Fantastiškai atsitiesusi Prancūzija triumfuoja: pasaulio čempionate iškovojo bronzą

[[ge:lrytas:lrytas:11830801]]

Prancūzija nugalėjo australus ir iškovojo bronzos medalius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Prancūzija nugalėjo australus ir iškovojo bronzos medalius.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (28)

Sep 15, 2019, 10:21 AM, atnaujinta Sep 15, 2019, 1:08 PM

Sekmadienį pasaulio čempionate Kinijoje rinktinės pradėjo lemiamas kovas. Dvikovoje dėl bronzos medalių į mūšį stojo Prancūzijos ir Australijos rinktinės.

Dramatiškos rungtynės pasibaigė prancūzų pergale. Šie 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13) įveikė australus ir planetos pirmenybėse iškovojo bronzos medalius.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo Australijos rinktinė. Ši tiesiog dusino gynyboje prancūzus ir jei ne Nando de Colo tritaškis kėlinio paskutinėmis sekundėmis, tai būtų leidę pelnyti vos taškus. Prancūzams sunkiausiai sekėsi stabdyti Patty Millsą, kuris pirmajame kėlinyje pelnė pusė komandos taškų.

Antrajame kėlinys vaizdas nesikeitė. Nors australai taip pat sunkiai rinko taškus, tačiau jie visiškai gynyboje izoliavo Evaną Fournier ir prancūzams pelnyti taškus buvo ypatingai sunku. Savo ruožtu kėlinyje prabilo Joe Inglesas, kuris ir tempė komandą, o prieš pertrauką australai susikrovė 9 taškų pranašumą – 30:21.

Po pertraukos australai toliau dominavo ir visiškai neleido žaisti prancūzams. Tačiau tuomet įpusėjus ketvirčiui atėjo Nicolo Batumo sėkmės valanda. Kapitono vedami prancūzai sugebėjo panaikinti 15 taškų

Ketvirtasis kėlinys ir toliau klostėsi pagal prancūzų scenarijų. Savo žodį tarė ir Nando de Colo, kuris pataikė kelis labai svarbius tritaškius metimus. Kėlinio lemiamomis akimirkomis prancūzai susikrovė 7-8 taškų pranašumą, kurio australams panaikinti jau niekaip nepavyko.

Prancūzija: Nando De Colo 19, Evanas Fournier 16, Nicolas Batumas ir Andrew Albicy po 9, Vincentas Piorier 8 taškai.

Australija: Joe Inglesas 17, Patty Millsas 15, Nicas Kay 9, Andrew Bogutas ir Aronas Baynesas po 5 taškus.

Prancūzai bronzos medalius iškovojo antrajame pasaulio čempionate iš eilės.

Prancūzijos rinktinė pasaulio čempionate buvo pateikusi didžiausią staigmeną, kuomet ketvirtfinalyje 89:79 eliminavo JAV krepšininkus. Tačiau galingą prancūzų žygį pusfinalyje sustabdė Luisas Scola ir kiti Argentinos komandos vyrukai.

Australija savo ruožtu ketvirtfinalyje didesnio vargo neturėjo ir nugalėjo čekus, o štai pusfinalyje išgyveno tikrą dramą mūšyje su ispanais. Jame prireikė net dviejų pratęsimų, o per juos savo jėgą 95:88 įrodė ispanai.

Beje abi rinktinės šiame čempionate jau buvo kartą susitikusios, kuomet kovojo L grupėje. Tą kartą 100:98 pranašesni buvo australai.

Tiek Prancūzija, tiek Australija čempionate buvo Lietuvos rinktinės varžovės. Deja, bet Dainiaus Adomaičio auklėtiniai nusileido abiems komandoms.