„Fenerbahce“ patyrė dar vieną gėdingą pralaimėjimą: „Real“ iškovojo trečiąją vietą

Madrido „Real“ krepšininkai atsigavo po pralaimėjimo Eurolygos pusfinalyje ir antrą kartą sutriuškinimą privertė patirti Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkus 94:75.

"Real" iškovojo Eurolygos bronzą.<br> reuters/scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

May 19, 2019, 6:07 PM, atnaujinta May 19, 2019, 10:33 PM

Ginčo kamuolį laimėjo „Fenerbahce“ krepšininkai, o turkų taškų sąskaitą atidarė Nicola Kaliničius – 3:0. Tiesa, „Real“ atsakė 5 taškai iš eilės ir ispanai įsiveržė į priekį 5:3.

Madrido klubas nemažino tempo ir po Gustavo Ayono baudų metimų „Real“ pranašumas šoktelėjo iki dviženklio – 19:9.

Pirmojo kėlinio pabaigoje abi ekipos persimainė taikliais baudų metimais, o tiksint paskutinėms kelinio sekundėms kuriozinę pražangą užsidirbo Fabianas Causeuras ir Marko Guduričiaus du baudų metimai sumažino „Real“ pranašumą iki 8 taškų – 24:16.

Antrąjį kėlinį abi komandos pradėjo taikliais metimais (26:18), tačiau „Fenerbahce“ toliau klimpo ispanų gynybos gniaužtuose ir tik Jano Vesely dėka kiek sumažino skirtumą – 20:26.

Antroje kėlinio dalyje „Fenerbahce“ perėmė iniciatyvą ir po Nicolo Meli baudų metimų turkai įgijo pranašumą – 38:36.

Į rūbinę „Fenerbahce“ išsinešė dviejų taškų persvarą 40:38.

Po didžiosios pertraukos grįžę „Real“ krepšininkai atrodė šviežiau ir sugebėjo persverti rezultatą – 41:40.

Greitajame puolime atsidūręs centras G.Ayonas pelnė keturis taškus iš eilės 43:45.

„Fenerbahce“ krepšininkai užsidirbo nesportinę pražanga ir ispanai pelnė net 5 taškus vienos atakos metu, pranašumą vėl įgijo „Real“ – 54:48.

Tiesa, „Fenerbahce“ atsakė atkarpa 6:0 ir intriga niekur nedingo – 56:57 „Real“ naudai.

Po reklaminės petraukėlės K.Sloukas smeigė dar vieną tritaškį ir iniciatyvą perėmė „Fenerbahce“ – 59:56.

„Real“ į priekį tempė meksikietis G.Ayonas, kuris trečiojo kėlinio viduryje buvo pelnęs jau 19 taškų.

Madrido krepšininkai pelnė 7 taškus iš eilės ir vėl perėmė iniciatyvą – 65:61.

Trečiąjį kėlinį taikliu metimu užbaigė „Real“ aukštaūgis ir ispanų pranašumas išaugo iki 6 taškų – 69:63.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo F.Causeuras – 72:63. Dar du taškus pridėjo T.Thompkinsas, o Željko Obradovičius iš pykčio paprašė minutės pertraukėlės.

Pertraukėlė nepadėjo ir po dar dviejų „Real“ prancūzo taškų atotrūkis padidėjo iki pavojingos ribos – 79:63.

Nesportinę pražangą užsidirbo M.Guduričius ir „Fenerbahce“ situacija tapo visiškai komplikuota.

Negana prasto rezutato, „Fenerbahce“ legionierius Erickas Greenas patyrė traumą. Žaidėją išvežė su specialiais neštuvais. Sirgaliai gynėją palydėjo ovacijomis.

Rungtynių pabaigoje pasirodė atsarginiai komandų žaidėjai ir Madrido klubas šventė lengvą pergalę.

„Fenerbahce“: Kostas Sloukas 17 (6 rez. perd.), Melihas Mahmutoglu 14, Marko Guduričius 11, Nikola Kaliničius 8.

„Real“: Gustavo Ayonas 23 (11/11 dvit., 11 atk. kam., 36 naud. bal.), Fabienas Causeuras 13, Facundo Campazzo (15 rez. perd.) ir Trey Thompkinsas po 12.

„Fenerbahce“ krepšininkai pusfinalyje skaudžiai nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai – 73:92.

Tuo tarpu Madrido „Real“ krepšininkai pusfinalyje prieš Maskvos CSKA turėjo persvarą ilgą rungtynių dalį, tačiau pabaigoje nesulaikė CSKA lyderio Nando De Colo ir buvo priversti nuleisti galvas 90:95.