18-mečių čempionate triumfavo Kauno „Žalgirio“ merginos ir Vilniaus vaikinai

Didžiąją mačo dalį pirmavusios Kauno KM „Žalgirio“ II merginos MKL U18 merginų čempionato finale po dramatiškos kovos 76:75 (17:21, 21:5, 13:17, 25:32) įveikė Vilniaus KM I ir tapo turnyro čempionėmis.

MKL čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ merginos ir Vilniaus vaikinai.<br> Fotodiena/J.Auškelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Apr 28, 2019, 10:27 PM, atnaujinta Apr 28, 2019, 10:30 PM

Mačo kulminacija įvyko dvikovos pabaigoje. Prasidėjus paskutinei mačo minutei, Audronė Zdanevičiūtė pataikė dvitaškį metimą (68:72), tačiau kitoje atakoje Urtė Čižauskaitė sugrąžino KM „Žalgirio“ merginoms 6 taškų persvarą (74:68), o Vilniaus KM I dar ir pažeidė 8 sekundžių taisyklę.

Šaltus nervus mačo pabaigoje pademonstravo KM „Žalgirio“ II ekipos kapitonė Simona Visockaitė, kuri realizavo abu baudų metimus (76:72). Aušrinė Belickaitė, likus sekundei, dar pataikė tolimą metimą, tačiau tai rungtynių baigties jau nepakeitė – 75:76.'

Vilniaus KM I: Justina Miknaitė 28 (7/14 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai, 4 per. kam.), Audronė Zdanevičiūtė 25 (7/15 dvitaškiai, 3/11 tritaškiai, 5 rez. perd.), Aušrinė Belickaitė 13 taškų.

KM „Žalgiris“ II: Urtė Čižauskaitė 24 (8/11 dvitaškiai, 5/10 baud., 15 atk. kam., 7 išpr. praž.), Aistė Švėgždaitė 15, Klaudija Janionytė 11 taškų (7 rez. perdav., 7 kld.).

Panevėžio R.Sargūno SG/KKSC merginos pasidabino bronzos medaliais. MKL U18 merginų čempionate Rimos Daunienės auklėtinės kovoje dėl 3-iosios vietos po atkaklios kovos 65:55(13:19, 20:19, 16:6, 16:11) palaužė Alytaus SRC krepšininkes.

Simbolinis finalo ketverto merginų penketas:

Urtė Čižauskaitė (KM „Žalgiris“ II);

Aistė Švėgždaitė (KM „Žalgiris“ II);

Audronė Zdanevičiūtė (Vilniaus KM I);

Gedvilė Savostaitė (Alytaus SRC);

Vestina Keburytė (R. Sargūno SG/KKSC).

MKL U18 vaikinų čempionato finale staigmenų neužfiksuota. Reguliariojo sezono nugalėtojai Vilniaus KM I krepšininkai 98:62 (27:16, 21:18, 23:16, 27:12) sutriuškino Klaipėdos V.Knašiaus KM ekipą ir tapo turnyro čempionais.

Edvino Justos auklėtiniai jau nuo pirmųjų minučių šovė į priekį (25:10), o po dviejų kėlinių turėjo 14-os taškų pranašumą – 48:34.

Po pertraukos Vilniaus KM I net neketino mažinti apsukų ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo triuškinamą pranašumą – 71:50.

Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Vilniaus „Ryto“ arenoje savų žiūrovų palaikomi sostinės krepšininkai rezultatą paskutinėje atkarpoje pavertė nepadoriu ir iškovojo daugiau nei užtikrintą pergalę – 98:62.

Vilniaus KM I: Augustas Marčiulionis 19 (8/10 dvitaškiai, 9 rez. perdav., 5 kld.), Ąžuolas Tubelis (6/12 baudos, 11 atk. kam., 7 išpr. praž.) ir Adas Šimonis po 16, Erikas Jarmolajevas 13 (8 atk. kam.), Ignas Goliančikas 12 taškų.

V.Knašiaus KM: Oskaras Pleikys 28 (10/16 dvitaškiai, 8/11 baudos, 7 išpr. praž.), Dominykas Venckus 13, Gediminas Leščiauskas 8 taškai.

Kauno KM „Perkūno–Vytritos“ ekipa tik po atkaklios kovos 86:80 (21:19, 19:20, 19:25, 27:16) palaužė Mažeikių SM krepšininkus ir pasidabino bronzos medaliais.