D. Adomaitis apie paskutinę „Juventus“ ataką: „Dar betrūktų, kad M. Gebenas būtų pataikęs“

Likus 14 sek. Vilniaus „Ryto“ klubas šiaip ne taip pirmavo 93:91, tačiau po nevykusios atakos paskutinį tašką trečiadienio dvikovoje turėjo padėti Utenos „Juventus“. Uteniškiai bandė suregzti ataką, tačiau galiausiai tolimą metimą buvo priverstas mesti aukščiausias svečių žaidėjas Martinas Gebenas. Jis buvo netikslus ir „Rytas“ laimėjo 93:91 (22:24, 24:27, 19:18, 28:22). Taip prasidėjo šių komandų LKL ketvirtfinalio seriją, po kurios sostinės ekipa išsiveržė į priekį 1:0

„Ryto“ treneris Dainius Adomaitis<br> V.Ščiavinsko nuotr.
„Ryto“ ekipa varžėsi su „Juventus“<br> V.Ščiavinsko nuotr.
„Ryto“treneris Dainius Adomaitis<br> V.Ščiavinsko nuotr.
„Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas<br> V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

May 15, 2019, 9:38 PM, atnaujinta May 16, 2019, 8:44 AM

„Man nepatiko, kad visi kalba, jog „Rytas“ yra duobėje, jis nekoks. Bijojau, kad mano ekipos žaidėjai taip pagalvotų. Jiems sakiau: žiūrėkite, kas kol kas laimi šį sezoną titulus? Vilniaus ekipa įveikė „Žalgirį“ turi Karaliaus Mindaugo taurę, Europos taurėje jie nužengė iki Top 8. Savo vyrams bandžiau paaiškinti, kad „Rytas“ yra aiškus šios poros favoritas ir džiaugiuosi, kad jie viską suprato ir puikiai sužaidė. Juk galėjome pralaimėti ir 30 taškų skirtumu“, – po dvikovos kalbėjo „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

Kalbant apie paskutinę ir lemiamą ataką „Juventus“ vedlys tikino, kad ne taip turėjo ji baigtis: „Turėjome tris opcijas, tačiau ne Martynas turėjo mesti.

Jis mėto tolimus metimus, bet nėra tritaškininkas. Persigrupuosime, nors „Rytas“ talentingas klubas, bet mes dar badysime namie kažką nuveikti.

Turime rizikuoti – gatvėje mes laimėtume, esame geri mušeikos, bet krepšinyje yra ir aikštė“, – kalbėjo uteniškių strategas.

Trečiadienio vakarą Vilniaus „Ryto“ ekipa pradėjo Lietuvos krepšinio lygos atkrintamuosius ketvirtfinalio mačus su Utenos „Juventus“, o į „Siemens“ areną traukė tūkstančiai žmonių – apylinkėse nebuvo įmanoma pasistatyti automobilio.

Tačiau žmonių masės traukė ne į krepšinį, o į „Siemens“ arenoje koncertavusią kultinę Rusijos grupę „Leningrad“. Ir 10 tūkstančių muzikos aistruolių nepamatė įspūdingos kovos, kurios baigtį lėmė vienas nepataikytas tritaškis

Savo kelią link LKL pusfinalio „Rytas“ pradėjo savo arenoje, kuri taip pat buvo perpildyta, tačiau per du kėlinius sostinės ekipos aistruoliai daugiau ėmėsi už galvos nei skandavo žaidėjus palaikančius šūkius.

Kaip ir per keturis reguliaraus sezono mačus „Juventus“ dantimis kabinosi į sostinės arenos parketą ir ne be reikalo – svečiai diktavo savo sąlygas, o antrame kėlinyje Žydrūno Urbono kariauna buvo susikrovusi 8 taškų persvarą – 39:31.

Ilsėtis klubai išėjo 51:46 pirmaujant „Juventus“, o po didžiosios pertraukos „Rytas“ vis dėlto buvo priverstas imtis veiksmų, jei svajojo ne apie ankstyvas atostogas.

Vilniečiai įpusėjus trečiam ketvirčiui persvėrė rezultatą savo naudai 57:55, 61:58.

Vis dėlto uteniškiai po tokio atsitiesimo nepalūžo ir jau ketvirtame išsiveržė į prieš net 75:67.

Bet likus daugiau kaip trims minutėms svečių persvara tebuvo 84:83.

Prasidėjus paskutinei minutei rezultatas buvo 91:91, o „Rytą“ gelbėjo galingai žaidęs po krepšiais A.Parachouskis. Jis išvedė vilniečius į priekį, o praradę kamuolį „Ryto“ krepšininkai atisavė savo likimą svečiams.

Tačiau per 14 sek. „Juventus nesurengė normalios atakos, tolimą metimą švystelėjo M.Gebenas ir Dainius Adomaitis ramiau atsipūtė – pergalę šventė jo ekipa.

„Tikėjomės tokių rungtynių. „Juventus“ buvo labai gerai pasirengęs kovai per tą pertrauką, kurią jie tutėjo. Ten kur mes rizikavome, jie vis tiek sumetė taškus. Dar betruktų, kad M.Gebenas būtų pataikęs“, – po mačo kalbėjo „Ryto“ treneris D.Adomaitis.

– Ką mąstote apie kitą serijos mačą?

– Turime prieš kitą mačą taisyti klaidas , kurias darėme nesugebėdami stabdyti jų stipriųjų pusių.

– Po traumos atsigauna D.Seeley. Jis atranda jau žaidimą?

– Antroje mačo dalyje pagavo ritmą.

- Arnas Butkevičius įmetė 26 taškus. Kas lėmė jo tokį pasirodymą?

– Jis buvo agresyvus. Jo taškai greitame puolime mums padėjo, jis išnaudojo visas situacijas.

– „Ryto“ gynėjai mažai pelnė taškų. Kodėl?

- Faktas, kad išmetėme daug metimų. Ir tai taip pat darė gynėjai. Reikia labiau kalbėti apie gynybą, nes mes gavome į savo krešį 91 tašką.

REPORTERIS: pirma JAV siunta Ukrainai – dar šią savaitę