A. Marčiulionio ir Ą. Tubelio tandemas vedė Vilniaus 17-mečius į Lietuvos čempionato viršūnę

Moksleivių krepšinio lygos (MKL) U17 vaikinų čempionato finale Vilniaus KM I–„Alpi Baltika“, vedama Augusto Marčiulionio ir Ąžuolo Tubelio, 69:60 (21:11, 23:19, 10:11, 15:19) susitvarkė su Klaipėdos V. Knašiaus KM I ekipa ir tapo turnyro čempionais.

Vilniaus 17-mečiai krepšininkai tapo Lietuvos čempionais.<br> R.Snarskio nuotr.
Lietuvos 17-mečių čempionato geriausųjų žaidėjų penketas.<br> R.Snarskio nuotr.

May 4, 2019, 5:38 PM, atnaujinta May 4, 2019, 5:44 PM

Gintauto Reginos auklėtiniai jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį (21:6), o į rūbines komandos išėjo ilsėtis vilniečiams užtikrintai pirmaujant (44:30).

Trečiajame kėlinyje Gyčio Krugelevičiaus auklėtiniams pavyko pristabdyti varžovų puolimą ir trumpam sumažinti atsilikimą iki vienženklio (40:49), tačiau tuomet meistriškumu tarp bendraamžių išsiskiriantys A.Marčiulionis su Ą.Tubeliu vėl truktelėjo savo komandą į priekį.

Vilniečiai laimėjo atkarpą 14:3 ir, likus šešioms minutėms iki mačo pabaigos, triuškino savo varžovus (63:43).

Vis dėlto klaipėdiečiai dar sugebėjo patampyti G.Reginai nervus, kuris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, kai uostamiesčio ekipa sumažino atsilikimą iki 10 taškų (55:65).

Lemiamą kirtį V.Knašiaus KM I ekipai sudavė A.Marčiulionis, kuris perėmęs kamuolį sugrūdo jį iš viršaus (69:58), o klaipėdiečiams po to nebeužteko laiko kažką dvikovoje pakeisti (69:60).

Fantastiškas rungtynes sužaidęs A.Marčiulionis pelnė 27 taškus (9/19 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 9 varžovų pražangas.

Efektingais dėjimais žiūrovus džiuginęs Ą. ubelis surinko 25 taškus (10/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/8 baudos), atkovojo 12 kamuolių ir išprovokavo 6 varžovų pražangas.

Šiems Vilniaus KM I vedliams tai buvo jau antrasis iškovotas aukso medalis per savaitę. Praėjusį savaitgalį A.Marčiulionis ir Ą.Tubelis laimėjo MKL U18 čempionatą.

Sidabro medaliais pasipuošusioje ekipoje rezultatyviausiai žaidė Matas Staponas. Krepšininkas pelnė 13 taškų (4/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atkovojo 3 kamuolius.

Klaipėdos V.Knašiaus KM I: M.Staponas 13, K Jonauskas 12 (5/8 dvitaškiai), K.Zikas 11 taškų (4/10 dvitaškiai, 7 atk. kam.).

Vilniaus KM I: A Marčiulionis 27, Ą.Tubelis 25 taškai.

Čempionato rungtynėse dėl 3-iosios vietos pergale džiaugėsi ir bronzos medaliais pasidabino Kauno KM „Žalgirio“ I ekipa. Panevėžyje vykstančiame finalo ketverte kauniečiai be didesnio vargo 93:80 (20:21, 29:19, 27:12, 17:28) įveikė šeimininkų R.Sargūno SG/KKSC komandą.

R. Sargūno SG/KKSC: M.Rubštavičius 23 (6/15 dvitaškiai, 11/11 baudos, 5 per. kam., 10 išprov. pražang.), T.Matevičius 22 (6/9 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), A.Gaivenis 16, K.Prusakovas 11 taškų.

KM „Žalgiris“ I: V.Aleknavičius 21 (7 atk. kam.), D.Stenionis 19 (14 atk. kam., 9 rez. perdav., 8 išprov. pražang.), N.Montvila 14 (8 atk. kam.), R.Kerševičius 13, A.Puišys 10 taškų (12 atk. kam.).