Europos jaunimo čempionate Lietuvos 20-mečiai įveikė turkus ir užėmė penktąją vietą

Europos jaunimo iki 20-ies metų (U-20) čempionatą Lietuvos rinktinė sekmadienį baigė pergalingomis rungtynėmis dėl 5-osios vietos. Donaldo Kairio auklėtiniai susitiko su bendraamžiais iš Turkijos ir įveikė juos rezultatu 89:73 (23:19, 20:21, 22:14, 24:17).

Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė įveikė Turkiją ir užėmė penktąją vietą.<br> FIBA.com nuotr.
 Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė įveikė Turkiją ir užėmė penktąją vietą.
Daugiau nuotraukų (19)

Jul 21, 2019, 1:40 PM, atnaujinta Jul 22, 2019, 11:07 AM

Šeštadienį mūsiškiai turnyro dėl 5-8 vietų pirmajame mače po dramatiškos kovos nugalėjo kroatus 94:93, o turkai laimėjo prieš britus 104:87.

Ketvirtojo kėlinio viduryje už ginčus su teisėjais dviem techninėmis pražangomis buvo nubaustas Lietuvos rinktinės vyriausiasi treneris D.Kairys, kuris turėjo palikti aikštelę, o jo pareigas perėmė Giedrius Žibėnas.

Aktyviau rungtynes pradėję lietuviai spurtavo 7:0 ir 10:2, tačiau varžovai greitai sugrįžo į žaidimą ir aptirpdė deficitą iki trijų taškų (13:16). Kėlinį mūsiškiai laimėjo 4 taškais (23:19).

Antrasis kėlinys klostėsi apylygiai, tačiau abi rinktinės pradėjo strigti puolime ir dvi antrojo kėlinio minutes nė viena komanda nepelnė taškų. Turkai pirmieji surado būdų pelnyti taškus ir netgi išsiveržė į priekį (38:37), tačiau galiausiai po 20 minučių minimalų pranašumą turėjo Lietuvos rinktinė (43:42).

Lemiamu tapo trečiasis ketvirtis, kuriame mūsų rinktinę į priekį timptelėjo Grantas Vasiliauskas ir Ignas Sargiūnas (56:45). Trečiąjį kėlinį lietuviai laimėjo 22:14 ir susikūrė apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (63:56).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai šiose rungtynėse padėjo tašką, kai įskraidino tris tritaškius ir susikūrė 13-os taškų pranašumą (76:63).

Susitikimui artėjant prie pabaigos, buvo sukurta ir rekordinė 17-os taškų persvara (82:65). Lietuva pergalingai baigė rungtynes (89:73) ir Europos čempionate užėmė penktąją vietą.

Rezultatas:

Lietuva (U-20) – Turkija (U-20) – 89:73 (23:19, 20:21, 22:14, 24:17).

Lietuva (U-20): Grantas Vasiliauskas 14 (4 atk. kam., 7/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), Vitalijus Kozys 13 (2/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/3 baudos), Arnas Velička (5 atk. kam., 4 rez. perdav., 2/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 5/6 baudos) ir Ignas Sargiūnas (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai) po 12, Lukas Uleckas (6 rez. perdav., 5 atk. kam., 1/2 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Justas Sakalauskas po 10, Danielius Lavrinovičius 6, Tadas Vaičiūnas 4, Marius Valinskas ir Paulius Poška po 3, Justinas Leganovičius 2 taškai. Ernestas Jonkus (13:42 min.) taškų nesurinko.

Turkija (U-16): Sadikas Emiras Kabaca 16 (7 atk. kam., 6/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/2 baudos), Yigitas Baranas Sarikaya (6 atk. kam., 6/8 dvitaškiai, 3/4 baudos) ir Erkinas Senelas (5 atk. kam., 6/8 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai) po 15, Muhayminas Mustafa 13 (10 atk. kam., 3/7 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 4/6 baudos), Yigitcanas Saybiras 6, Eray Aydoganas 5, Emre Tanisanas 3 taškai.

finalas

Izraelis (U-20) – Ispanija (U-20) – 92:84 (24:24, 18:18, 24:17, 28:25).

dėl 3 vietos

Vokietija (U-20) – Prancūzija (U-20) – 73:65 (16:11, 22:22, 22:15, 13:17).

dėl 7 vietos

Kroatija (U-20) – Didžioji Britanija (U-20) – 82:63 (16:20, 26:11, 16:17, 24:15).

dėl 9 vietos

Graikija (U-20) – Ukraina (U-20) – 109:98 (23:18, 25:23, 29:24, 17:29, 15:4), – po pratęsimo.

dėl 11 vietos

Slovėnija (U-20) – Juodkalnija (U-20) – 75:73 (18:19, 19:15, 20:14, 18:25).

dėl 13 vietos

Italija (U-20) – Lenkija (U-20) – 77:61 (20:8, 20:14, 21:19, 16:20).

dėl 15 vietos

Serbija (U-20) – Latvija (U-20) – 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 24:16).