Sensacija: Australija su žalgiriečiu sudėtyje parbloškė JAV rinktinę

Šeštadienį Melburne (Australija) sužaistose antrosiose draugiškose tarpusavio krepšinio rungtynėse JAV rinktinė kiek netikėtai pralaimėjo Australijos komandai, kurios sudėtyje yra žalgirietis Lockas Landale'as, rezultatu 94:98 (26:23, 23:25, 27:30, 18:20).

JAV ir Australijos krepšinio rinktinės.<br> Twitter nuotr.
 Harrisonas Barnesas.<br> Twitter nuotr.

Aug 24, 2019, 9:30 AM, atnaujinta Aug 25, 2019, 9:16 AM

Abi komandos ruošiasi Kinijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui. Australijos ekipa bus Lietuvos rinktinės varžove grupės etape.

Amerikiečiams pirmasis kėlinys nieko blogo nežaidėjo ir jie nuolat pirmavo (5:0, 8:2, 11:6, 24:16). Iki petraukėlės australai sumažino atsilikimą (23:26).

Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai persvėrė santykį (38:33, 40:35), bet iki didžiosios pertraukos JAV krepšininkai susigrąžino iniciatyvą (49:48).

Trečiajame kėlinyje svečiai iš Amerikos nuolat buvo žingsniu priekyje (53:51, 60:56, 68:62). Po australo Patty Millso tritaškio „geltonieji“ visiškai priartėjo (68:70). Šios atkarpos pabaigoje Australija vėl įsiveržė į priekį (78:76).

Likus 3 min. iki paskutiniojo ketvirčio pabaigos po P.Millso tritaškio australai įgijo 4 taškų persvarą (91:87), kurią ir išsaugojo iki pergalingos mačo pabaigos – 98:94.

Pirmąją dvikovą ten pat Melburne 102:86 laimėjo amerikiečiai.

Australams P.Millsas pelnė net 30 taškų (6/12 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 6/7 baudos), Andrew Bogutas įmetė 16, Joe Inglesas – 15, o buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ centras Aaronas Baynesas – 13.

Kauno „Žalgirio“ aikštaūgis J.Landale'as surinko 8 taškus (17:12 min., 3/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos) ir atkovojo 7 kamuolius.

Amerikiečių gretose išsiskyrė Kemba Walkeris (22 tšk.), Harrisonas Barnesas (20 tšk.) ir Donovanas Mitchellas (12 tšk.).

Australijos krepšininkai atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (22-11).

Rungtynes Marvelio stadione stebėjo daugiau nei 52 tūkst. žiūrovų.

Rezultatas:

Australija – JAV – 98:94 (23:26, 25:23, 30:27, 20:18).

Australija: Patty Millsas 30 taškų (6/12 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 6/7 baudos), Andrew Bogutas 16 (9 atk. kam., 4 rez. perdav.), Joe Inglesas 15 (7 rez. perdav.), Aaronas Baynesas 13 (4 atk. kam.), Jockas Landale'as 8, Nickas Kay 7, Chrisas Gouldingas 5, Matthew Dellavedova (5 rez. perdav.) ir Mitchas Creekas po 2 taškus.

JAV: Kemba Walkeris 22, Harrisonas Barnesas 20 (6 atk. kam.), Donovanas Mitchellas 12, Jaylenas Brownas ir Derrickas White'as po 8, Marcusas Smartas 7, Jaysonas Tatumas 5, Mylesas Turneris ir Khrisas Middletonas po 4, Joe Harrisas 3, Masonas Plumlee 1 taškas. Kyle‘as Kuzma nežaidė.

Lietuva pasaulio čempionato Kinijoje pirmojo etapo H grupėje žais su Senegalu (rugsėjo 1 d., 14.30 val.), Kanada (rugsėjo 3 d., 14.30 val.) ir Australija (rugsėjo 5 d., 14.30 val.).

JAV varžovės E grupėje Turkija, Čekija ir Japonija.