Neįtikėtinai išsigelbėjusių lietuvių pergalę lėmė I. Sargiūno tritaškis su sirena

Tel Avive (Izraelis) tęsiasi Europos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio čempionatas, kuriame pirmadienį Lietuvos krepšininkai iškovojo neįtikėtiną pergalę po pratęsimo palauždami graikus 88:86.

Europos čempionatas: Lietuva-Graikija.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (12)

Jul 15, 2019, 3:39 PM, atnaujinta Jul 15, 2019, 10:27 PM

Pirmajame kėlinyje lietuviai pademonstarvo agresyvų žaidimą ir sugebėjo pranokti savo varžovus ne tik fizine jėga, bet ir taškais 18:13.

Antrajame kėlinyje lietuviai turėjo susikrovę solidų 13 taškų pranašumą, tačiau nesugebėjo jo išlaikyti ir kėlinį baigė pirmaudami vos dviem taškais - 37:35.

Trečiojo kėlinio metu abi rinktinės surengė trumpus spurtus, tačiau nei vieniems, nei kitiems apčiuopiamo pranašumo įgyti nepavyko. Marius Valinskas paskutinėmis ketvirčio sekundėmis turėjo progą persverti rezultatą lietuvių naudai, tačiau jo metimas tikslo nepasiekė – 56:56.

Ketvirtąjį kėlinį agresyviau pradėjo Lietuvos 20-mečiai.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei šešioms minutėms Grantas Vasiliauskas padidino lietuvių persvarą iki aštuonių taškų 66:58. Tačiau vos po kelių minučių rezultatas aptirpo perpus, mat graikai surengė dvi rezultatyvias atakas – 66:62.

Negana to, Vitalijus Kozys prametė keturis baudų metimus iš eilės, o graikai dar labiau sumažino Lietuvos pranašumą (66:64), o vėliau jį ir persvėrė 67:66.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus vos vienai minutei vieną taiklų baudos metimą iš dviejų realizavo minėtas V.Kozys, kuris išlygino rungtynių rezultatą – 67:67.

Lemiama ataka priklausė Lietuvos rinktinei, tačiau akrobatinis Arno Veličkos tolimas metimas tikslo nepasiekė. Pratęsimas.

Pratęsimo metu lietuviai krito į duobę, o graikai pataikė kelis tolimus metimus ir susikrovė solidų pranašumą – 82:73.

Nepaisant to, lietuviai sugebėjo pelnyti septynis taškus be atsako ir grąžinti intrigą – 80:82. Komandos apsikeitė taikliais metimais, o iki rungtynių pabaigos likus vos 23 sek. A.Velička išprovokavo nesportinę varžovo pražangą, sumetė abi baudas ir sumažino atsilikimą iki vieno taško.

Lemiama ataka priklausė lietuviams. Tolimą metimą prametė M.Valinskas, tačiau kamuolį puolime atkovoję lietuviai turėjo dar vieną šansą, o juo pasinaudojo neįtikėtiną tritaškį pataikęs Ignas Sargiūnas.

Lietuva: Vitalijus Kozys 18 (13 atk. kam.), Ignas Sargiūnas 15, Arnas Velička 14 (9 rez. perd.), Lukas Uleckas ir Danielius Lavrinovičius po 10.

Graikija: Georgios Kalaitzakis 23, Panagiotis Kalaitzakis 21, Konstantinos Kampouridis 17.

Lietuvos 20-mečiams tai buvo jau antroji pergalė turnyre, kuri lėmė, kad D grupėje mūsiškiai užėmė pirmąją vietą ir aštuntfinalyje susikaus su C grupėje paskutiniais likusiais latviais.

Pirmoje D grupės dvikovoje lietuviai sutriuškino lenkus (101:71), bet pralaimėjo slovėnams (72:84). Graikai kol kas laimėjo abu susitikimus. Pirmajame mače jie įveikė slovėnus (90:79), o antrajame – sutriuškino lenkus (88:46).

Į aštuntfinalį pateks visos 16 komandų, o pirmasis etapas lems tik jų išsidėstymą atkrintamųjų varžybų lentelėje. 1999 metais gimusių Lietuvos krepšininkų komanda jau dalyvavo dviejuose Europos ir viename pasaulio čempionate.

Šie krepšininkai visuose trijuose turnyruose iškovojo medalius. Jie 2015 metais būdami 16-mečiai laimėjo Europos pirmenybių sidabrą, 2016 metais iškovojo pasaulio 17-mečių čempionato bronzą, o 2017 metais – Europos 18-mečių čempionato bronzą.

Europos 20-mečių vaikinų čempionatai rengiami nuo 2000 metų (iki tol amžiaus grupės buvo kitokios ir vyriausioje vaikinų rinktinėje galėjo žaisti krepšininkai iki 22-ejų metų). Nuo tada, kai buvo pakeistos amžiaus grupės, Lietuvos vaikinai vieną kartą tapo Europos čempionais, triskart – vicečempionais ir kartą laimėjo bronzos medalius.