Patyręs finalo ketverto vilkas: CSKA iškovojo Eurolygos trofėjų

Maskvos CSKA krepšininkai po dramatiškos kovos palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus – 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21).

CSKA triumfavo Eurolygos finale.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

May 19, 2019, 8:51 PM, atnaujinta May 20, 2019, 12:13 AM

Visas rungtynes dominavę CSKA krepšininkai iškovojo Eurolygos taurę.

CSKA paskutinį kartą Eurolygoje triumfavo 2016 metais. Tada klubą taip pat treniravo Dimitris Itoudis.

Po triumfo CSKA treneris netvėrė kailyje. Strategas pravirko ir kartu su komanos vadovu Andrėjumi Vatutinu džiaugėsi pergale.

Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju pripažintas CSKA puolėjas Willas Clyburnas. Puolėjas finale pelnė 20 taškų (4/5 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų.

Vis dėtlo rungtynes geriau pradėjo turkai.

Ginčo kamuolį laimėjo „Anadolu Efes“ ir Jamesas Andersonas iškart smeigė tolimą metimą – 3:0. Tačiau čia pat tolimu metimu atsakė rusas Nikita Kurbanovas – lygu.

Buvęs žalgirietis Vasilija Micičius atsidarė savo taškų sąskaitą įspūdingu prasiveržimu – 7:3.

J.Andersonas pelnė penktąjį tašką ir išvedė „Anadolu Efes“ į priekį – 12:10.

Pirmojo kėlinio pabaigoje abi komandos pataikė dar po vieną tritaškį. CSKA priekyje – 21:17.

Corry Higginsas pirmajame kėlinyje pelnė 11 taškų.

„Anadolu Efes“ kėlinio pabaigoje pataikė tolimą metimą ir kiek sumažino deficitą 20:29.

Antrame kėlinyje intriga trumpam buvo dingusi, mat CSKA pelnė penkis taškus iš eilės ir padidino pranašumą iki dviženklio – 39:26.

Tiesa, kėlinio pabaigoje V.Micičius smeigė šaltkraujišką tritaškį ir antrąjį kėlinį sėkmingiau užbaigė „Anadolu Efes“ – 39:44. Negana to, paskutinę kėlinio sekundę Sh.Larkino metimas buvo sustabdytas neleistinai ir gynėjas stojo mesti tris baudų metimus.

Po dviejų kėlinių CSKA pirmavo – 44:42.

Trečiajį kėlinį CSKA pradėjo klaida, o „Anadolu Efes“ į tai atsakė tolimu metimu, kuris persvėrė rezultatą turkų naudai – 45:44.

Tačiau N.Kurbanovas atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus. CSKA vėl priekyje – 48:45.

Trečiojo kėlinio pabaigoje V.Micičius sėkmingai prasiveržęs pelnė du taškus – 59:68. Serbas atidirbo ir gynyboje – išprovokvo S.Rodriguezo klaidą.

Likus 4,6 sek. iki trečiojo kėlinio pabaigos kamuolys priklausė „Anadolu Efes“, o ataką tolimu metimu užbaigė Sh.Larkinas – 62:68.

Ketvirtajame kėlinyje N.De Colo pataikė tolimą metimą ir CSKA pranašumas išaugo – 80:71. Atrodė, kad rusai jau perims iniciatyvą, tačiau keli taiklūs turkų tritaškiai vėl grąžino intrigą.

Sh.Larkinas sėkmingai prasiveržė pro CSKA gynybinius gniaužtus ir sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 81:85.

Vis dėlto CSKA išgyveno lemiamą rungtynių atkarpą ir šventė pergalę.

CSKA rungtynėse pataikė net 14 tritaškių iš 22 (63,6 proc.). C.Higginsas realizavo pataikė iš 5, o Willas Clyburnas smeigė 4 iš 5.

„Anadolu Efes“: Shane’as Larkinas 29 (11/12 baudos), Krunoslavas Simonas 15 (10 atk. kam.), Bryantas Dunstonas 13 (10 atk. kam., 23 naud. balai), Vasilije Micičius 10 (5 rez. perd.).

CSKA: Cory Higginsas (4/5 trit.) ir Willas Clyburnas (4/6 trit.) po 20, Nando De Colo 15 (3/3 dvit., 2/3 trit., 3/3 baudos), Kyle’as Hinesas 9, Danielis Hackettas (5 rez. perd.), Nikita Kurbanovas ir Othello Hunteris po 7.