo trečiąjį kėlinį, kai A.White’o dėjimas ir B. Davieso du taškai su varžovų pražanga priartino šeimininkus iki keturių taškų – 48:52. Arena ėmė šėlti.

„Mūsų fanai nuostabūs, jie visada su mumis“, – po pralaimėjimo teigė B.Daviesas. – Jie padėjo mums užkopti į šią viršūnę, kurioje esame dabar.

Žinoma, kad rungtynės prasideda rūbinėje, bet jos tęsiasi aikštėje, o jų emocijos persiduoda mums. Aš mylių sirgalius, galiu kalbėti už visą komandą. Labai tai vertiname. Jaučiu, kad kažkiek privertėme juos mumis didžiuotis“, – emocijų neslėpė žaidėjas.

Būtent „Žalgirio“ aukštaūgis ant pečių bandė išnešti visą Kauno klubą. B.Daviesas pelnė 25 taškus ir surinko net 35 naudingumo balus.

Tačiau suerzintas „Fenerbahce“ žvėris prabudo ir smogė visu pajėgumu. 20:8 spurtas trečiajame kėlinyje „Žalgirį“ vėl pastatė į kritinę padėtį – 56:72. Po šio smūgio Kauno klubas nebeatsikėlė ir užbaigė sezoną Eurolygoje.

– Kaip vertinate rungtynes?, – paklausėme B.Davieso.

– Mes esame labai nusiminę. Norėjome laimėti, bet reikia susitaikyti. Sunku pralaimėti namuose. Mums reikia koncentruotis į likusį sezoną. Asmeniškai ir kaip komandai.

Mes esame patenkinti, ką pasiekėme. Džiaugiuosi savo komandos draugais.

– Rungtynės Stambule ir Kaune skyrėsi, kas pasikeitė?

– Sunku pasakyti, mes bandėme pasidaryti išvadas. Aš dariau daug klaidų gynyboje. Mes stengėmės taisyti jas.

– „Fenerbahce“ įmetė daug sunkių metimų.

– Jie turi nuostabius žaidėjus, kurie gali pelnyti sunkius taškus. Mes žaidėme neblogai gynyboje, bet jie jautė žaidimą. Jie naudojosi mūsų klaidomis. Visgi jie nusipelnė laimėti, reikia nulenkti galvą prieš juos. Mes galime tik pasimokyti iš jų.

– Tai jums buvo geriausios serijos rungtynės. Kodėl būtent šiandien?

– Statistiškai galite sakyti, kad buvo geros rungtynės. Tačiau aš dariau daug klaidų gynyboje. Varžovai pelnė daug lengvų taškų. Tai sunku. Visa komanda darė daug klaidų, bet aš turėjau žaisti geriau.

Skaičiai nieko nereiškia. Kai esi atkrintamosiose, reikia žaisti komandiškai. Gaila, kad sezoną Eurolygoje baigėme šitaip, bet mes kovojome drauge.