„Žalgirį“ nokautavęs Muhammedas Ali: „Mus sunku įveikti, kai taip pataikome“

Stambulo „Fenerbahce“ tapo antraja Eurolygos komanda, kuri pateko finalinį ketvertą. Turkai 99:82 pranoko Kauno „Žalgirį“ ir seriją laimėjo 3-1.

G.Bitvinsko nuotr.
Jonas Kazlauskas mano, kad kauniečiai niekuo nenusileidžia turkams.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

2019-04-26 10:45

„Fenerbahce“ rungtynes pradėjo spurtu 27:10, o „Žalgiriui“ beliko vytis varžovus visas rungtynes. Taip ir nepresvėrus rezultato.

Tiesa, Aarono White'o dėjimas ir Brandono Davieso du taškai su varžovo pražanga kiek pagerino situaciją trečiajame kėlinyje – 48:52. Tačiau tada be gėdos jausmo smūgiavo Muhammedas Ali.

36-erių gynėjas pelnė 25 taškus pataikydamas 9 metimus iš 10. Be to, M.Ali atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

Jam puikiai talkino ir kitas gynėjas Kostas Slouakas. Graiko sąskaitoje dvigubas dviženklis: 15 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

178 cm ūgio M.Ali surengė vieną geriausių karjeros pasirodymų. Pirmajame kėlinyje amerikietis, kuris turi Turkijos pilietybę į kauniečių krepšį atseikėjo 13 taškų. Dar 10 įraitė trečiajame, kuomet „Žalgiris“ dar bandė kapstytis.

Gynėjas surinko 32 naudingumo balus ir užfiksavo karjerjos rekordą Eurolygos turnyre.

„Buvo sunkios rungtynės. „Žalgiris“ labai gera komanda, o atmosfera jų arenoje nuostabi, – dar pridusęs po pergalingų rungtynių teigė M.Ali. – Pirmoje rungtynių pusėje gerai jautėme rungtynių ritmą, o antroje dalyje tęsėme pradėtus darbus. Mus sunku įveikti, kai mes taip pataikome. Visgi mūsų gynyba nebuvo pati geriausia. Mes esame laimingi, kad pavyko laimėti ir džiaugiamės šiuo pasiekimu“, – Eurolygai kalbėjo amerikietis.

„Fenerbahce“ krepšininkai nuostabiai atakavo krepšį. Turkai pataikė net 37 metimus iš 53 bandymų (beveik 70 proc.). Pirmojo kėlinio metu jie pataikė 6 tritaškius iš 6, o M.Ali rungtynėse realizavo visus 5 mestus tritaškius.

Stambulo klubas pataikė 15 tritaškių iš 22 ir pasiekė komandos rekordą Eurolygos atkrintamosiose.

M.Ali negalėję sustabdyti žaliai balti buvo priversti užbaigti žygį Europoje.

„Žalgirio“ kelią dėl Eurolygos aukso amerikietis stabdo antrus metus iš eilės. Praėjusiame sezone kauniečiai su Stambulo krepšininkais susitiko Eurolygos pusfinalyje. Tada daugiausiai rūpesčių „Žalgiriui“ kėlė tas pats M.Ali, kuris pelnė 19 taškų, o „Žalgiris“ pralaimėjo – 67:76.