Lietuvos dvidešimtmečiai Europos krepšinio čempionato medalių negaus: Izraelis nepaliko jokių šansų

Lietuvos ir Izraelio rinktinių mačą Europos čempionato ketvirtfinalyje laimėjo namie žaidę izraeliečiai<br>FIBA com. nuotr.
Lietuvos dvidešimtmečių rinktinės treneris Donaldas Kairys<br>FIBA com. nuotr.
 Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė <br>FIBA com. nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Jul 18, 2019, 6:52 PM, atnaujinta Jul 19, 2019, 7:21 AM

Apie Europos dvidešimtmečių krepšinio čempionato apdovanojimus Donaldo Kairio auklėtiniams po ketvirtadienio teks užmiršti. Mūsų ekipa turnyro ketvirtfinalyje su šeimininkais Izraelio atstovais buvo priversti lipti trijų savo nesėkmingai sužaistų duobių, tačiau galiausiai vis tiek pralaimėjo  78:94 (18:20, 26:33, 17:23, 16:18).

Lietuvos krepšininkai Europos pirmenybėse dabar grumsis tik dėl 5- 8 vietų su Kroatija, kuri pralaimėjo Prancūzijai 63:71.

Jau mačo pradžioje gausiai palaikomi sirgalių Izraelio krepšininkai pabėgo 14:4 ir mūsiškiams teko stipriai pasistengti, kad juos pasivytų 18:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje rezultatas net tapo 20:20, bet ir vėl Izraelis pabėgo 34:29, o po šių skaičių mūsiškiai dar kartą atsidūrė žaidybinėje duobėje – pralaimėjo atkarpą 13:2 ir atsiliko 31:47.

Ir vėl teko D.Kairio ekipai plušėti gynyboje, ko rezultatas sumenko iki 44:49, bet po dviejų ketvirčių šeimininkų atotrūkis vis tiek buvo 53:44.

Trečiame kėlinyje įsibėgėję Izraelio žaidėjai padidino skirtumą iki 76:61, o ketvirtame perkopė ir dvidešimties taškų ribą – 89:69. Jau įpusėjus lemiamam ketvirčiui treneris D.Kairys jau buvo ramesnis – suprato, kad jo vaikinai šįkart nelaimės.

Lietuva: Lukas Uleckas 23 (5/8 trit.), Vitalijus Kozys 18 (8 atk. kam.), Grantas Vasiliauskas 13, Arnas Velička 10 (0/7 dvit., 2/9 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ernestas Jonkus 6, Ignas Sargiūnas 4.

Izraelis: Razas Adamas 17, Deni Avdija (10 atk. kam.) ir Eidanas Alberas – po 16, Amitas Sussas 13, Yotamas Hanochi 11 (8 atk. kam.).

Aštuntfinalyje lietuviai buvo lengvai įveikę latvius – 114:75, o Izraelio krepšininkai tame pačiame etape 88:69 užtikrintai nugalėjo Juodkalniją.

Izraelis B grupės kovas baigė užimdamas antrąją vietą. Per trejas rungtynes šeimininkai pasiekė dvi pergales, kuomet įveikė ukrainiečius ir italus, bet nusileido serbams.

Tuo tarpu lietuviai įveikė grupėje lenkus 101:71, slovėnams nusileido 72:84, tačiau nugalėjo graikus po pratęsimo 86:84. Ši pergalė leido mūsiškiams D grupėje užimti pirmąją vietą ir gauti aštuntfinalyje nė vieno laimėjimo neturėjusius latvius.

Izraelis pusfinalyje santykius aiškinsis su Prancūzija, kuri ketvirtfinalyje palaužė Kroatiją 71:63.

Prancūzai A grupėje laimėjo visas dvikovas ir aštuntfinalyje sudaužė Ukrainą 68:40.